homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea par


#1 2008-08-13 20:29:49

danutzza
New member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 90

vopsea par

buna fetelor...as vrea sa ma vopsesc si vreau sa ma vopsesc la mall...aveti idee cam cat costa vopsitu acolo?ca nu mai vreau sa ma fac acasa ca nu-mi iese culoare pe care o vreau...butter

Offline

 



#2 2008-08-13 22:00:28

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: vopsea par

dar de ce tii sa te faci neaparat la mall?
la saloanele din oras  costa cam 25 ron la par mediu si 30 ron par lung ...asta doar manopera, fara vopsea si fara spalat


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#3 2008-08-14 14:50:16

danutzza
New member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 90

Re: vopsea par

pt ca am mai fost la alte saloane si nu mi-a placut cum m-au vopsit si acasa chiar nu-mi iese culoarea pe care o vrea...chiar nu stie nimeni cat costa? cu tot cu vopsea si spalat

Ultima oara a fost editat de danutzza (2008-08-14 14:53:08)

Offline

 

#4 2008-08-14 16:48:12

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: vopsea par

te duce lejer la 200 lei...depinde si de lungimea parului


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#5 2009-02-27 17:44:55

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: vopsea par

buna...am si eu o problema mare  grater m-am vopsit si eu prima data acum o luna bruneta si acum dupa mi-am luat vopsea de par de la bes nr.91 si cand m-am facut azi,am iesit portocalie la radacina grater arat ca naiba....spuneti-mi si mie ce sa fac acum?ma duc maine sa imi iau alta vopsea??cu ce am gresit?????
oxidantul si vopseaua aia se amesteca impreuna???(eu asa am facut)
off doamne cine naiba m-a pus sa ma vopsesc
explicati-mi ca la   dumbom  cum sa ma vopsesc

Ultima oara a fost editat de andutu (2009-02-27 17:45:40)


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-27 17:53:17

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: vopsea par

pai o sa iti distrugi parul acum, daca mai pui alta vopsea. Parerea mea e sa iti iei henna ca este din plante si a te faci la radacini.
Ce culoare ai vrut sa te faci acum? Poate era prea deschisa... iti recomand sa nu te mai vopsesti atat de des... sau daca o faci, du-te la un salon.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#7 2009-02-27 18:07:52

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: vopsea par

vroiam un saten mai deschis ca bruntul imi scotea prea tare cearcanele in evidenta si ma facea mai batrana.si cum sa stau cu protocaliul asta in cap? grater


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

#8 2009-02-27 18:44:33

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: vopsea par

Pai nu stai asa, iti iei henna. Nu iti lua vopsea de par normala ca o sa iti arzi parul.
Pe viitor, de la brunet nu poti trece dintr-o data la saten deschis... Incerci cu castaniu inchis, apoi mai deschis si tot asa, pana se deschide treptat.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#9 2009-02-27 18:59:32

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: vopsea par

henna se pune pe par natural,nevopsit(sau tot pe henna)


iti cump un nuantator.sau vopsea fara amoniac.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#10 2009-02-27 21:25:19

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: vopsea par

Se poate pune si pe par vopsit  smile


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#11 2009-02-28 00:40:03

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: vopsea par

dar daca dau pe deasupra maine casting creme gloss de la l'oreal???asta ma afecteaza?are vreun efect??


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

#12 2009-02-28 10:12:45

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: vopsea par

eu din experienta iti zic ca nu iti arzi parul. si eu m-am vopsit de nenumarate ori si nu a iesit ce vroiam si am pus vopsea la o zi diferenta. si ma vopsesc o data la 5-6 saptamani de vreo 6 ani si am parul la fel de des si sanatos.
acuma....mai bine du-te la un coafor sa iti "rezolve" parul. nu mai pune tu vopsea, la coafor iti poate aprecia de ce ai nevoie ca sa iti iasa ce ai vrea tu sau macar aproape de preferinta ta. si brunetul din par nu se scoate usor. eu sunt bruneta si am avut vreo 3 tantative de a scapa de negru si nu am reusit singura acasa. m-am dus la coafor si s-a rezolvat problema. dar m-am facut bruneta la loc ca imi place mai bine

Ultima oara a fost editat de innana (2009-02-28 10:14:23)


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#13 2009-07-19 20:34:14

skumpi
Vizitator

Re: vopsea par

stiti ca eu tot am vrut sa`mi deschid paru la culoare rodnar si cum n`am reusit decat pe anumite portiuni am renuntat ... ideea e ca acum am cam 3 culori in cap...nu se observa ff tare insa eu le observ... paru de la radacina , respectiv culoarea mea naturala, portiunea de par pe care mi`a prins vopseaua, si a treia portiune pe care nu a prins lol
ultima data m`am vopsit acu 3-4 luni... oare in cat tp o sa se duca culoarea aia deschisa de pe parul meu...sau o sa se duca vreodata ????? hmm nu mai vreau sa ma vopsesc deloc sad cu nik ( desi as putea sa`mi pun un saten inchis sa`mi acopere tot dar apoi din nou va trb sa ma mai vopsesc din cand in cand ) ...dar nici in 3 culori nu pot sta sad

 

#14 2009-07-24 13:41:11

hestia
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 1365

Re: vopsea par

skumpi,  aia mai deskisa daca se duce, o sa=ti ramana si mai deskis sub ea... sad
cred ca ar trebui totusi sa-ti tragi un saten inchis de sus pana jos ca sa il uniformizezi.
eu am fost blonda , strat peste strat, mereu facuta  la salon, ca mi-era frica sa nu-mi distraug parul acasa, apoi am pus un castaniu, care in timp de vreo 3 luni s-a decolorat la ceva ce batea in roscatzel...  insa in diferite zone, alte nuante, in functie de cum erau straturile de blond...   
apoi iarasi am pus castaniu si se pare ca s-a decolorat cat de cat uniform.  de asta spun, ce-o sa se decoloreze, va ajunge la mai deschis...
sa ne zici ce-ai facut! smile


Omul nu se naşte pentru a fi fericit. Omul îşi cumpără fericirea şi o cumpără numai cu preţul suferinţei. Aici nu e vorba de nicio nedreptate...                                                                                                                 (F. Dostoievski) 

Offline

 

#15 2009-07-24 13:52:35

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: vopsea par

eu nu m-am mai vopsit de ceva timp iar de curand ma voi duce sa ma tund pentru a indeparta parul vopsit care e cam degradat (cat e posibil sa nu raman cu el prea scurt)... si am spus ca nu ma mai vopsesc dar ma bate gandul sa-mi fac un saten deschis big_smile

inainte am fost si eu bruneta si mi-am pus un saten pentru a-l mai deschide dar nu a iesit.. bineinteles.. au iesit doar radacinile mai deschise insa am spus ca nu ma mai vopsesc si am avut rabdare... am zis ca nu o sa ma mai vopsesc dar totusi vreau un saten deschis  si pana cand scap de culorile din cap nu fac pasul asta pentru ca risc sa fiu pestritza wink)

Offline

 

#16 2009-07-26 12:22:09

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: vopsea par

..pentru repararea firului de par va recomand elixir de la subrina! eu l-am folosit cu succes si inca il folosesc in continuare...mentionez ca sunt bruneta si de 6 ani incoace ma vopsesc blond platinat, uneori silver....( platinatul imi mai ia din varsta vreo 5 ani rotfl  si am si multe fire de par alb...)
...la salon merg doar o data la 4 luni, mai mult nu-mi permit, pt. ca "amenda" e de 300 lei de fiecare data...asa ca decolorez eu acasa in lunile cand nu merg la salon...
....au aparut produse de la Joico sau Juico parca, vad ca vopseaua mi-a protejat firul de par, dar e cam scumpa...
...dar orice greseala a-ti face (eu mi-am ars de multe ori parul cu decolorant...) vad ca uleiul elixir de la subrina mi l-a reparat de fiecare data...mi-a dat si luciu, mi-a ingrosat si firul de par, facandu-l din nou elastic
...dar


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#17 2009-07-26 12:25:05

SmackDown
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-11
Mesaje: 1506

Re: vopsea par

cat costa uleiashu` asta ?


الله مساعدتي لتعلم اللغة العربية 
ALHAMDULILLAH !!!!

Offline

 

#18 2009-07-26 13:17:58

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: vopsea par

SmackDown a scris:

cat costa uleiashu` asta ?

26 lei....30 ml...elixir subrina professional...dar nu se gaseste in comert...eu le cumparam de fiecare data de la salon...firma distribuitoare nu vinde la pers. fizice , doar saloanelor de cosmetica..eventual sa cauti salonul care lucreaza cu produse subrina...cantitatea ti-e suficienta cam pt. 3 luni..eu am parul f. lung de aceea se consuma in 3 luni
...dau pe parul umed , la sfarsit, si las asa sa se usuce natural..primele dati acest ulei se va absorbi rapid daca parul tau nu este suficient de hidratat, mai ales vara, din cauza soarelui, dar iti ramane luciul, care si la umbra straluceste, la soare e superb...nu mai spun faptul ca pe par platinat se vede extraordinar
...personal sunt f. multumita de el...
...sper sa nu se creada ca fac reclama, dar sunt unele produse ieftine care chiar se merita sa fie folosite
...cele care sunt platinate, le pot da sugestii cum sa-si mentina parul foarte sanatos,...scuze...sa arate ca si cand ar fi un par sanatos....pt. ca odata vopsit din brunet in blod, deja se schimba totul...devine ca matura daca nu ai grija de el...

...daca stie careva din voi produse de decolorat mai bune, sa nu distruga parul f.tare, astept sugestii...


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#19 2009-07-26 15:21:15

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: vopsea par

Cat de intensa e culoarea pe care o poti obtine de la henna? m-ar tenta doar sa am niste reflexe roscate, nu sa fiu roscata asa ca lumea in cap. Oare as putea obtine asa ceva cu henna?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.