homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rezultat analiza


#1 2007-04-26 19:14:34

crisa08
New member
Inregistrat: 2007-04-24
Mesaje: 22

rezultat analiza

buna.am si eu o mica prob dak ma puteti ajuta.am fost la control si mi-a zis k am ceva inflamat are legat cu, colul nu mai stiu exact cum a zis.pe reteta la diag scrie "bip" mi-a prescris sumamed 2 pastile,flamexin 5 tb si voltaren 5 supozit.mi-am facut si analiza de secretia dar cum nu am avut timp sa ma duc sa iau rez am dat tel si mi-a spus k am o ciuperca si sa imi iau 2 tuburi de ginofort.problema pe care nu am inteles-o eu pt k mi-a exp repede k avea o pacienta a zis ceva si de bicarbonnat si sa ma spal cu irigatorul si dupa sa-mi dau cu ginofort si dupa 4 zile sa repet cu al 2lea tub.deci ar fi sa-mi  fac spalaturi cu bicarb cu irigat si dupa sa-mi pun unguent inauntru iar dupa 4 zile sa repet la asta s-a ref ea???stiti ce gramaj are un tub de ginofort????? iar pt prietenul meu mi-a zis de clotrimazol de dim si seara sa se unga.
ar mai fi o prob pe 1 sau 2 ar treb sa-mi vina si o sa incep sa iau yasmin tratamentul sa-l incep dupa ce imi trece sau pot sa incep cu primul tub iar dupa ce-mi trece sa contin cu al 2lea?influenteaza unguentul cu ceva AC???

Offline

 



#2 2007-04-26 20:50:00

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rezultat analiza

draga mea crisa08...gynofortul e pt candida...sfatul meu e sa faci asa...fara spalaturi...si eu am facut cu bicarbonat si nu si au rostul...pune doar gynofort(e un unguent care il introduci si il lasi acolo 5 zile)...scrie oricum si pe prospect cum se foloseste...in acest timp fara contacte sexuale...daca ai si mancarimi foloseste si tu clomatrizol...mai luati amandoi flucovim150 doza unica (va luati de la farmacie 2 cutiute...fiecare contine cate o pastila si luati fiecare cate una...e antimicotic si e f bun...in special pt iubitul tau)....poti sa incepi linistita din prima zi anticonceptionalele...si mai am un sfat...ia ti numai un gynofort...si vezi daca nu ti trece asa (pe mine una nu ma ajutat dar sper la tine sa nu fie cazul)...daca nu trece incearca cu iaurt 3-4 zile...daca mai ai ceva intrebari...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-04-27 13:33:29

crisa08
New member
Inregistrat: 2007-04-24
Mesaje: 22

Re: rezultat analiza

multumesc pt rasp crys_ty_na o sa incerc asa oricum dupa tratam o sa merg iar la control sa vad dk mi-a trecut.
sa incep tratam dupa ce-mi trece ciclul?

Offline

 

#4 2007-04-27 15:59:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rezultat analiza

nu, e ok si acum


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.