homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon


#1 2007-04-27 15:33:25

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

epilarea inghinala la salon

buna fetelor...ma bate gandu sa ma duc la un epilat inghinal...dar nu stiu exact ce presupune...si eu de felul meu nu prea suport durerea..adica ma fac deocamdata cu epilatorul electric..doar foarte putin...un pic din zona V superioara ...mai jos de abdomen...dar nu prea mult..ca doareeee....care dintre voi mi-ar putea da niste sfaturi ? va rog mult tongue

Offline

 



#2 2007-04-27 15:35:47

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: epilarea inghinala la salon

eu din cate stiu la soln se foloseste ceara refolosibila iar mie nu-imi insipira deloc incredere.cine stie pe cine a mai fost cera aceea si daca mai capat vreo boala ceva.am renuntat la idee.si ma face o matusa de-a mea.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#3 2007-04-27 15:36:33

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: epilarea inghinala la salon

ok inteleg..dar daca eu nu am o matusa..big_smile ce sa fac ?

Offline

 

#4 2007-04-27 15:38:12

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: epilarea inghinala la salon

rotfl nu stiu.cauta pe cineva care stie sa foloseasca ceara si apoi pui o prietena sau pe cineva sa te faca.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#5 2007-04-27 15:42:31

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: epilarea inghinala la salon

oh..mi-e cam rusine...si mi-e si frica sa nu doara ingrozitor si sa lesin pe acolo lol

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-27 15:57:24

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: epilarea inghinala la salon

La saloane se foloseste si ceara de unica folosinta. Trebuie sa intrebi.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#7 2007-04-27 16:07:27

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: epilarea inghinala la salon

foarte rar.si daca se foloseste probabil e f scump.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#8 2007-04-27 16:11:12

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: epilarea inghinala la salon

ce ciuda mi-e big_smile..voiam si eu sa ma fac "frumoasa"..dar am atatea motive care ma retin smile oricum fetelor..ms de raspunsuri puss

Offline

 

#9 2007-04-27 16:13:41

andrutza
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

nu este scump....eu dau 100 de mii inghinal si 80 interfesier deci 180 de mii totalul, mi se pare destul de convenabil.se foloseste ceara de unica folosinta din ce in ce mai des, te duci la salon cel mai bine si ii ceri unei cosmeticiane sa te epileze cu ceara de unica folosinta...nu doare chiar atat de tare sa stii, dar daca vrei cu ceara ceea ce iti recomand, e cea mai buna metoda de epilare pt ca in timp ti se rareste parul f mult si nu iti cresc nici fire de par sub piele si te tine cam o luna, trebuie sa te tunzi cu foarfecta mai intai ca sa nu fie parul mare, il scurtezi u cat poti de mult pt ca astfel durerea nu va fi atat de mare si poti lua si un algocalmin inainte sau alt analgezic.

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-04-27 16:14:34)

 

#10 2007-04-27 16:16:57

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: epilarea inghinala la salon

inghinal..adica te face tot tot ? am fost o data cu o prietena sa se faca ea..dar nu m-a lasat sa intru si eu big_smile macar sa vad cum e..oricum sunt sigura ca o sa lesin big_smile ms mult.

Offline

 

#11 2007-04-27 16:20:25

andrutza
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

nu tot....te face cat vrei u....daca vrei de tot te face de tot, dar pt inceput este bine sa nu te faci total, acum depinde cum iti place si tie sa arati acolo jos, eu spre ex nu ma fac total, m-am facut o data si nu mi-a placut, ma fac pe labii si sus acolo si las foarte foarte putin ca o dungulita mai groasa asa smile dar e suportabil iti spun eu chiar nu lesini

 

#12 2007-04-27 16:27:47

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: epilarea inghinala la salon

eu ma gandeam sa imi cumpar un roll-on ceara(sau ceva de genu)care il incalzesti(in apa sau la microunde).dar la instructiuni zicea ca dupa ce intinzi o bucata de ceara(intrebarea mea e cat de mult sau cat de putin)si apoi pui peste o banda(benzile sunt incluse sau trebuie sa le cumperi)si apoi tragi(logik:in sensul invers de crestere a parului).la salon nu voi merge sper ca niciodata!pot sa ma fac si singura:))ce ziceti fetelor?

Offline

 

#13 2007-04-27 16:38:46

andrutza
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

eu am un aparat in care bag niste cutii de ceara cu unica folosinta, exact cum au saloanele mi l-am luat tot de la un salon, banda mi-am luat tot de acolo si ma fac pe picioare, axila, dar inghinal nu ma fac singura pt ca sunt mai sensibila si daca nu stii f bine exista riscul sa te faci vanata, sa ti se sparga niste vase capilare in momentul cand tragi si iti poate da si sangele pt ca parul din zona aceea este un pic mai gros decat de pe picioare....si tot la salon ma duc pt ca am incredere in fetele alea smile daca u vrei sa incerci poti incerca, dar mie mi-e frica sa ma fac singura mai ales cu benzi din acestea pt ca e destul de complicat

 

#14 2007-04-27 17:26:37

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: epilarea inghinala la salon

mai fetelor..eu sunt foarte speriata lol acuma nu stiu ce o sa fac..sa vb si cu prietenul meu si ma mai gandesc..va anunt ce si cum ..daca ajung pe acolo big_smile

Offline

 

#15 2007-04-27 17:29:36

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: epilarea inghinala la salon

eu chiar acum am venit de la salon,m-am "dezblanit"rotfl2))si m-am facut si inghinal,nu ma durut deloc dar nu m--am facut de tot,putin pe labii...ca mi-a fost rusine sa trag chilotul mai mult:D....chiar nu ma durut,fata de picioare pe care nu le mai facusem din ianuarie:Drusine sa-mi fie


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#16 2007-04-27 17:42:50

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: epilarea inghinala la salon

barbara_mori a scris:

m-am "dezblanit"rotfl2))

lol


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#17 2007-04-27 17:43:31

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: epilarea inghinala la salon

little_rabbit a scris:

eu ma gandeam sa imi cumpar un roll-on ceara(sau ceva de genu)care il incalzesti(in apa sau la microunde).dar la instructiuni zicea ca dupa ce intinzi o bucata de ceara(intrebarea mea e cat de mult sau cat de putin)si apoi pui peste o banda(benzile sunt incluse sau trebuie sa le cumperi)si apoi tragi(logik:in sensul invers de crestere a parului).la salon nu voi merge sper ca niciodata!pot sa ma fac si singura:))ce ziceti fetelor?

Deci parerea mea e ca faci o greseala daca mergi de la premiza: Niciodata la salon!
Asa credeam si eu ca e mai bine, iar dupa multi ani de facut cu lama in zona inghinala, m-am hotarat ca e momentul sa trec la ceara si o prietena mi-a recomandat ceara rece. Se gaseste in magazine, e un borcanel cu ceara ci cu ajutorul unei spatule din plastic ti-o intinzi pe piele si te faci singura. Chipurile! Doar de doua ori am fost in stare sa trag de cate o fasie de-aia, am crezut ca mor, va dau cuvantul de onoare.. e foarte dureros si mie una mi-au aparut bobite de sange la radacina firelor smulse. Sa nu mai zic ca nu s-au smuls decat cateva si mi-a ramas semn cateva zile dupa, ca o vanataie asa.
Deci eu zic sa lasati metodele "de acasa" ca va chinuiti mult si bine si rezultatele nu se compara. Eu am mers de cateva ori la salon si nici nu ma gandesc sa mai recurg la alte metode. E ieftin, doare un pic prima data, dar se termina repede iar apoi din ce in ce se raresc si se subtiaza firele, deci scade si durerea.
Ideea e sa prinzi curaj o data, apoi vine de la sine. Eu ma fac cu ceara normala.... indiferent de cine a folosit-o inainte, ea trece prin acel apaat care practic o "fierbe" si distruge microbii. Exista totusi asa cum s-a mai scris ceara de unica folosinta, care e doar cu putin mai scumpa.

Curaj fetelor si vedeti k mai sunt multe posturi asemanatoare la topicul "metode de epilare"


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#18 2007-04-27 20:10:11

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: epilarea inghinala la salon

senorita...mi-ai mai dat curaj...am sa ma duc in cele din urma..pentru ca nu ma mai suport lol..nu ca as arata groaznic acolo jos, dar na..vine si caldura de acuma..si nu se mai poate smile mersi de comment.

Offline

 

#19 2007-04-27 20:14:28

persifona
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

Apropo de discutia cu ceara refolosita vs cea de unica folosinta, am auzit ca utilizand-o pe cea de-a 2a, e mai dureros.

Nu garantez pentru asta, ca e din auzite.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.