homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cine imi poate da un raspuns???????


#1 2007-05-01 14:38:00

Kitty_Cry
New member
Inregistrat: 2006-09-29
Mesaje: 73

Cine imi poate da un raspuns???????

Saptamana trecuta am facut un avort prin aspirare,eram in 9saptamani.N-are rost sa intru in detalii prea multe,faptul e consumat acum...problema mea e urmatoarea:in urma avortului am dureri groaznice de ovare si burta...ma lasa ma iau iar..si tot asa..asistenta mi-a zis sa nu iau nici o pastila ca vor disparea dureerile pana la urma.Asa am facut;nu stiu d c sangerez atat de mult..intra-devar stiu ca e normal si cantitatea poate fi mai mare decat la o menstruatie normala,dar mi se pare cam mult totusi...joi acum se fac 2 saptamani si eu tot asa ma simt...Doctorul nu mi-a zis nimk dupa avort doar a venit in salon sa ma intrebe cum ma simt..mi-a urat o zi buna ,sanatate si a plecat..eram ametita nu am apucat sa-l intreb nimk.Stiu ca ar trebui sa merg la control acum dupa 2 saptamani dar el nu mi-a zis nik..Dak ati putea sa-mi dati un raspuns,dak stiti voi cumva  mai multe..poate e cineva care a patit la fel..nu stiu..sincer am ramas cu intrebarile deocamdata..sper doar sa nu am probleme in urma avortului,desi doctorul se pare k e cel mai bun in domeniu la noi in oras
Oricum merg la control sapt viitoare ,dar pana atunci incerc sa gasesc un raspuns..Mi-l poate da cineva?

Ultima oara a fost editat de Kitty_Cry (2007-05-01 14:40:40)


Invata sa poti sa rabzi cu adevarat,caci chiar esti puternic...si atunci chiar inseamna ca esti cineva!!!

Offline

 



#2 2007-05-01 18:41:37

ania21
Membru
Inregistrat: 2006-11-16
Mesaje: 3

Re: Cine imi poate da un raspuns???????

kitty imi pare rau k a trebuit sa treci prin asta.acum doi ani am trecut si eu prin asa ceva si stiu cum e.din cate stiu eu aceste dureri si sangerari le ai doar in cazul in care nu ai fost curatata bine.imediat dupa un avort cateva zile nu trebuie sa mai ai sangerari.cred k ar fi bine sa te duci la un control cat mai repede

Offline

 

#3 2007-05-02 12:40:39

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cine imi poate da un raspuns???????

neaparat la control! Cit mai repede! Daca nu ai facut bai fierbinti si nu ai avut contact sexual in astea 2 sapt(astea ar putea justifica simptomele descrise de tine) e cu atit mai urgent sa mergi inapoi la control


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.