homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cat de mult poti iubi?


#1 2009-02-25 22:13:21

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Cat de mult poti iubi?

Cat de mult poti iubi o persoana de sex opus?Una e cand ti se raspunde la sentimente si poti fi fericit?Dar ce te faci atunci cand acea persoana pare ca e sufletul tau pereche,ca te face sa zbori,spune ca simte acelasi lucru, dar nu e capabila sa renunte al tot pentru tine?La tot spun la o relatie in care chipurile sufera si se poarta urat...dar la care cik nu renunt din cauza anilor impreuna si de vb familiei?Poti iubi pana la nebunie?Sa renunti sa mai traiesti ,..s afii tu doar pentru ca acea persoana nu a avut curajul si nu a putut/simtit sa lupte?Sa renunti la fac,prieteni,colegi parinti...sa stai intr o apatie toatala?si mai rau sa consideri ca nu ai meritat sa fii fericit?Merita niste clipe atata durere?.....De la un idealist m as fi asteptat la da..adeq de al el.....raspunsul meu ar fi nu....dar a spus nu stiu....Merita?Eu zic ca nu....poate si a dat sufletul pe tava prea usor sperand al mai mult ....si acum se csd vinovat ca nu a fost as fie....e o persoana sufletista,care ar da tot..eu n am avut noroc cu ani in urma sa i castig inima,dar mia  ramas prieten...si am doare sa l vad asa.....
Eu nu pot iubi asa.....iubi meu a zis un lucru minunat azi:k ce bien a facut el in viata lui sa am aiba pe mine?Il iubesc,dar nu la modul de ireal....il iubesc si cu bune  si cu rele..daca s ar termina ar durea,dar cred k as incerca sa trec mai departe....sa fiou fericita pentru mine
Voi ce ziceti?


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 



#2 2009-02-25 22:20:40

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Cat de mult poti iubi?

eu intotdeauna am fost de parare ca atunci cand iubesti pe cineva ii vrei bine, chiar daca acel bine nu il intalneste langa tine ci in alta parte...
eu nu as renunta la totul pt o iubire neimplinita, iubirea cu siguranta ar ramane in sufletul meu toata viata, dar as incerca sa intalnesc pe altcineva, sa ma realizez pe alte planuri...

lui chiar daca nu ii merge bine in acea  relatie, chiar daca poate si-ar dori altceva se pare ca nu are curaj sa faca ceva, dar tu trebuie sa ii respecti decizia...desi il iubesti si suferi cand il vezi asa


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#3 2009-02-25 22:22:23

skumpi
Vizitator

Re: Cat de mult poti iubi?

pai eu cred ca e mai sanatos sa iubesti asa cum iubesti tu... nu dak te`ai despartit gata.,.. tzi s`a terminat aeru... viata.... asta nu cred ca mai e iubire...e o dependenta...un drog...
avea cineva un status aici ceva d genu...2 persoane pot trai separat insa aleg sa traiasca impreuna...ceva d genu...oricum ideea era ca se poate unu fara celalalt insa alegi sa fi impreuna ...
nici eu nu iubesc la modu ireal...cum spui u...  iubesc normal... il iubesc...suntem fericiti impreuna....insa dak vreodata s`ar intampla sa ne despartim din diverse motive normal k as suferi enorm... insa as trece peste pt ca viata nu inseamna doar iubire sau un partener...

 

#4 2009-02-25 22:24:00

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Cat de mult poti iubi?

http://forum.anticonceptionale.ro/t2149 … biti-.html
mi se pare acelasi lucru  hmm


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#5 2009-02-25 22:32:50

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: Cat de mult poti iubi?

Cam da..numai ca asta e vb mai mult la ce ai renunta pt acea iubire?Sau cum te ai comporta...ai iubi in continuare pe cineva care spune ca te iubeste dar nu lupta pentru relatie?Nu ma refer la acei fluturasi din stomac...ci la ce se intampla dupa ce unul decide ac de fapt nu iubeste sau nu iubeste destul....dar a luat din plin ce i s a oferit benevol si din toata inima?
Mary,am fost eu cam ambigua...nue  vb ca relatia lui nu e buna..nu e o relatie..ea e cu altcineva.....si in acelasi timp al a facut sa o iubeasca rau de tot....ca apoi sa nu renunte la celalalt

Ultima oara a fost editat de dya20 (2009-02-25 22:34:18)


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-25 22:44:33

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Cat de mult poti iubi?

mie nu mi se pare normal sa ajungi sa iubesti pe cineva mai mult decat pe tine......nu stiu, cred ca as putea sa ajung sa iubesc pe cineva ca pe mine, dar nu mai mult decat pe mine!
si nu mi se pare normal sa te lasi pe tine in urma pentru o dragoste care pana la urma nu stii incotro te va duce.....poate sa te duca spre bine sau spre rau.....daca te duce spre bine, probabil ca e Dragostea.....dar daca te duce spre rau, probabil ca e doar o dragoste pe care poti sa o pierzi linistit...pentru ca daca ai pierdut o dragoste, nu inseamna ca ai pierdut Dragostea wink

ok, I'm in a philosophic mood today lol


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#7 2009-02-25 22:46:01

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Cat de mult poti iubi?

atunci ar trebui si el sa isi dea seama ca nu are rost sa sufere dupa aia si sa o lase in pace. e normal sa iubesti si sa suferi, dar trebuie sa deschizi si ochii sa vezi pe cine iubesti si sa vezi daca acea persoana merita...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#8 2009-02-25 22:54:07

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: Cat de mult poti iubi?

Usor de zis..greu de facut..deja dureaza de cateva luni...nu trece..si tata timp cat ea nu renunta sa l vada...el mi a zis k deokmdata nu poate renuntat la a o vedea...La mine pui a fost prima iubire si anii ne au adus iar impreuna.Cat am avut 15 ani am mai facut si eu prostii si credeam k tot ce zboara se mananca..si am plns o gramada ,dar tind sa cred ca a fost mai mult o joaca de copiii.Acum e altfel...ne iubim,am trecut si prin bune si prin rele,dar sunt constienta ca lumea noastr a nu se reduce doar la persoana de langa noi.


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#9 2009-02-25 23:03:30

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Cat de mult poti iubi?

asa sunt baietii in general: greu pun suflet, dar si cand il pun si incep sa iubeasca nu ii mai poti scoate din ale lor, isi vad iubitele ca fiind cele mai cele...
acum sa nu imi sariti in cap, dar sunt unii baieti care parca sunt orbi si chiar nu vad ce au langa ei, nu vad ca ei iubesc ca prostii si sunt folositi...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#10 2009-02-25 23:06:16

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: Cat de mult poti iubi?

Si asta are un suflet asa mare...il da pe tot,..numai k tanti n a stiut sa aprecieze..treaba ei,decizia ei..da asta e greu de cap,ma doare sa l vad mereu botos si k da cu piciorul la toate


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#11 2009-02-25 23:08:19

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Cat de mult poti iubi?

daca el e asa nu prea ai ce sa ii faci, ii spui o data, ii spui de 2 ori, dar pana nu isi da el seama ce se intampla nu o sa-si revina


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#12 2009-02-25 23:11:20

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: Cat de mult poti iubi?

Am incercat de toate.....acu il als in treaba lui..mai am o amica care al fel a dat tot si a luat suturi in fund.Dar nu s a lasat si si a dat si ea seama intr un fel ce fel de oameni sunt.


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.