homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rezultate si intrebari..


#1 2007-05-11 19:33:02

tzontzonik
Full member
Inregistrat: 2006-03-16
Mesaje: 191

rezultate si intrebari..

am facut un examen de secretzi inainte de a lua anticonceptionalele...si am primit analizele.mi-a zis doctorita ca am candidoza.acum citesc analizele si scrie :frectvente celule epiteliale vaginale,relativ frecvente leucocite polimorfonucleare, flora bacteriana frecventa,polimorfapredominant bacilara, trochomonas absent, candida prezenta(spori si pseudohife)..in fine am numai candida?k nu prea inteleg la ce folosesc atat de multe cuvinte pe care eu nu prea le inteleg..tongue
mi-a dat 3 ovule de gynozol 400mg si mi-a zis k parteneru nu trebuie sa ia nimik....Vreau sa va intreb...chiar nu trebuie sa ia nimik parterul?k ma gandesc...dupa...daca apare iar?ce as putea sa ia ca sa prevenim reaparitia ei?
multumesc!


doua puncte ics:D

Offline

 



#2 2007-05-11 20:48:19

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rezultate si intrebari..

daca aveti contacte fara prez atunci trebuie sa ia o pastiluta de flucovim 150 doza unica...si ia si tu una...si fa trat cu gynozol fara splaturi...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-05-14 12:09:24

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rezultate si intrebari..

foloseste atitea cuvinte pe care tu nu le intelegi pentru ca rostul buletinului de analiza e sa il ajute pe medic sa puna diagnostic corect...deci ii este adresat medicului, nu tie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-05-14 13:20:36

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: rezultate si intrebari..

am si eu o intrebare: pe durata tratamentului cu canesten ovule se fac spalaturi sau nu? ca de pe prospect nu se intelege........


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#5 2007-05-14 13:23:13

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rezultate si intrebari..

pe mine ma pus medicul sa fac...doctoressa a zis ca daca medicul mi a zis sa le fac dar ea nu mi recomanda...in final nu ma ajutat trat cu canesten...deci eu una zic sa te abtii de la spalaturi...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-14 15:41:57

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: rezultate si intrebari..

asa m-am gandit si eu, mai ales ca medicul nu mi-a zis nimic despre asta
Merci!


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#7 2007-05-14 15:51:59

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rezultate si intrebari..

cu placere smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#8 2007-05-15 20:23:03

laura2
New member
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 5

Re: rezultate si intrebari..

Buna, sunt laura2 si sunt insarcinata in sapt. 27. Am fost la un eco in 4D si am primit niste raspunsuri care ma cam nelinistesc. Lichid amniotic in cantitate mai mica si placenta anterolaterala stanga la distanta de OI cu grad de maturitate 2-3. Am citit si pe alte forum-uri despre placenta imbatranita si as dori sa aflu cat mai multe lucruri in acest sens. Va rog sa-mi spuneti ce riscuri exista in acest caz,care sunt cauzele care determina imbatranirea placentei( nasterea se poate declansa in scurt timp?cam, cat?) si ce ar fi de facut pentru a prelungi perioada intrauterina. Sunt f. ingrijorata.
Va multumesc.

Ultima oara a fost editat de laura2 (2007-05-15 20:25:30)

Offline

 

#9 2007-05-15 21:04:12

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: rezultate si intrebari..

pt saptamana 27 gradul 2-3 nu indica probleme. poti foarte bine sa ajungi la 40 de saptamani cu gradul asta de maturare deci nu te mai stresa inutil ca si asta "ajuta". pt linistea ta - renunta la suplimentele de calciu in caz ca iei asa ceva, bea multa apa si intalneste-te mai des cu dr tau pt echo ca sa preintampinati orice problema. in caz de placenta imbatranita riscul este de nastere prematura prin insuficienta oxigenare a fatului pt ca placenta nu mai face fata...dar REPET - la tine se poate f bine sa nu fie probleme. sunt femei care au nascut la 38, 39 sau 40 saptamani cu gradul asta.  pt linistea ta mergi mai des la echo. sarcina usoara!

Ultima oara a fost editat de eu_vreau (2007-05-15 21:05:30)


mami de minuni hjarta

Offline

 

#10 2007-05-16 12:32:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rezultate si intrebari..

intr-adevar, gradul 2-3 nu e cu risc. si da, nu mai lua calciu(daca iei)...si nu mai fuma sau fumeaza mai putin(daca fumezi)...nici pentru lichidulala amniotic nu te stresa


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.