homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lamuriti-ma va rog!


#1 2007-04-18 19:42:09

ramonica
Membru
Inregistrat: 2007-04-17
Mesaje: 2

Lamuriti-ma va rog!

Buna  ziua. EU sunt mai noua pe forum si am tot citit mesaje de pe aici si tot nu am gasit raspuns la problema mea, poate ca e prosteasca, dar mi-ar place sa imi raspunda careva. Incerc de cateva luni sa raman insarcinata, am fost am facut controale si tot felu de analize, am urmat un tratament pt ca aveam niste mici chisturi si prolactina marita.In sfarsit dupa tratament totul s-a rezolvat. Dar eu am o nelamurire in alta privinta: in urma actului sexual, in momentul imediat urmator ejacularii, sperma iese imediat afara, chiar trebuie sa am un servetel la indemana pt a nu pata lenjeria. Eu as vrea sa stiu daca e normala chestia asta, doctorita mi-a spus  sa stau intinsa vreo jumatate de ora dupa actul sexual. Dar tot trebuie sa tin servetelu acolo, pt ca altfel iese afara.
As vrea sa stiu daca e normala chestia asta si daca in modu asta am sanse sa concep un copil, daca nu e normal va rog sa imi spuneti ce e de facut. Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspuns.

Offline

 



#2 2007-04-18 19:47:49

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Lamuriti-ma va rog!

e normal...dar si neplacut, stiu. si noi tot cu picioarele in sus stam smile alta solutie nu prea e...picioare in sus si strans din fund...in loc de servetel mai bine ai avea o carte la indemana sa nu te plictisesti cat stai asa big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2007-04-19 09:29:56

iaky
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 57

Re: Lamuriti-ma va rog!

ramonica, si eu ma confrunt cu aceiasi problema, e foarte normal ce se intampla, trebuie sa sti ca in sperma ejaculata sunt milioane milioane de spermatozoizi, cred ca prima data sotul tau si-a facut o spermograma sa vada daca el e ok si la rezultata a vazut ca are are peste 4 milioane de spermatozoizi, deci, concluzia este ca indiferent daca stau cu picioarele sus sau alte metode, micii navigatori au putere sa se strecoare si sa ajunga la ovul pt a ajunge la procesul de procreere.eu zic sa nu te strezezi, sa faci dragoste, sa nu prestezi doar ca "trebuie sa fac un bebe", iti doresc succes si un bebeu la momentul potrivit, pa

Offline

 

#4 2007-04-19 15:49:01

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Lamuriti-ma va rog!

sunt intru totul de acord cu iaky


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-04-19 15:53:16

ramonica
Membru
Inregistrat: 2007-04-17
Mesaje: 2

Re: Lamuriti-ma va rog!

va multumesc mult ca mi-ati raspuns  si va multumesc pentru urarile de bine, acum sunt mult mai linistita,Va doresc sa aveti parte numai  de lucruri bune. pa
mai vb

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.