homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dc nu poate mai mult?-5


#77 2008-12-12 00:46:14

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: dc nu poate mai mult?

de ce? treci la discutii diverse tongue

Offline

 

#78 2008-12-14 22:04:16

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: dc nu poate mai mult?

CredInTine a scris:

Mi s`a intamplat de mai multe ori ca iubitul meu sa'si dea drumul primul iar eu nu am mai apukt. neutral Aseara aveam un chef nebun sa facem sex , pt el totul s'a rez repede...si'a dat drumul aproape imediat si eu...am ramas cam in plop si i`am zis sa nu`si dea drumul dvrm . Faza e ca nu poate de 2 ori sad una dp alta...Numai mie mi s intampla asa?sad
A inceput sa`si ceara iertare si eu ii ziceam k nu are d c sa`si ceara iertare ca se mai intampla,dar eram oftikta.Nu vroiam sa`i arat ca nu se simta prost,dar in momentul ala chiar imi era ciuda.iar trb asta mi s`a intamplat de 2 ori in 3 zile.el isi da drumul rpd si zice ca e din cauza k o facem rar.adik o data la 3 zile neutral

Uite cum fac eu si sa incerce si baiatul tau poate e ok!cand e s-o fac si sunt foarte excitat-pe romaneste o sa-mi dau drumu imediat folosesc niste mici trucuri:
1.cel mai bun-inainte de a o face eu si cu iubi ne masturbam reciproc-evident imi dau drumu..pana mi se "calmeaza" o rezolv pe ea si dupaia crede ma ca "dai" pana te plictisesti-te rogi de "ea" sa se culce dupa aceea
2.totul vine din minte-cand o fac cu prietena eu numar in gand-oi,capre ce o fi dar numai la sex nu ma gandesc..ma gandesc la vecina de langa care no suport si crede-ma nu o sa si mai dea drumul asa rapid-dezavantaju insa e ca s-ar putea sa se duca la somn micul prieten
3.luati un lubrifiant-cu cat mai putina frecare cu cat dureaza mai mult
4.incercati sa o faceti dupa o zi in care a venit rupt de la munca-eu daca vin obosit ,m-am mai certat si cu vreun ametit am o pofta....
sa-mi spui daca ati incercat si daca a mers ceva..la mine merge


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#79 2009-01-22 22:51:08

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: dc nu poate mai mult?

pai daca se opreste cred ca evita sa se termina... acum depinde sunte fete care apreciaza asta si altele care nu. sm ...de ex cand ti-e lumea mai draga se termina.... butter poate ca el incearca sa te satisfaca sau asa crede el ca te v-a satisface...eu cred ca ar trenui sa i spui ca e ok dac s-ar termina mai iute... sau poate nu e destul de excitat.... cum obisnuiti ?  treceti direct la fapte? patfierbinte  poate ca nu ar strica un preludiu... ca sa va "incingeti" mai mult diablo

Ultima oara a fost editat de oana16 (2009-01-22 22:51:55)


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#80 2009-01-22 23:09:21

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: dc nu poate mai mult?

poate ca e mai timid ...nu vad ce e rau in faptul ca esti "prea fierbinte" ci dincontra, consider ca asa l-ai putea excita mai mult....pe ala micu l-ai tine treaza daca l-ai antrena mai mult....adika sa existe un preludiu etc,..... poate ac pe parcurs isi va da drumul


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#81 2009-01-24 00:29:27

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: dc nu poate mai mult?

El e inceputul vietii sexuale? Daca da, se explica si trebuie rabdare si sex regulat (si, de preferat, destul de des)... daca nu, atunci sa inceapa niste exercitii de respiratie, de oprire cand simte ca ii vine si alte tertipuri din astea care ii fac pe baieti sa termine mai greu.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-02-11 01:03:35

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: dc nu poate mai mult?

am si eu o mica problema...cand incepem sa o facem totul este ok, el este super excitat...ejaculeaza cam dupa 5 minute, dar intotdeauna continuam dupa...inainte sa ejaculeze penisul este super tare, dar dupa incepe sa se mai lase si cateodata moare de tot...p mine nu ma deranjeaza pt ca nu se intampla f des, dar el este tot timpul suparat ca nu este totul ca la inceput. intr-adevar si mie mi-ar placea sa fie la fel de tare ca la inceput, dar nu prea stiu cum sa il ajut eu...aveti niste sfaturi si pt mine? ce as putea face sa nu i se mai lase?

va rog sa nu ma citati


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#83 2009-02-11 01:12:09

skumpi
Vizitator

Re: dc nu poate mai mult?

cum continuati dupa ce a ejaculat ? pai nu`i "moare" ?

 

#84 2009-02-11 01:13:38

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: dc nu poate mai mult?

nu...putem continua, dar se mai intampla sa ii moara in timp..oricum mai putem continua si cate o ora, dar cateodata nu mai vrea nici cum sad


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#85 2009-02-11 01:14:03

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: dc nu poate mai mult?

pai Mary, tu ce ai vrea? Sa ejaculeze si apoi sa fie iarasi in erectie in secunda urmatoare? smile nu prea merge chiar asa de repede... dupa ce termina, lasa-l si tu 10-15 minute sa isi revina si el un pic, chiar daca are senzatia ca poate sa continue la fel de in forta ca prima data. Rareori e la fel de tare daca reluati asa de repede. Am patiti-o si eu... fostul era stresat ca termina prea repede prima data si voia iarasi repede dupa. Si, surprize-surprize, dupa 5 minute de sex i se inmuia si nu mai era bun de nimic. Asa ca parerea mea e ca mai bine luati o pauza mica dupa sa isi mai revina si el ... ca doar om e smile si apoi continuati, dar lasa-i un pic de timp intre ele si convinge-l si pe el sa nu se mai agite si sa nu mai fie suparat, ca mai influenteaza si psihicul toata treaba.

Offline

 

#86 2009-02-11 01:16:00

skumpi
Vizitator

Re: dc nu poate mai mult?

pai e absolut normalllllllllllllllllll sa`i moara dupa ce a ejaculat
n`am mai auzit sa ramana tare dupa ejaculare`

noi tot tp luam pauza pe putin de 20 d minute`

deci nu fiti suparati lol fiti fericiti k ink mai traieste dupa ce a ejaculat

 

#87 2009-02-11 01:16:51

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: dc nu poate mai mult?

Pai lucrurile stau cam asa: Daca dupa ce si-a dat drumul odata, la al doilea numar lasa de dorit "taria" atunci faceti o pauza cateva minute (5-10) ca sa isi revina. La unii barbati asa functioneaza mecanismul. Altii pot sa continue imediat fara sa aibe probleme.. altii nu pot sa mai aibe contact sexual cateva ore dupa.. dar daca el poate cat de cat sa continue inseamna ca probabil are nevoie doar de o mica pauza. Incercati asa si daca nu merge.. vedem noi cum ii dam de cap.

P.S. Vad ca a postat si lady intre timp smile Oricum, spune-i sa nu-si mai faca probleme. Asta e. O solutie de viitor ar fi sa incerce sa invete sa isi controleze ejacularea. Asta se poate realiza prin exercitii ale muschiului PC. Poate cauta pe google cum se fac.

Ultima oara a fost editat de Hugsy (2009-02-11 01:19:41)

Offline

 

#88 2009-02-11 01:17:00

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: dc nu poate mai mult?

stiu ca influeteaza si psihicul, dar e genul care se supara f tare si il tine si cateva ore...
intotdeauna a fost asa...am continuat imediat dupa ce a ejaculat si cateodata e chiar ok, dar uite ca mai sunt dati in care nu merge si mai mult ca deranjeaza ca se suparara el...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#89 2009-02-11 01:19:16

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: dc nu poate mai mult?

pai cu cat se sforteaza mai mult atunci, cu atat se enerveaza mai mult si cu atat sporesc sansele sa nu i se mai scoale. e normal. d-aia si zic sa faceti un pic de pauza si sa-i explici ca nu e mai putin barbat daca nu i se scoala iarasi in secunda doi. mai bine va mai pupacitit, mai beti un suc, mai faceti ce faceti 15 minute si dupa aia reluati si atunci sansele sa duca actul pana la final cresc simtitor decat sa vrea sa poata sa performeze din nou imediat cum a terminat si cand nu reuseste, mai rau sa se frustreze. wink

Offline

 

#90 2009-02-11 01:19:24

skumpi
Vizitator

Re: dc nu poate mai mult?

pai explica`i ca e normal sa`i moara dupa.... a ejaculat ... stop partida`....

da cati ani are el de face copilarii de`astea cu suparari ? hmm

 

#91 2009-02-11 01:21:59

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: dc nu poate mai mult?

pe el cel mai tare il deranjeaza ca ejaculeaza prea repede, stie ca nu e normal. eu sincer nu stiu cum sa il ajut, am vb cu el, stiu ca tot timpul incearca sa nu se gandeasca la asta, dar se excita f tare...de curand am ajuns sa o facem la "adancimi mari" si atunci clar ca este mult mai excitat si ejaculeaza...


are 20 de ani, dar asta este firea lui, se enerveaza  super repede si din toate nimicurile...a trebuit sa se maturizeze cam repede si este genul f responsabil, vrea sa faca pe plac la toti, dar la el nu se gandeste...de asta se enerveaza asa

Ultima oara a fost editat de maryahs (2009-02-11 01:24:08)


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#92 2009-02-11 01:24:22

skumpi
Vizitator

Re: dc nu poate mai mult?

lasa k sunt altii care ejaculeaza dupa 1 min asa ca al tau e bine`
dar eu sunt sigura ca dak v`ati opri atunci si ati relua... a doua partida ar dura mai mult`
propune`i si lui asta` wink macar sa incercati sa vedeti

nah lasa k peste 2-3 ani cand o sa aiba mai multa experienta o sa inteleaga ca nu e cazu sa faca o tragedie din asta...sa stea cu orele suparat ca nu impresioneaza pe nimeni smile

Ultima oara a fost editat de skumpi (2009-02-11 01:25:26)

 

#93 2009-02-11 01:25:14

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: dc nu poate mai mult?

cred ca asa o sa fac, sa vedem cum o sa fie mai ales ca isi doreste f mult o noapte plina de actiune...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#94 2009-02-11 01:25:42

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: dc nu poate mai mult?

cum scriam pe pagina cealalta, pune-l sa incerce niste exercitii de respiratie.. cand simte ca ii vine, sa se opreasca, sa respire adanc si sa numere pana la 10 si apoi sa mai continue un pic.. cand simte ca iar ii vine sa se opreasca si iarasi sa numere. sau sa se opreasca si sa iti faca sex oral smile sau ce vrea el... sa mai prelungeasca un pic momentul. daca nu merge, atunci mergi pe partea cealalta si spune-i ca nici asa nu functioneaza daca se crede masina pentru ca, iata, nu merge de fiecare data. deci mai bine cu pauza, are sanse mai mari sa iasa cu o parere buna despre el smile

Offline

 

#95 2009-02-11 01:28:04

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: dc nu poate mai mult?

cand o facem a doua oara se mai opreste, ma mai saruta, doar ca sa prelungeasca momentul, dar pt prima data ii este chiar greu sa faca asta...cel putin asa il simt eu...
o sa incerc sa facem pauza, poate asa o sa fie mai bine...

astazi ma gandeam sa ii fac oral in acea pauza, asa cred ca si-ar reveni imediat mai ales ca nu i-am facut pana acum niciodata...sper sa imi fac curajul si sa incerc

Ultima oara a fost editat de maryahs (2009-02-11 01:29:40)


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.