homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

A friend in need,pls help


#1 2007-05-11 23:00:49

andaluzia
New member
Inregistrat: 2007-03-13
Mesaje: 20

a friend in need,pls help

buna la toata lumea! daca se poate as dori si eu un sfat in legatura cu o problema a verisoarei mele(daca stiti). acum vreo saptamana a avut un contact sexual cu prietenul ei si de atunci se tot plange de un anume discomfort `jos`.zice ca simte mereu nevoia sa mearga la baie chiar daca practic nu curge nimic si a zis ca `simte ca si cum i se contracta toti muschii`(sunt exact vorbele ei). si e foarte stresata din cauza asta si parca mai nervoasa de cand e asa.a spus ca i s-a mai intamplat,tot dupa contactul sexual,dar i-a trecut a 2-a zi maxim! acum cica nu mai trece.a vorbit cu ginecologul ei (desi eu i-am recomandat mai repede urologul-nu stiu cat de bine am facut) si are programare abia pe 25 sad problema e ca ea de luni incepe examenele la facultate si nu stie ce sa faca! poate cineva a mai patit ceva de genul sau macar vreo idee ce ar putea fi pentru ca ea chiar nu stie ce sa mai faca!(de examene nici nu poate fi vb avand in vedere ca din 2 in 2 minute simte ca trebuie sa mearga la baie) poate stiti ce ar putea sa ia sa se mai amelioreze situatia putin macar pana ajunge la doctor! sper ca nu am scris prea mult! oricum,multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2007-05-12 10:23:43

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: a friend in need,pls help

s-ar putea sa fie o cistita, dar la fel de bine s-ar putea sa fie si altceva...numai un doctor poate sa stabileasca asa ceva...

Offline

 

#3 2007-05-12 10:24:31

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: a friend in need,pls help

s ar putea sa fie vb de o infectie urinara...usturimi n are?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2007-05-12 11:10:32

andaluzia
New member
Inregistrat: 2007-03-13
Mesaje: 20

Re: a friend in need,pls help

usturimi nu are,atat doar ca simte in permanenta nevoia sa mearga la baie!  poate stie cineva ce ar putea sa ia pana ajunge pe 25 la medic plss!

Offline

 

#5 2007-05-12 11:29:31

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: a friend in need,pls help

la cum descrii problema e f posibil, cum zic si fetele, sa fie vb de infectie urinara - care se trateaza cu antibiotice -> deci nu te putem ajuta. va trebui oricum sa ajunga la medic pt ca nu se dau fara reteta. sa mearga macar la medicul de familie - poate are respectivul vreo idee...sa nu astepte pana pe 25 ca la gineco nu are ce sa-i faca. ori la urolog ori la medicul de familie


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-14 12:04:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: a friend in need,pls help

faimoasa cistita post-coitala....sa nu mai faca sex fara excitatie/ lubrifiere suficienta....acum poate incerca sa ia antiinflamatoare(nurofen/paduden/etc) poate o ajuta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.