homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare pentru Doctoressa -condiloame-2


#20 2009-02-02 21:23:03

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

pritygirl indicat nu. pt ca aceste condiloame se raspandesc si se inmultesc.si poti sa le ranesti sa le faci sa dea sangele si doamne fereste sa le transformi in celule precanceroase.de-aia nu trebuie zgamaiate.ca sa nu se dezvolte.tu nu stii ce tulpini ai deci nu stii nici ce riscuri ai.

Offline

 



#21 2009-02-03 09:38:00

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms mult.si mai am inca o problema.mi-a aparut un fel de umflatura pe anus,iar eu cred ca ar putea fi un condilom, nu stiu sigur, pentru ca nu arata la fel ca celalalte bubite.ai idee ce ar putea fi?ca ma jeneaza destul si nu stiu daca ar trebui sa dau si pe aceasta umflatura cu solutie condilyne,pentru ca nu am bani sa ma mai duc la un alt consult hmm .de continuat, eu tot continui tratamentul cu condilyne, dar mi-au mai aparut cateva bubite inafara de cele care le aveam, iar celelalte doar au stagnat momentan, inca nu s-au uscat.eu am sa continui tratamentul, poate poate se vor usca si am sa scap de ele. grater te pop. inca ceva, am citit tot aici pe acest forum, ca daca acest virus se manifesta prin aparitia acestor condiloame, cica nu ar avea tulpini canceroase.asa e?

Ultima oara a fost editat de PrityGirl (2009-02-03 09:39:37)


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#22 2009-02-03 10:11:09

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

umflatura de pe anus e posibil sa fie hemoroizi , sau cum ai zis tu condiloame , dupa mine eu zic sa nu te dai cu nimic si cand poti sa te duci totusi la doctor ,
de obicei condiloamele au risc scazut , e adevarat , dar sunt cazuri in care la tipaj apar mai multe tulpini , si cu risc crescut si scazut , ca sa ma intelegi , nu e obligatoriu sa ai numai risc scazut pt ca ti-au aparut condiloame , e f. important sa iti faci tiparea , stiu ca e mult , dar dupa mine , trebuie sa stii cu ce te confrunti ca sa poti urmari din timp si sa nu ai complicatii
sanatate , si ca sfat citeste tot ce e pe forum despre hpv , te ajuta in lupta cu virusul , si o sa stii cum sa reactionezi si cum  sa maresti imunitatea

Offline

 

#23 2009-02-03 11:56:15

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

iti multumesc din suflet pentru raspuns. cred ca va trebui sa strang multi bani pentru controale.spune-mi te rog, tu cat ai platit pentru tipajul hpv?doare cand iti recolteaza proba?simt ca innebunesc, nu-mi mai vad capul de atatea probleme de sanatate  grater poop

Ultima oara a fost editat de PrityGirl (2009-02-03 11:57:23)


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#24 2009-02-03 11:59:39

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

urmeaza sa il fac la micomi , costa aprox 4 mil , si nu cred ca te doare , din cate am inteles eu se recolteaza ca si la cultura din col , adica ca o secretie normala dar pune periuta aceea pt proba exact pe col ( mai adanc)si ia de acolo secretie , nu stiu daca am explicat corect , vezi ca e si un filmulet pe you  tube , au postat fetele adresa pe aici pe undeva , unde arata live procedura
ia-le pe rand , si eu eram la fel ca tine acum 2 ani , se rezolva , incet si sigur

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-02-03 12:01:03)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-02-03 17:26:05

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms.am fost azi la dermatologie sa vad ce e cu umflatura aceea pe anus, si ma trimis la chirurgie unde mi sa spus ca nam absolut nimic.ca e perfect normal sa fie asa.mi-a luat o piatra de pe inima.sa auzim de bn.pup


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#26 2009-02-04 09:03:38

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

puss ma bucur pt tine , deci se rezolva , incet , incet , trebuie sa fii optimista

Offline

 

#27 2009-02-04 17:04:17

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

mda..se rezolva din fericire, mai putin bubitele astea care nu mai dispar si care aproape ca imi raceste relatia, nu ma mai pot bucura ca inainte de iubitul meu  grater .eu tot mai sper ca voi scapa definitiv de ele cu aceasta solutie, pentru ca nu am bani sa fac nici macar tipajul hpv, nici sa le cauterizez sau sa le ard cu laser. nu stiu ce am sa fac.ms oricum de raspuns.astept sa vad cum vor evolua bubitele astea, pentru ca deja indur un tratament de imunitate cu tinctura de propolis care are un gust nashpa rau.pa-pa.mai am o rugaminte, daca ai de unde sa afli cat timp trebuie sa iau tratamentu cu acea tinctura?ca am intrebat peste tot si nimeni nu stie sa-mi zica, asta ca sa nu iau prea mult.stiu ca sunt stresanta, dar nu gasesc pe youtube cum se face tipaju hpv, am cautat si nu gasesc. daca il ai tu, sau poti face de rost de el, iti multumesc mult  kram.Inca ceva foarte important.solutia aia condyline numi arde bubitele in schimb imi arde pielea de pe langa bubite, aproape ca sa inrosit si unele bubite ma jeneaza.ce sa fac?

Ultima oara a fost editat de PrityGirl (2009-02-04 22:54:38)


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#28 2009-02-05 09:27:21

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

asta este adresa dar trebuie sa ai cont facut pe you tube ca sa poti vedea, conditie sa nu vada minorii , sa scrii corect varsta acolo la date personale  examen pelvico se numeste
la restul inrebarilor , imi pare rau nu stiu sa iti zic

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-02-05 09:36:59)

Offline

 

#29 2009-02-05 10:10:00

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms mult pentru site.zimi si mie cum sa fac sa-mi raspunda macar doctoressa la intrebarile astea, daca altcineva nu stie.pop


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#30 2009-02-05 10:40:14

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

pai , mai asteapta , poate se mai uita si alte fete la postul tau , si cine stie cu siguranta va raspunde , daca nu , poate o sa lase moderatoarele link doctoressei , trebuie sa astpti un pic totusi

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-02-05 10:40:31)

Offline

 

#31 2009-02-05 23:22:23

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms.ma bucur ca am gasit p cineva cu care sami pot discuta problemele.ms mult.pop nocry.am sa mai astept raspunsuri.


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#32 2009-02-06 09:19:04

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

PrityGirl a scris:

mda..se rezolva din fericire, mai putin bubitele astea care nu mai dispar si care aproape ca imi raceste relatia, nu ma mai pot bucura ca inainte de iubitul meu  grater .eu tot mai sper ca voi scapa definitiv de ele cu aceasta solutie, pentru ca nu am bani sa fac nici macar tipajul hpv, nici sa le cauterizez sau sa le ard cu laser. nu stiu ce am sa fac.ms oricum de raspuns.astept sa vad cum vor evolua bubitele astea, pentru ca deja indur un tratament de imunitate cu tinctura de propolis care are un gust nashpa rau.pa-pa.mai am o rugaminte, daca ai de unde sa afli cat timp trebuie sa iau tratamentu cu acea tinctura?ca am intrebat peste tot si nimeni nu stie sa-mi zica, asta ca sa nu iau prea mult.stiu ca sunt stresanta, dar nu gasesc pe youtube cum se face tipaju hpv, am cautat si nu gasesc. daca il ai tu, sau poti face de rost de el, iti multumesc mult  kram.Inca ceva foarte important.solutia aia condyline numi arde bubitele in schimb imi arde pielea de pe langa bubite, aproape ca sa inrosit si unele bubite ma jeneaza.ce sa fac?

da , sunt convinsa ca o sa se uite si alte fete , sa te ajute  puss
pe you tube te-ai uitat?

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-02-06 09:20:01)

Offline

 

#33 2009-02-06 23:39:24

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

inca nu am avut timp sa ma uit, pentru ca invat pentru sesiune, dar cum scap de invatat o sa ma uit.am o veste buna, cred ca au inceput sa se usuce bubitele alea in sfarsit,pentru ca ma jeneaza lenjeria intima. wink .sa ma ajute dumnezeu si pe mine si pe toate fetele care se lupta fizic si psihic cu virusu asta.te pop.o sati zic cand o sa ma uit pe youtube.pa-pa


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#34 2009-02-09 10:20:02

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

bafta , poate intre timp te duci la farmacie si cumperi echinaceea , ajuta la iminutate , si ajuta organismul sa lupte goodluck

Offline

 

#35 2009-02-09 18:34:41

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms de sfat, dar deja iau ceva pentru imunitate, iau tinctura de propolis.mai am inca o intrebare pentru tine: tu dupa cat timp ai reusit sa scapi de virusu asta?bubitele ti-au trecut de prima data?sau tiau mai aparut si dupa aceea?poop


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#36 2009-02-10 10:37:03

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

eu am alte probleme , streptococu b si e coli in secretie  , dar cum stau pe forum si citesc  orice , am reusit sa imi fac o imagine generala despre mai multe afectuni , si asa am reusit sa descopar ce am eu , pt ca toti imi ziceau ca sunt ok , si le-am luat pe rand , prin excludere

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-02-10 10:37:16)

Offline

 

#37 2009-02-10 14:33:21

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

imi pare rau pentru problemele tale, sper sa ti le rezolvi. multa sanatate.mai vorbim si sa auzim de bine.pa-pa


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#38 2009-02-18 08:31:43

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

florin sterge unu din mesaje , ca altfel iei warn pt postari multiple
nu ai voie sa scrii 2 mesaje unul dupa altul in mai putin de 15 minute
eu zic sa te duci la doctor , e posibil sa iti recomande arderea negilor

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.