homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie aparuta in a 2a zi de pauza?


#1 2007-02-24 20:10:25

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

menstruatie aparuta in a 2a zi de pauza?

sunt in  a 2a zi de pauza si mi-a venit menstruatia. este normal asa ceva? de cand am inceput sa iau antibebe, intodeauna mi-a venit in a 4a zi..iar acuma cu 2 zile mai devreme.astazi m-am culcat si cu prietenul meu, dar nu pot sa zic ca "ne-am agitat" foarte tare...mai degraba a fost o partida mai romantica si mai slow...niciodata nu mi-a aparut aceasta sangerare dupa ce am facut sex..zic sangerare ca asrtept pana maine dimineatza sa vad daca e menstuatie...spotting nu prea pare a fi ca e rosu la culoare..ma gandesc sa nu fie vreo rana ceva sad ,sau vreun semn de sarcina neutral deja imi pun prea multe intrebari sad ...help...

Offline

 



#2 2007-02-24 20:30:49

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: menstruatie aparuta in a 2a zi de pauza?

m-ai mai linsitit alexia, mai ales daca ai zis ca ti s-a mai intamplat si tie...oricum vad ca a incput sa ma doara putin si burtica...sper sa fie doar o dereglare minora si nu ceva mai grav smile

Offline

 

#3 2007-04-23 11:53:25

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: menstruatie aparuta in a 2a zi de pauza?

acuma mi-a venit in a 3a zi de pauza.....deci mi-a venit acum 3 luni in a 2a zi de pauza..o luna a fost normal (adik in a 4a zi de pauza), iar acuma mi-a venit in a 3a zi....doctoressa, ar trebui sa merg la medic sa schimb pastilele? culoarea, cantitatea menstrei este aceeasi...numai ca a vnit cu o zi mai repede...

Offline

 

#4 2007-04-23 11:58:33

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: menstruatie aparuta in a 2a zi de pauza?

e ok. a avenit in pauza. nu ai de ce sa-t faci griji.


Nobody home

Offline

 

#5 2007-04-23 12:04:54

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: menstruatie aparuta in a 2a zi de pauza?

pai ma deranjeaza faptul ca a venit a 3a ZI....inainte venea numai in a 4a zi.(timp de 8 luni mi-a venit asa)..si lucrul asta s-a intamplat dupa ce am micosrat eu pauza cu 2 zile ca sa nu fiu pe stop in weekend....( asta acum 3 luni cum ar veni...adik cu 3 folii in urma) ..oricum luma viitoare fac un an de cand iau pastile si merg la doctorita...de ingrasat nu m-am ingrasat, de slabit slabesc la fel ca si atunci cand nu luam antibebe...in rest e ok...numai venirea astea in alta zi decat ma asteptam eu ma macina....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-23 12:07:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: menstruatie aparuta in a 2a zi de pauza?

pai eu cred ca atunci cind faci artificii de genul micsorat pauza sau sarit peste ea iti asumi si un minim de consecinte. Nu sunt motive de panica


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-04-23 14:20:22

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: menstruatie aparuta in a 2a zi de pauza?

pai mi le-am asumat...nu era asta problema, dar credeam ca e ceva in neregula.ms de raspuns doctoressa smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.