homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Emotivitatea..cum sa scap de ea?


#1 2007-04-11 15:08:33

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

emotivitatea..cum sa scap de ea?

daca s-a mai vorbit desprea asta spuneti-mi si sterg de aici

sunt emotiva, recunosc.seman cu mama. dar m-am saturat! in ce fel emotiva? plang foarte repede! din orice aproape! acum 2 ani...de la emotii si stres am facut ulcer gastroduodenal, inceput de ulcer. de la orice senzatie de emotie (orice: mergeam undeva, stateam cu cineva necunoscut...) mi se facea rau si vomam. daca nu imi era rau, spuneam k imi e rau si mi se facea!!! imediat! si imi venea sa vomit. am fost la doctorita si mi-au facut de toate: ecograf, control la apendice,m-au pus in salon cu copii bolnavi de hepatita...si apoi am facut la stomac un film si a vazut ce am.sad mi-au dat pastilutze, si totul imi trecea psihic! adik..era dupa mine! si mi-a trecut in cateva luni. acum...iar incepe!!! grater numai k nu am ajuns sa vomit. ma iau emotiile din orice, mi-e rau daca asa zic eu si plang...k proasta din orice! am fost acasa..am plans cand am plecat, am plans cand sa vin, in gara i-am facut pe ai mei sa planga...si din cauza asta imi stric stomacul. mi-a murit bunica in octombrie(Dumnezeu s-o ierte) si acum plang, numai cand am scris asta.m-a marcat mult asta...inca nu sunt impacat cu ideea k a murit. cand ma gandesc la ea..plang.si stomacul nu mai rezista. mi-a luat mama pastilutze..MOTILIUM,am mai luat data trecuta cand am avut. inca nu am fost la medic. dar e mai mult psihic.si mai vreau si ma sa angajez grater. cred k plang..ma ia raul pe acolo. nu stiu ce sa fac. cum sa imi treaca? ma mai cert si cu chitzu meu, tragem niste certuri groaznice..apoi e totul bine. si eu ma consum, plang! iar apoi lui ii trece dar la mine se aduna.si mi-e rau sad. poate imi dati cateva sfaturi...ce pot face? 
acum am mainile reci gheatza! am vbt cu sora mea la tel si mi-a zis k a luat mama o retzeta de la d-na doctor de familie de acs. ea stie de atunci... si de aia mi-a dat. daca vorbesc cu ea despre asta plang! nu pot sa ma abtin. grater((((

Ultima oara a fost editat de Soricica (2007-04-11 15:20:24)


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 



#2 2007-04-11 16:08:14

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

yo zik s te calmezi in primul rand.relaxeaza-te incearca sa nu te mai gandeti la lucruri care pot sa iti provoace plans. du-te in parc cu chitzu tau plimbati-va, jucati un bedminton, incearca sa fii relaxata sihic.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#3 2007-04-11 16:20:18

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

nu te mai gadi la ce te face sa plangi


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2007-04-11 16:54:16

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

inceark sa t gandesti numa la lucruri kre te fac sa razi stiu k e mai greu dar se poate.si inceark sa faci mereu ceva sa ai tot timpul o activitate tongue


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#5 2007-04-11 20:18:52

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

nu pot ! ma gandesc mereu acasa, la ai mei, k o duc greu(mama are reumatism si o dor mainile si picioarele de nici nu poate sa mearga mult, tata face zilnic naveta la tara-dimineatza pleaca, seara vine).stiu k le e greu. iar la bunica mea ma gandesc mereu caci din 21 de ani ai mei..jumatate am stat la ea la tara. si mereu am motive! iar din cauza asta o  duc rau cu psihicul.
de plimbari..chtzu meu nu prea  ma scoate caci lucreaza(alearga toata ziua pe la hypermarketuri) si e saturat de plimbare. iar eu ies rar afra fara el. prietene bune pe aici in buc nu prea am cu care sa ies. sad


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-11 22:02:38

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

nu vreau sa par paranoica dar sincer cred k n-ar fi o idee rea sa te duci la un psiholog..gasesti pe cineva cu care sa simti k e kt de kt o deschidere si vezi,poate te ajuta cu ceva...si eu eram foarte emotiva intr-un timp (si acum mai sunt dar mai putin- plang de regula la nervi) dar m-am enervat intr-o zi knd mia- zis cineva k sunt plangacioasa si am zis-ce naibafrate!..si ma rog..a fost o kestie din sine
Cred k toti am vaut periade knd am fost mai sensibili dar din moment ce ziki k a inceput sa-ti afeceteze in asemena hal sanatatea nu mai  e de gluma...dak de la varsta asta ai aemnea probleme...ma gandesc la mine..knd mi-e rau si dak apuk sa vomit simt k ma slabesc toata si ma deshidratez...
  asa k nu mai sta si fii puternica..tre sa faci ceva sa te intaresti


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#7 2007-04-11 22:06:04

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

e o idee si cu psihologu. asa ai putea sa te descarci si sa vezi cum rezolvi wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#8 2007-04-26 21:27:54

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

mi mi se intampla atunci cand ma sculta la scoala de obicei,imi tremura mainile si vocea si incep sa ma balbai.si asta ii face pe profi sa creada ca nu am invatat si capt note mici chiar daca eu stiu.asta mostenesc de la mama sad


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#9 2007-04-26 21:49:30

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

ehei  si eu oapesc chestii de genul asta cand am emotii imi vine sa vomit sad,tremura mainile si vocea etc.etc


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#10 2007-04-26 22:00:08

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

dar mai naspa e ca nu stiu ce-o sa fac la bac la proba orala neutral


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#11 2007-04-26 22:16:40

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

am  si eu unele momente(de fel sunt "infipta"si fara rusine)dar de exp cand ma cert cu iubitu si vad ca ma suna dupa ceva timp,tremur toata,tot dar tare asa,si stomacul nu ma mai pot oprii....bine ca nu este langa mine sa ma vada,cred ca ar lesina de ras:)))))


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#12 2007-04-27 11:46:26

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

nu e deloc de ras asta! chiar e ceva naspa! si nu stiu daca un psiholog o sa maa ajunte! mai ales ca e cineva necunoscut! dar...e o idee. si mama mea(mama ei a murit in toamna,adik bunica mea) are acum probleme mari cu reumatismul. a fost al doctro, face niste fizioterapie(parca) dar i-a zis doctorul ca in primul rand trebuie sa-si refaca psihicul. slabise atunci intr-un hal sad. si va dati seama si voi. si semana mult cu ea. adik ea e emotiva si eu dupa ea big_smile.
am fsot acs si-mi zicea sa merg la tara sa pun flori la mormantul bunicii si am inceput sa plang numai cand mki-a zis! a inceput si ea normal! cum sa merg? plangeam tot drumul cred, numai gandindu-ma unde merg:Dsad. asa patesc, numia cand ma gandesc plang:(.dumnezeu sa o ierte!

la bac si eu am avut probleme, a venit mama cu mine:D, iar la prima proba(romana oral) am luat 5 k ma pierdusem toata si-mi era rau. dar dupa asta mi-a trecut. mi-au trecut emotiile. si la celelalte a fost bine.


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 

#13 2007-04-27 12:09:00

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

oana_ a scris:

dar mai naspa e ca nu stiu ce-o sa fac la bac la proba orala neutral

si eu matemeam la proba orala si cand a venit si proba de foc am ramas surprinsa de cat de calma si bine m-am descurcat(adevarat stiam si subiectele alea ca pe Tatal Nostru)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#14 2007-04-27 13:46:22

Designer
Banat
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 155

Re: emotivitatea..cum sa scap de ea?

Soricica a scris:

nu e deloc de ras asta! chiar e ceva naspa! si nu stiu daca un psiholog o sa maa ajunte! mai ales ca e cineva necunoscut! dar...e o idee. si mama mea(mama ei a murit in toamna,adik bunica mea) are acum probleme mari cu reumatismul. a fost al doctro, face niste fizioterapie(parca) dar i-a zis doctorul ca in primul rand trebuie sa-si refaca psihicul. slabise atunci intr-un hal sad. si va dati seama si voi. si semana mult cu ea. adik ea e emotiva si eu dupa ea big_smile.
am fsot acs si-mi zicea sa merg la tara sa pun flori la mormantul bunicii si am inceput sa plang numai cand mki-a zis! a inceput si ea normal! cum sa merg? plangeam tot drumul cred, numai gandindu-ma unde merg:Dsad. asa patesc, numia cand ma gandesc plang:(.dumnezeu sa o ierte!

la bac si eu am avut probleme, a venit mama cu mine:D, iar la prima proba(romana oral) am luat 5 k ma pierdusem toata si-mi era rau. dar dupa asta mi-a trecut. mi-au trecut emotiile. si la celelalte a fost bine.

Sunt ferm convins urmarind in detaliu de la bun inceput discursul dvs ca exista detalii(pesimiste) pe care nu doresti sa ni le impartasesti si dintr-o oarecare perspectiva e de inteles .. o fapta/eveniment ce te-a marcat in copilarie si lista desigur poate continua . Interesant si totodata de retinut caci si in discutiile  online manifesti o relativa teama/raceala si lipsa de interes ambele fireste orientate exclusiv spre public .
Nu iti va fi usor orice drum vei alege .

Ultima oara a fost editat de Designer (2007-04-27 13:47:07)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.