homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Iar candida?


#1 2007-04-15 22:27:40

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

iar candida?

astazi am inceput sa am mici usturimi cand urinez  ma gandesc cu groaza daca e iar candida ....tind sa cred k mi'a fost astazi putin frig si eu fiind f sensibila probabil din cauza asta sa ma usture.m'am gandit ca nu exista cauze pt candida antibiotice nu am mai luat demult, spalaturi vaginale nu fac decat la 3 zile, ultima oara cand m'am tratat de candida mi'a spus doct ca nu e cazul sa'i dea si lui iubi tratament deci de la el nu am cum sa iau.atunci ce e ?o mica raceala


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 



#2 2007-04-15 22:31:01

andrutza
Vizitator

Re: iar candida?

daca n-ai alte simptome, probabil ca ai racit putin, vezi cum se comporta zilele astea si daca apar alte semne te duci si u la medic.

 

#3 2007-04-15 22:38:34

Tinutza
Sr. member
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 1085

Re: iar candida?

cum adica de la el nu ai cum sa iei? eu stiam ca trebuie sa se trateze ambii parteneri indiferent daca unul are simptome sau nu .. fetelor, gresesc?

Offline

 

#4 2007-04-15 22:40:28

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: iar candida?

pai asa mi'a spus doct din analize reiese ca e acea forma de candida la care nu trb tratat si partenerul.mentionez ca acum am o mik durere in zona ovarelor


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#5 2007-04-15 22:40:50

andrutza
Vizitator

Re: iar candida?

pai nu in toate cazurile...eu cand am avut i-am zis medicului daca trebuie sa se trateze si partenerul si a zis sa nu-l stresez oricum l-am trimis sa-si faca analiza, dar nu are nimic cica.

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-17 19:41:40

byanca77
New member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 36

Re: iar candida?

si eu am candida cu recidiva si am discutat cu doctorita mea dc trebuie tratat si partenerul sau dc poate lua si mi-a zis ca nu e nevoie . Mie mi-a zis ceva de genu ca  o data ce acel microb sau bacterie ce e , iese din vagin , moare, el traind intr-un mediu acid. sper sa fie asa . acuma nu stiu ?pot sa fie mai multe feluri de candida? tot citesc tot felul de cazuri in care se scrie ca si partenerul trebuie tratat concomitent in schimb mie mi sa spus de catre un cadru medical ca nu trebuie. ce sa mai crezi si pe cine? ???????????????????????????

Offline

 

#7 2007-04-18 08:26:44

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: iar candida?

eu zic ca pe medic trebuie sa il credem, asta daca iti inspira incredere


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#8 2007-04-18 22:50:11

byanca77
New member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 36

Re: iar candida?

de inspirat incredere ...da imi inspira doctorita...dar stii cum e sunt la a 3 recidiva si iti dai seama ca eu caut tot felul de raspunsuri la ceea ce am ,ceva concret si sigur sa nu traiesc cu teama ca poate a 2 zi revine....in cele din urma pe ea o sa o cred  , insa ce fac daca iar revine blestemata asta de boala?

Offline

 

#9 2007-04-19 08:36:25

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: iar candida?

si la mine e la nu stiu a cata recidiva, dar doctora mea, care imi inspira muuuulta incredere, mi-a spus ca se poate ca un organism sa fie pur si simplu predispus la astfel de infectii fara vreo cauza anume si fara sa fie o problema reala..... asa ca asta este, suportam ca n-avem ce face!


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.