homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Coincidenta legata de antibiotice


#1 2007-05-16 10:51:32

mirela22
Membru
Inregistrat: 2007-04-17
Mesaje: 2

coincidenta legata de antibiotice

Am o nedumerire...poate ma ajuta cineva. Am facut tratament cu antibiotice (biseptol) si am continuat 7 zile protectia suplimentara cu marvelon, fara a avea raport sexual neprotejat. Problema mea este ca fix cu aceste 7 pastilute mi s-a terminat si folia, iar acum fac pauza de 7 zile. Vreau sa stiu daca sint protejata in continuare si aceste 7 zile pina incepcealalta folie sau daca, mai bine, incep noua folie de marvelon din prima zi de menstruatie, ca sa fiu sigura.

Va multumesc

Offline

 



#2 2007-05-16 10:57:35

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: coincidenta legata de antibiotice

esti protejata si in pauza de 7 zile, si nu vad rostul sa incepi noua folie din prima zi de menstruatie....eu zic sa incepi normal


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#3 2007-05-16 11:00:21

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: coincidenta legata de antibiotice

Din cate stiu eu, biseptolul nici nu este antibiotic. Sau, in fine, nu scade efectul pastilelor.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#4 2007-05-16 12:21:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: coincidenta legata de antibiotice

intr-adevar nu scade efectul pastilelor....e insa un antibiotic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-05-16 12:47:26

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: coincidenta legata de antibiotice

Si tagreminul e tot antibiotic? Fara sa scada efectul pastilelor?


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-16 13:06:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: coincidenta legata de antibiotice

pai da....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-05-17 10:37:58

mirela22
Membru
Inregistrat: 2007-04-17
Mesaje: 2

Re: coincidenta legata de antibiotice

va multumesc mult... acum pot sa stau mai linistita

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.