homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

DESORELLE - HELP!!


#1 2009-02-03 21:31:27

adjosephine
New member
Inregistrat: 2008-12-12
Mesaje: 24

DESORELLE - HELP!!

Am si eu o problema, si v-as ruga sa ma ajutati! 2 ani la rand am luat pastile Yasmin dar avand niste efecte adverse am fost la medic sa-mi prescrie alte pastile. Mi-a recomandat Desorelle, pastile care le-am luat cu 4 ani in urma inainte sa fac o pauza... In sfarsit. Ideea e ca medicul mi-a spus sa termin blisterul de Yasmin, sa fac pauza de 7 zile si apoi sa iau Desorelle. Astazi, cand ar trebui sa iau pastila, am citit prospectul Desorelle care spune ca ar trebui luate imediat dupa ce ai luat ultima pastila din blisterul pastilelor anterioare. Aveti idee ce e corect? Prefer sa iau maine cu intarziere din nou Yasmin o luna decat sa ma risc sa fac bebe... I don't know... Help?!?!?!? E urgent!!

Offline

 



#2 2009-02-03 21:47:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: DESORELLE - HELP!!

nu fii stresata. ti-a zis corect medicul, incepe folia de Desorelle de azi, e foarte corect asa, sa faci pauza de 7 zile si apoi sa incepi noile pastile. Pun gitul jos pentru informatia asta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2009-02-03 22:01:05

adjosephine
New member
Inregistrat: 2008-12-12
Mesaje: 24

Re: DESORELLE - HELP!!

Multumesc foarte mult doctoressa... Chiar nu stiam ce sa fac! Thanks, acum voi dormi linistita! smile buga

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.