homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Manichiura japoneza?


#1 2009-02-02 05:12:07

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Manichiura japoneza?

Am tot auzit de manichiura japoneza. Poate ma lamureste cineva ce e aia, de ce toata lumea o ridica in slavi de parca e cea mai mare inventie dupa painea feliata, cum se face, unde pot sa imi fac asa ceva in Cluj si cat costa...
A avut cineva asa ceva pana acum?


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 



#2 2009-02-02 09:07:16

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: Manichiura japoneza?

Nimeni???


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#3 2009-02-02 09:32:03

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: Manichiura japoneza?


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#4 2009-02-02 11:05:39

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Manichiura japoneza?

manichiura cu model 3d facut pe unghii. zic eu ca ajunge destul de mult daca o simpla aplicare cu gel+model si ce mai e ajunge vreo 2 mil +intretinerea la fiecare 3-4 sapt . sunt insa modele faine da sa imi fac asa la toate unghiile..mi se pare cam mult ( ca stil)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#5 2009-02-02 11:28:33

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Manichiura japoneza?

eu si la model nu imi place sa am pe toate unghiile.doar pe 2.mi se pare incarcat apoi.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-02 12:54:17

LadyDeeDee
Full member
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 385

Re: Manichiura japoneza?

si mie mi se pare prea incarcata  manichiura japoneza,o prefer mai mult pe cea frantuzeasca.Desi in ultimul timp am unghiile scurte si date cu lac simplu fara modele e mai practic si mai usor de intretinut smile

Ultima oara a fost editat de LadyDeeDee (2009-02-02 12:54:54)

Offline

 

#7 2009-02-02 13:36:22

bu773rfly
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 73

Re: Manichiura japoneza?

da ladydeedee e intr-adevar foarte usor d intretinut ...dar pentru cele care prefera unghiile lungi e tortuta sa vada unghii scurte k sa nu mai spunem Doamne fereste sa li se rupa vreo unghie=)).....eu am unghiile lungi....naturale...si deasupra am un singur strat d gel din ala fantastis si imi fac singurik manicfrantuzesca.....cu un singur strat d gel nu sunt nici groase si inestetice si nici nu se rup prea usor....cat despre modele....nici mie nu-mi plac pe toate unghiile ...mise pare o chestie tiganeasca tongue


nelle cose piu semplice si trova la felicita:)......basta sognare......hjartahjartahjarta

Offline

 

#8 2009-02-02 13:43:55

LadyDeeDee
Full member
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 385

Re: Manichiura japoneza?

bu773rfly a scris:

da ladydeedee e intr-adevar foarte usor d intretinut ...dar pentru cele care prefera unghiile lungi e tortuta sa vada unghii scurte k sa nu mai spunem Doamne fereste sa li se rupa vreo unghie=)).....eu am unghiile lungi....naturale...si deasupra am un singur strat d gel din ala fantastis si imi fac singurik manicfrantuzesca.....cu un singur strat d gel nu sunt nici groase si inestetice si nici nu se rup prea usor....cat despre modele....nici mie nu-mi plac pe toate unghiile ...mise pare o chestie tiganeasca tongue

Ai dreptate tummenupp eu din cauza ca se rupea una si trebuia sa le tai apoi am cam renuntat la unghiile lungi

Ultima oara a fost editat de LadyDeeDee (2009-02-02 13:45:36)

Offline

 

#9 2009-02-02 14:00:29

bu773rfly
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 73

Re: Manichiura japoneza?

smile) mergi la salon si spune-i k vrei doar un strat de gel ...sunt si saloane unde nu pune doar unul...eu locuiesc in italia si aici iti pune si p nas si p ochi si cate straturi vrei u.....dar incearca ...merita ...cu un singur strat nici nu se cunoaste asa d tare kn iti cresc si nu tre sa mergi la intretinere chiar asa d des wink


nelle cose piu semplice si trova la felicita:)......basta sognare......hjartahjartahjarta

Offline

 

#10 2009-02-02 16:38:26

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: Manichiura japoneza?

Imi par destul de dragute, dar pentru o petrecere, un eveniment. In viata de zi cu zi nu sunt deloc practice. Invat sa cant la pian, ma joc cu cainii, fac yoga, port lentile de contact - deja 4 aspecte de zi cu zi in care m-ar incomoda. Si unghiile mele naturale cand cresc prea lungi ma incomodeaza la chestii din astea. Deci raman la frantuzeasca mea. Aste cred insa ca e mai degraba nailart. Am gasit un pasaj care cred ca se refera exact la ce am auzit eu.

There is a special type of manicure called Japanese manicure that was invented in the Country of the Sunrise. This type of manicure, that is close to the SPA technology, is applied by many nail salons for hand skin care, that makes the nails not only beautiful, but healthy, too. The hands are put in the bath with mineral substances, while for cuticle softening nailists use special vegetable oils. After this procedure, the nails are covered by a coat that is manufactured on the basis of bamboo, minerals, or pearls that, make the nails shine.


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#11 2009-02-02 20:19:00

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Manichiura japoneza?

si aici se discuta tot despre manichiura... http://forum.anticonceptionale.ro/p8705 … ml#p870575
va rog mutati-va
topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.