homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cade parul :(-3


#39 2009-01-26 16:32:50

daniela75
Full member
De la: Rosiori de Vede
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 419

Re: Cade parul :(

nu stiu ce sa zic, dar ma gandesc ca n-ar avea ce sa-i faca rau...

Offline

 



#40 2009-01-26 17:02:52

LadyDeeDee
Full member
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 385

Re: Cade parul :(

Salut. Eu am folosit tratamentul de la Vichy Dercos (fiole)+ sampon energizant +balsam gama Vichy imi cadea parul foarte tare si nu crestea.Acum nu imi mai cade aproape deloc si il dau cu placa aproape zilnic de vreo 4 ani .Sunt foarte multumita de rezultate si il recomand cu incredere este putin mai scump dar merita smile

Offline

 

#41 2009-01-26 17:28:06

alyssa
Full member
De la: puiu acasa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 550

Re: Cade parul :(

LadyDeeDee a scris:

Salut. Eu am folosit tratamentul de la Vichy Dercos (fiole)+ sampon energizant +balsam gama Vichy imi cadea parul foarte tare si nu crestea.Acum nu imi mai cade aproape deloc si il dau cu placa aproape zilnic de vreo 4 ani .Sunt foarte multumita de rezultate si il recomand cu incredere este putin mai scump dar merita smile

si eu tot asa folosesc Vichy fiole si concomintent sprayul Hairgrow 2% ,o zi fiolele,o zi sprayul.le folosesc de aproape 2 luni si sunt multumita si eu de rezultate.puteti incerca si voi  tummenupp


"Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima"

Offline

 

#42 2009-01-26 18:55:50

LexyaLadyM
Full member
Inregistrat: 2009-01-15
Mesaje: 108

Re: Cade parul :(

am vazut ce ati scris voi aici... smile
si nah.. sa ma bag si eu in seama.. si mie imi cade parul de ceva vreme.. m-am speriat teribil cand am constat intr-o zi.. vazand o fotografie mai veche.. k codita mea.. e doar jumate cat era acum vreo 3 ani
dar nu am voie sa ma plang.. k mi-am facut-o cu mana mea... mancare aiurea.. fumat.. astea strik tare parul.
acum folosesc o masca de par pe baza de ulei de masline de la Avon.. si nah.. pot sa zic k a mai redus din caderea parului... imi cadeau cateva zeci de fire pe zi.. dak nu sute..  si cand dadeam cu mana prin el.. cadeau cate 4-5, k sa nu zic.. k in baie.. dak il scugeam cu mana de apa.. ramaneam cu suvite in mana.
acum.. mai cade.. doar in baie.. asa mai mult, cand e ud. dar oricum.. s-a mai ameliorat.
am inteles k nici o schimbare frecventa a samponului nu este recomandata.
fetele.. sa dea domnul.. sa aveti par bogat. eu dak nu se remediaza in cateva luni de tot... o sa merg la dermatolog.

Ultima oara a fost editat de LexyaLadyM (2009-01-26 18:56:47)


sunt cea mai fericita fata din univers smile pt ca am cel mai minunat iubit din lume

Offline

 

#43 2009-01-26 19:02:14

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Cade parul :(

luati-va masca cu petrol de la vivanatura e cea mai buna se gaseste la plafar si nu costa nici mult si da rezultate f bune imediat

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-01-26 19:06:04

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Cade parul :(

eu din cate am auzit produsele de la vishy sunt bune...dar incearac o masca de la coafor ....acelaea sunt special preparate,,,,am o prietena ce foloseste prod de la coafor si e multumita


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#45 2009-01-26 20:08:12

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Cade parul :(

alyssa a scris:

si eu tot asa folosesc Vichy fiole si concomintent sprayul Hairgrow 2% ,o zi fiolele,o zi sprayul.le folosesc de aproape 2 luni si sunt multumita si eu de rezultate.puteti incerca si voi  tummenupp

tu folosesti Hairgrow la recomandarea medicului? l`am folosit si eu o perioada, da rezultate intr`adevar, insa are si o compozitie cam periculoasa pt organism... ai grija cu el, nu este recomandat a se folosi pe perioade mari de timp   roll

Offline

 

#46 2009-01-26 23:51:32

alyssa
Full member
De la: puiu acasa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 550

Re: Cade parul :(

al1na a scris:

alyssa a scris:

si eu tot asa folosesc Vichy fiole si concomintent sprayul Hairgrow 2% ,o zi fiolele,o zi sprayul.le folosesc de aproape 2 luni si sunt multumita si eu de rezultate.puteti incerca si voi  tummenupp

tu folosesti Hairgrow la recomandarea medicului? l`am folosit si eu o perioada, da rezultate intr`adevar, insa are si o compozitie cam periculoasa pt organism... ai grija cu el, nu este recomandat a se folosi pe perioade mari de timp   roll

da,medicul m-i le-a recomandat si hairgrow si vichy fiole.nu inteleg de ce e periculoasa pt organism? mie medicul mi-a dat un tratament de 3 luni cu aceste produse.


"Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima"

Offline

 

#47 2009-01-27 00:04:46

oxxy
Full member
De la: my world
Inregistrat: 2008-05-20
Mesaje: 486

Re: Cade parul :(

Se pare ca mai multe persoane au problema parului care cade... Si eu sunt in aceeasi situatie, din pacate, si nu stiu ce sa mai fac... grater Am zis ca voi incerca sa nu ma mai vopsesc asa de des. Nu stiu, am incercat diferite sampoane si masti si nimic, aceeasi poveste care dureaza de aprox jumatate de an. Am zis ca voi merge saptamana asta sa mi-l tund, imi pare rau ca nah...e destul de lung, dar poate asa se va mai regenera. Daca nu voi observa nici o imbunatatire cred ca voi merge la dermatolog... As incerca ideile voastre, dar eu sunt de conceptie ca nu toate organismele reactioneaza in acelasi fel la un produs asa ca...mai bine nu. Dar daca totusi sunt ceva tratamente naturiste, postati-le fetelor, pentru e ne putea inspira si noi wink) Kiss ya' puss

Offline

 

#48 2009-01-27 01:55:32

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Cade parul :(

alyssa a scris:

al1na a scris:

alyssa a scris:

si eu tot asa folosesc Vichy fiole si concomintent sprayul Hairgrow 2% ,o zi fiolele,o zi sprayul.le folosesc de aproape 2 luni si sunt multumita si eu de rezultate.puteti incerca si voi  tummenupp

tu folosesti Hairgrow la recomandarea medicului? l`am folosit si eu o perioada, da rezultate intr`adevar, insa are si o compozitie cam periculoasa pt organism... ai grija cu el, nu este recomandat a se folosi pe perioade mari de timp   roll

da,medicul m-i le-a recomandat si hairgrow si vichy fiole.nu inteleg de ce e periculoasa pt organism? mie medicul mi-a dat un tratament de 3 luni cu aceste produse.

citeste prospectul, o sa te lamuresti wink
3 luni e oky ca termen de folosire smile

Ultima oara a fost editat de al1na (2009-01-27 01:56:14)

Offline

 

#49 2009-01-27 02:51:21

r0xana
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 19

Re: Cade parul :(

Salut fetelor.O sa va spun ce m-a ajutat pe mine.Eu cam de un an de zile am renuntat la carbohidrati.Nu total,dar am incercat sa consum cat mai putin.Si normal,parul a inceput sa pice.Apoi stresul ca pica parul l-a facut sa pice si mai tare.In fine,cam de o luna am inceput sa folosesc Lotiune regeneranta cu petroleum de la Gerovital plant si chiar da rezultate f bune.Parul pica mai putin,am o gramada de mici firisoare crescute,plus ca as putea sta chiar si o sapt fara sa-mi spal parul si tot sa arate ca in prima zi de spalare.Am luat si 15 zile Viaderm  dar asta nu cred ca a influentat prea mult.Oricum sper ca am fost de folos:)

Offline

 

#50 2009-01-27 03:03:20

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Cade parul :(

si eu am luat Viaderm ... si alte vitamine pt par, nu mai stiu cum se cheama;
nu stiu ce sa zic, in cazul meu e posibil sa fi influentat oarecum, am luat o perioada mai indelungata (5-6 luni)

Offline

 

#51 2009-01-29 00:36:47

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: Cade parul :(

Wildhoney a scris:

fetelor imi cade parul TARE neutral cand il prind in coada se vede ca s-a subtiat considerabil...a inceput sa cada prin mai-iunie si nu se mai opreste...mi-e si teama sa il spal asa des k inainte pentru ca imi cad cu sutele de fire la o spalare ...ce sa fac, recomandati-mi ceva sad

dereglari hormonale-hormonii care produc si menstruatia, tiroida/paradiroida/anemie...astea sutn cateva cauze...pot sa fie si afectiuni sezoniere...ia 2 luni zinc si fier (de la walmark-sunt separate) si vezi dc obs vreo diferenta...eu zic sa faci niste analize, sa mergi la endocrinologie


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#52 2009-01-29 02:09:16

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cade parul :(

mie imi cade foarte mult in prioade de stress...acum e mai bine vad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#53 2009-01-29 11:45:47

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Cade parul :(

eu folosesc de vreo cateva luni sampon regenerant de la gerovital.nu imi mai cade parul aproape deloc,ba mai mult decat atat a inceput sa iasa puful acela big_smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#54 2009-07-02 13:21:28

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cade parul :(

este posibil ca din cauza lipsei de fier sa mi cada parul?


pe altceva nu as putea da vina,pt ca analizele facute in martie asta indicau..lipsa(cam maricica) de fier...si mie imi cade foarte mult iar daca este sa l aduc fac suvite grater

am luat fier cateva zile dar n am mai continuat sa iau..de lene sad


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#55 2009-07-02 13:28:07

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Cade parul :(

si mie a inceput iar sa imi cada,ori stresul ori lipsa de ceva vitamine din corp sad atfel nu imi mai explic.mi-e si frica knd imi fac baie,k raman fara el


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#56 2009-07-02 13:29:10

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Cade parul :(

nu e neaparat fierul, pot fi si alte minerale... luati-va niste vitamine pentru par si unghii

Offline

 

#57 2009-07-02 13:30:30

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Cade parul :(

pai mie imi trecuse cu samponul ala sad imi mergea chiar bine,se indesise,iesise puful sad si acum de cand cu sesiunea si problemele cu ai mei,iar a luat-o aiurea sad


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.