homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pt. doctoressa:durere


#1 2007-05-11 12:58:00

nana.lili
Full member
Inregistrat: 2006-10-30
Mesaje: 197

pt. doctoressa:durere

Am fost la ginecolog (dr. Badea) marti. In ultima analiza de luna trecuta scria candida si leucocite relativ frecvente. Mi-a spus ca nu poate cauteriza (probabil chimic) condiloamele cat timp este infectie, mi-a dat tratament 2 lomexin la 3 zile, apoi gynofort, 1 flucovim, pimafucort. M-a controlat sa simta inflamarea, n-a zis nimic si cam atat. Ma doare rau, bilateral, parca pe zi ce trece doare mai tare, le simt de parca as avea 2 gheme in burta chiar si cand expir. Am pus primul ovul de lomexin ieri. Ce sa iau pentru inflamare-durere? Flamexin? Agraveaza candida? Despre antibiotic cu candida asta ....nu stiu ce sa zic...In ultimele 2 luni menstra a venit la 22 de zile acum sunt in ziua 16. Dr. n-a zis nimic nici la treaba asta (doar la prima vizita a spus ca am uter fibromatos si trebuie tinut sub observatie...adica ce sa-i fac?). Deocamdata doare rau burta si ustura secretia...Vreo idee va rog frumos...

Offline

 



#2 2007-05-11 14:47:01

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: pt. doctoressa:durere

nu ai de ce sa iei antibiotice. flamexin nu agraveaza candida. nu ai ce sa ii faci la uterul fibromatos...e bine sa mergi regulat, odata pe an, la control ginecolog. atit


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-05-11 15:29:01

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: pt. doctoressa:durere

Nana, ai fost la dr. Badea de la clinica Micomi?


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#4 2007-05-14 11:31:47

nana.lili
Full member
Inregistrat: 2006-10-30
Mesaje: 197

Re: pt. doctoressa:durere

Badea Iulian de la Municipal dar are cabinet pe str. Al. Ioan Cuza.
1. leucocite relativ frecvente in secretie de unde sunt ca doar in iunie mi-au cauterizat o rana, s-a facut alta?
2. sunt in ziua a 19-a. Am o secretie transparenta ca un albus de ou crud care se desprinde greu -este de la ovulatie? (pe langa secretia galbena care ustura rau si banuiesc ca e candida deoarece a aparut in a 3a zi dimineata dupa ovulul de lomexin, iar in seara a 3-a am pus al doilea ovul de lomexin - acum curge amestecat crema din ovul cu acea secretie transparenta aderenta). M-am spalat doar cu degetul in dimineata a 3 a dupa primul ovul. Ultimile 2 menstre au fost de 22 de zile.
3. Maine seara (ziua 21) ar trebui sa pun gynofortul. Nu stiu ce sa fac? Sa fac o spalatura inainte de gynofort? Sa-l pun oricum chiar daca e menstra aproape? Dureri de burta am continuu asa ca nu-mi dau seama daca imi vine sau nu. Medicul n-a spus decat sa revin la el dupa menstruatie.
Multumesc mult pentru raspunsuri.

Offline

 

#5 2007-05-14 11:41:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: pt. doctoressa:durere

1. leucocitele sunt semn de infectie...nu de rana neaparat
2. da, cel mai probabil e de la ovulatie.....secretia candidozica e alba, grunjoasa...nicidecum galbena
3. nu fa spalaturi inainte de astfel de ovule. Irita mucoasa vaginala si doar de asta nu ai nevoie. Pune-l oricum


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.