homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

HEMOROIZI


#1 2009-01-26 21:43:17

ierfono acnaib
New member
Inregistrat: 2009-01-05
Mesaje: 32

HEMOROIZI

Nu stiu daca imi puteti oferii solutii,insa as vrea sa stiu daca cunoasteti remedii non-chirurgicale pentru hemoroizi!Multumesc


Daca in Romania mama prostilor nu ar lua anticonceptionale,ar fi gravida tot timpul!

Offline

 



#2 2009-01-26 21:46:10

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: HEMOROIZI

discutam despre vindecare intelelg...pentru ca daca ne referim la ameliorare, sunt cremele cu hemorzon
oricum, sunt site-uri ale unor centre care se lauda ca rezolva nechirurgical hemoroizii(gen proctoline)...ai incercat sa ii intrebi pe ei?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2009-01-27 00:29:57

ierfono acnaib
New member
Inregistrat: 2009-01-05
Mesaje: 32

Re: HEMOROIZI

Inca nu m-am interesat in alta parte!Acesta a fost primul pas in aceasta problema.O sa ma informez!Multumesc


Daca in Romania mama prostilor nu ar lua anticonceptionale,ar fi gravida tot timpul!

Offline

 

#4 2009-01-28 10:54:15

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: HEMOROIZI

Pai ... spune ce varsta ai, ce ocupatie... daca mai suferi si de alte boli.
Pentru ca la o femeie de 55-60 de ani, care toata viata ei a fost frizerita, deci are si varice si IVP (insuficienta venoasa profunda se cam ia in considerare un abord chirurgical. Problema e staza. Si alta problema e constipatia.
Ideal e sa nu stai foarte mult in picioare (frizeri, stomatologi, etc.), si sa mananci fibre a.i. sa nu te constipi.
La persoane tinere, evitarea constipatiei si a statului in picioare prelungit, folosirea unui tip de hartie igienica moale si spalaturile loco dupa defactie + crema "Hemorzol" rezolva problema.
Gavidele au in general aceasta problema. Sau ea apare dupa nasterea naturala.

Ultima oara a fost editat de Leo (2009-01-28 10:54:58)

Offline

 

#5 2009-03-13 02:46:21

Printesika20
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 26

Re: HEMOROIZI

Buna seara.Am si eu o problema...din pacate sad.Mi-au iesit niste hemoroizi...de vreo 2 zile si nu se mai trag inapoi.Mi-am dat cu unguent procto-glyvenol si mi-am pus supozitoare tot procto-glyvenol...sa spunem ca foarte putin s-au tras inapoi.Am fost la doctor si mi-a mai dat pe langa asta algocalmin,papaverina si ulei de parafina.Si m-a chemat dupa o zi la control ca sa ma vada iar si mi-a spus ca daca nu se trag inpoi trebuie si mii bage el acolo grater.Imi este foarte frika sa ma mai duc...astazi cand am fost am si lesinat de frika.Cum sa fak ca sa intre odata acolo ca nu mai pot nici de durere grater abia mai pot sa merg.Astept rasunsul vostru si va multumesc puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-03-13 11:18:53

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HEMOROIZI

se sangereaza de la hemoroizi?

Offline

 

#7 2009-03-13 15:55:13

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: HEMOROIZI

da complez....se sangereaza si de la hemoroizi...si inca cum,.....


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#8 2009-03-13 16:01:02

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: HEMOROIZI

parerea mea e sa mergeti la doctor si ei va dau ceva unguent bun si va zic cat de grav e cu hemoroizii, apoi ca sa nu va mai apara incercati sa mancati mai multe supe, ciorbe, lichide nu doar mancare solida, mai ales daca aveti astfel de probleme.si cand mergeti la toaltea nu va mai "scremeti" pana nu mai puteti (scuzati expresia).

Offline

 

#9 2009-03-14 12:24:17

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HEMOROIZI

ms deliav puss

Offline

 

#10 2009-04-16 12:21:12

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: HEMOROIZI

Mi s-a intamplat si mie sa sangerez de 2 ori cand aveam scaun si m-am dus de urgenta la Spitalul Municipal si am facut o colonoscopie .
In urma acesteia n-a rezultat ca aveam hemoroizi dar aici intervenea intrebarea : "De ce imi curgea sange?"
Doctorul mi-a zis ca sunt niste urme mici de hemoroizi pe colon si ca al meu colon este cam sensibil la mancarea condimentata ..
Prin urmare nu am voie sa mananc nici cum condimentat ..si din cand in cand baii cu ceai de musetel (adica intr-un lighean in care stau cu funduletul 10-15 min) si seara supozitoare cu glicerina .
Va recomand si voua pana sa ajungeti la un control daca va confruntati cu astfel de probleme.


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#11 2009-10-08 13:15:32

Zizika
Full member
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 301

Re: HEMOROIZI

Mi s-a intamplat ceva ciudat... In timpul sexului normal, zona dintre vagin si anus mi s-a inflamat.. asemeni unui hemoroid, si ma durea... Ce poate fi? Am dat cu crema de galbenele... o fi bine?

Offline

 

#12 2009-10-08 21:57:45

Littlebitchme
New member
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 20

Re: HEMOROIZI

pt hemoroizi clismele cu ceai concentrat de pelin + galbenele   si bai de sezut fierbinti... fac minuni toate astea...

la Proctomed... mergeti doar daca aveti bani multi... :-)  eu am fost si mi-au dat o crema pe care o fac doar ei (au mai multe numere de creme pt ca daca mai ai nevoie tot la ei sa mergi...)  un hemoroid mic plus o fisura mica = 500 euroi... 

eu am rezolvat cu ceaiuri...

Offline

 

#13 2010-03-28 11:01:02

carpe diem!
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 100

Re: HEMOROIZI

Buna,
Am o intrebare: daca baiatul are hemoroizi interni si fisura anala, afecteaza viata sexuala? ma refer la sexul normal si chiar oral.

Offline

 

#14 2010-03-28 11:08:11

persifona
Vizitator

Re: HEMOROIZI

Nu, nu are nicio treaba una cu alta

 

#15 2010-03-28 13:46:50

carpe diem!
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 100

Re: HEMOROIZI

Ok. merci.

Offline

 

#16 2010-09-19 21:13:24

IulianaS
Membru
Inregistrat: 2010-09-19
Mesaje: 3

Re: HEMOROIZI

Littlebitchme a scris:

pt hemoroizi clismele cu ceai concentrat de pelin + galbenele   si bai de sezut fierbinti... fac minuni toate astea...

la Proctomed... mergeti doar daca aveti bani multi... :-)  eu am fost si mi-au dat o crema pe care o fac doar ei (au mai multe numere de creme pt ca daca mai ai nevoie tot la ei sa mergi...)  un hemoroid mic plus o fisura mica = 500 euroi... 

eu am rezolvat cu ceaiuri...

Buna. Eu am avut o gasca de hemoroizi, foarte durerosi si sangerosi si ia-m rezolvat pe toti cu cam 500 de euro la Proctoline. Ma duceam o data pe saptamana, imi aplica cate un inelus pe fiecare si apoi pleacm din nou la servici. I-am dus pe picioare pe tori si nic nu a durut foarte rau, dacat la cate unul vreo 2-3 ore dupa aplicarea inelului. Cica acum ar fi si mai ieftin la ei - eu am fost acum 3 ani.
Pana acum nu am mai avut probleme cu ei, ideea e sa incerci sa-ti schimbi putin dieta: multa apa (eu nu consumam decat maxim jumate de litru/zi) si multe fibre, evita ceea ce este iute si piparat.
Daca problema e dureroasa, pot sa iti recomand si o perna pentru hemoroizi (www.pernehemoroizi.weebly.com) pe care nu o prea gasesti in alta parte - eu am luat 2 pentru mama si pentru o ruda de-a mea (a fost si mai ieftin transportul).
Multa sanatate si sa ne auzim de bine!

Offline

 

#17 2017-10-21 13:12:21

buburuzza90
Full member
De la: Din burtica
Inregistrat: 2011-05-13
Mesaje: 200

Re: HEMOROIZI

Buna ziua, am o problema și as avea nevoie de putina îndrumare. Luni in data de 16 am simțit ca ma doare fundul am mai pățit dar a trecut de la sine, la baie când am mers am găsit ceva ieșit in afara eu zic ca o parte din intestin, deși am băgat înăuntru cu degetul la dus iese imediat înapoi, marți am fost la medicul de familie și mi-a dat supozitoare procto-gyvenol parca se scrie, cicatridina crema și pastile detralex de doua ori pe zi dimineața și seara doua o data, problema e ca nu e nici o îmbunătățire decât ca nu ma mai doare deloc, nu am sângerat. Acum as vrea sa merg la un consul de specialitate, la ce medic ar trebui, chirurg, proctolog? La primul consult îți trebuie clisma, pot face eu singura acasă?


I love you with all my butt, I would say heart, but my butt is bigger.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.