homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Blondul - o culoare greu de intretinut-3


#39 2008-10-30 18:08:47

skumpi
Vizitator

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

nu Klau lol daca se stie coafeza nici o sansa....deci te decolorezi pana la urma  roll

eu pt vopsea o sa optez pt L`oreal Preferance ... mi se pare cea mai buna

 



#40 2008-10-30 20:34:42

BabyLove
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-19
Mesaje: 1266

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Nu...ma refeream daca o sa ma decolorez..o sa am tot asa volum si firul cat de cat gros sau o sa raman cu 2 firicele in cap lol
Parul meu normal este ff des cu volum si firul gros wink

Ultima oara a fost editat de BabyLove (2008-10-30 20:35:17)


hjarta hjarta

Offline

 

#41 2008-11-05 22:40:23

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

cocoleta a scris:

persifona a scris:

Da coco, ai dreptate, dar nu ma deranjeaza atat de tare ca nu o sa iasa uniform.. adica eu am trecut de la roscat la blond fara decolorare, doar prin vopsiri succesive cu un blond coniac, care avea o tenta de roscat. Si e drept ca la un moment dat era 50-50 blond-roscat da acum ma gandesc ca daca am trecut de asta, merge sa-l fac niste nuante mai inchis. Nici nu stiu ce culoare vreau.. trebuie sa ma uit printr-un supermarket la ceva cataloage ca sa ma hotarasc.

eu am incercat sa ma fac si fara decolorant dar nu mi se deschide bine am parul natural saten si cand ma fac doar cu vopsea imi iese coniac sau ceva ce bate in portocaliu si arat ca spoitoritele nu se pupa cu nuanta tenului meu asa ca prefer sa ma decolorez. oricum am un par destul de rezistent.
uite niste nuante pe care le-am avut http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … g_0079.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … g_0012.jpghttp://forum.anticonceptionale.ro/uploa … c02726.jpghttp://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 7_mami.jpg

Imi place f mult culoarea de la ultima poza.Tu te faci la salon?dak nu,ce nuanta e aia...dak te decolorezi la radacini si dp aia te vopsesti iti iese culoarea uniforma?ca mie nu
smile


alta intrebare...cu ce ar trb sa ma faca sa`mi iasa culoarea mea naturala?sunt saten deschis...as vrea sa astept sa mi se regenereze parul makr pana in vara si apoi sa ma fac iar blonda(ca in sem 2 la facultate am inteles k este o baba care are pica pe blonde si neaparat tb sa ma vopsesc)...

Ultima oara a fost editat de Andreea89 (2008-11-05 22:41:06)


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#42 2008-11-06 14:36:43

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

pai la cofor se face decapaj... ca sa revii la culoarea ta naturala iti faci de ala.. eu asa stiam, nu am mai facut deci mai asteapta opinii de la fete..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#43 2008-11-06 14:45:59

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Andreea89 a scris:

cocoleta a scris:

persifona a scris:

Da coco, ai dreptate, dar nu ma deranjeaza atat de tare ca nu o sa iasa uniform.. adica eu am trecut de la roscat la blond fara decolorare, doar prin vopsiri succesive cu un blond coniac, care avea o tenta de roscat. Si e drept ca la un moment dat era 50-50 blond-roscat da acum ma gandesc ca daca am trecut de asta, merge sa-l fac niste nuante mai inchis. Nici nu stiu ce culoare vreau.. trebuie sa ma uit printr-un supermarket la ceva cataloage ca sa ma hotarasc.

eu am incercat sa ma fac si fara decolorant dar nu mi se deschide bine am parul natural saten si cand ma fac doar cu vopsea imi iese coniac sau ceva ce bate in portocaliu si arat ca spoitoritele nu se pupa cu nuanta tenului meu asa ca prefer sa ma decolorez. oricum am un par destul de rezistent.
uite niste nuante pe care le-am avut .

Imi place f mult culoarea de la ultima poza.Tu te faci la salon?dak nu,ce nuanta e aia...dak te decolorezi la radacini si dp aia te vopsesti iti iese culoarea uniforma?ca mie nu
smile


alta intrebare...cu ce ar trb sa ma faca sa`mi iasa culoarea mea naturala?sunt saten deschis...as vrea sa astept sa mi se regenereze parul makr pana in vara si apoi sa ma fac iar blonda(ca in sem 2 la facultate am inteles k este o baba care are pica pe blonde si neaparat tb sa ma vopsesc)...

in ultima poza sunt facut al coafor imi iesea si acasa decoloram radacina si apoi imi puneam de la loreal fara aminiac nr 800 si ceva e singura care incepe cu 8 dar nu dureaza mult nuanta asta ca se decoloreaza. la coafor ma decoloreaza cu oxidant de 1.9 % f slab si am intrebat-o care e secretul ea mi-a spus ca pe langa produs mai e si cantitatea adica tb pusa multa compozitie la radacina sa nu aibe timp sa se usuce pe firul de par


PLS sterge linkurile de la poze din citatul tau

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-11-06 18:50:35

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

mary_aleee a scris:

pai la cofor se face decapaj... ca sa revii la culoarea ta naturala iti faci de ala.. eu asa stiam, nu am mai facut deci mai asteapta opinii de la fete..

Decapajul acela iti arde parul ca si cum te-ai decolora am doua amice care si-au facut si le-a ars parul....


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#45 2009-02-04 15:14:42

rallujoana
Membru
Inregistrat: 2009-02-04
Mesaje: 2

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

buna.in legatura cu casting creme gloss de la l'oreal...mi-am facut pe maine o programare la coafor, vreau ceva schimbare, imi fac ceva bucle,tai putin din el si vreau sa incerc acest produs de la loreal. eu sunt blonda natural si as vrea sa incerc nuanta 700, dar am auzit ca iese mai inchis decat pe cutie,,,nu stiu ce sa fac ,, sa incerc acest produs fetelor sau nu se merita? am inteles ca arata parul stralucitor,mai lucios,.. va rog spuneti-mi dupa cate spalri se duce culoarea ca vad ca parerile sunt impartite, si daca ati incercat 700 sau 810 pe un par blond natural cum v-a iesit ? arata mai bine sau e doar de reclama,,la fel ca toate celelalte. va rog sa-mi raspundeti, nu uitati de mine, o zi senina!

Offline

 

#46 2009-02-04 15:41:43

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

adevarat ca blondul e greu de intretinut, pt mine devenise chiar obositor pt par ma refer, vopsea plus peria electrica de coafat, un fir subtire pe care-l am si uite asa s-a deteriorat, acum m-am vopsit un blond mai inchis, aproape ca si culoarea naturala si vreau sa il las sa se odihneasca putin:) insa parca mi-e dor de vechea nuanta. Am incercat mai multe vopsele, am fost si la coafor dar nu mi-a placut nuanta, una i-am spus si alta a iesit si de atunci prefer sa ma fac acasa, dintre toate vopselele cel mai mult mi-a placut pallete, culmea ca e si ieftina si se duce destul de usor dar cea mai faina culoare cu ea mi-a iesit si o alta care m-a multumit a fost l'oreal.
Am si eu o intrebare stiti un spray bun, cu protectie impotriva caldurii, care sa-l folosesc inainte de coafat????


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#47 2009-02-04 15:44:04

skumpi
Vizitator

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

rallu eu zic ca dak ai blond natural sa nu`ti strici culoarea cu nush`ce nuante.... ca nu stii cum ies... va fi o schimbare faptu ca te tunzi si te aranjezi altfel big_smile

 

#48 2009-02-04 16:08:43

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Mai ales ca Loreal Casting Creme iese foarte greu din par...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#49 2009-02-04 16:17:38

rallujoana
Membru
Inregistrat: 2009-02-04
Mesaje: 2

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

tongue asa ma gandeam si yo, de cand ma stiu tot blonda sunt,mai ales cand eram f micuta parca eram carunta  big_smile mi-a zis si coafeza data trecuta sa nu imi stric culoarea parului, ca multe fete isi doresc nuanta asta si nu iese prin vopsea...eu stiu asta,, dar credeti-ma ca eu m-am saturat pana peste cap... de 23 de ani tot asa sunt,si se pare ca asa voi ramane... :f?rv?nad:

Offline

 

#50 2009-02-04 19:36:38

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

cocoleta, poate poti sa detaliezi putin procesul tehnologic cand intri...si mie-mi iese mai portocaliu/inchis la radacini...am incercat si oxidant 9% si 12%, si tot nu iese ca pe restul parului....la vopselele care au si pudra se amesteca pudra cu oxidantul si cu vopseaua? (stiu ca pare intrebare idioata, dar nu m-am prins de faza)

Offline

 

#51 2013-10-19 12:49:22

eumdmdmd
Banat
Inregistrat: 2013-10-19
Mesaje: 11

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

***reclama***

Ultima oara a fost editat de Emilya (2013-10-19 13:40:59)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.