homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale si operatie


#1 2007-04-25 09:29:40

carinutza
New member
Inregistrat: 2007-03-12
Mesaje: 39

anticonceptionale si operatie

la sfarsitul saptamanii viitoare urmeaza sa fac o operatie de laparotomie deoarece am un chist de 10 cm kre mi s-a zis k prezinta risc sa se rupa la marimea asta si e mai bine sa-l operez.am decis sa fac operatia.am inteles k trebuie sa opresc administrarea de anticonceptionale cu cateva zile inainte de operatie.cu cate zile inainte trebuie sa nu mai iau???dak opresc administrarea(am luat 8 pastile din a 2a folie de microgynon)o sa-mi apara menstruatia sau ce se va intampla???am nevoie de o parere specializata va rog.

Offline

 



#2 2007-04-25 14:36:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: anticonceptionale si operatie

opreste-le cu 1-2 zile inainte....ca sa nu ai menstruatie in timpul operatiei(sau acum, ca sa apuce sa treaca menstruatia)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-04-25 19:20:57

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: anticonceptionale si operatie

am si eu o intrebare referitoare la ac si operatiile.daca te opereaza de urgenta de apendicita si medicul nu stie ca folosesti ac se poate intampla ceva grav? pe prospectul de la yasmin spune ca trebuie sa le opresti si sa anunti medicul dar ma gandesc la situatia in care nu apuci sa le opresti inainte de operatie si nici medicul nu stie.

Offline

 

#4 2007-04-25 20:30:42

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: anticonceptionale si operatie

eu zic ca nu sunt pro...numai ca banuiesc ca nu le ai mai luat dupa operatie...si se instaleaza menstruatia...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2007-04-26 12:20:39

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: anticonceptionale si operatie

nu se intimpla nimic grav, doar ca trebuie sa anunti medicul, pentru ca influenteaza coagularea


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-26 18:16:50

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: anticonceptionale si operatie

multumesc mult pt raspunsuri..tocmai d-asta am intrebat ca am citit pe prospect ca influenteaza coagularea si m-am gandit ca s-ar putea sa fie vreo problema

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.