homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cosuri pe spate si piept


#1 2009-03-20 18:08:29

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

cosuri pe spate si piept

buna,
ma confrunt si eu de ceva timp cu problema cosurilor, intr-un timp am crezut ca am gasit rezolvarea, de fapt numai pentru cosurile de pe piet e mai bine. am folosit o crema de la farmacia veterinara mibazon se cheama, foarte buna ptr cosurile de pe piept, dar ptr cele de pe spate parca e doar temporar. cat timp m-am dat cu ea trecusera toate cosurile de pe spate erau doar urme. acuma vad ca iar incep sa reapara si unele sunt asa in piele nu le poti stoarce si dureroase putin. aveti idee ce as putea sa iau? ceva ceaiuri?
astept parerile voastre

Offline

 



#2 2009-03-20 18:10:37

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cosuri pe spate si piept

butterfly, eu zic sa mergi la dermatolog si el o sa iti dea tratament dupa consultatie...


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#3 2009-03-20 18:17:23

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

pai aici am o problema...ca ai mei sunt contra. mama zice ca vai ptr orice merg imediat la doctor. si nici cu banii nu prea stau bine, si cu increderea in medici la fel. ca am mai fost la dermatolog o data si tipa de acolo ma trata asa super urat si daca merg cu trimitere de la medicul de familie numai la "vaca" (scuza-mi expresia) aia ma trimite.

Offline

 

#4 2009-03-20 18:19:30

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cosuri pe spate si piept

butterfly, altceva nu prea ai ce face...
singura sa te tratezi nu prea merge...


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#5 2009-03-20 18:22:19

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

faza e ca ptr cosurile de pe piept am mai fost la un dermatolog  si mi-a dat un tratament si pe la jumatea tratamentului nu mai suporta pielea cremele si deja ma iritam si am renuntat la tratamant..si apoi au cam reaparut la loc. acuma cand merg la doctor ma gandesc de mai multe ori daca sa merg sau nu. poate o sa merg, dar nu prea curand, cand stau mai bine cu banii si vine caldura tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-03-20 21:07:09

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

a auzit cineva de noviderm boreade crema exfolianta ptr ten gras? dar nodoflor e bun ptr cosuri? ca am tot citit ca multe persoane il recomanda fiind foarte bun. ma gandesc sa incerc. nu am nimic de pierdut decat niste bani tongue

Offline

 

#7 2009-03-20 21:13:33

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cosuri pe spate si piept

eu una nu am auzit butterfly, poate fetele stiu...


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#8 2009-03-20 21:13:46

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

butterfly,de ce nu mergi la medic? daca esti din bucuresti poti merge la cantacuzino sa iti prepare un autovaccin.functioneaza de minune si scapi garantat! sau cauta un medic bun la tine in oras.degeaba te dai cu toate "alifiile" ,nu e neaparat sa iti si treaca.bafta!sper sa rezolvi problema asta wink


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#9 2009-03-20 21:23:38

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

sa sti ca ma tenteaza acel vaccin de la cantacuzino, doar ca nu sunt din bucuresti.poate la vara ma incumet si stau mai bine cu bugetul si dau o tura pe la cantacuzino smile.cat timp e tratamentul? deoarece nu stau prea mult in bucuresti cand o sa merg. pot verifica si pe internet preturile la vaccin?

Offline

 

#10 2009-03-20 21:28:22

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

nu stiu exact cat costa.din cate stiu eu sunt 3 doze.poti sa le faci si acasa nu neaparat la bucuresti.ei doar iti prepara vaccinul.am un prieten care s-a vindecat foarte frumos dupa autovaccin.de unde esti?se poate sa gasesti si la tine in oras un medic care te poate ajuta,nu e neaparat sa mergi pana la bucuresti,dar cantacuzino e cel mai bun in asa ceva smile


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#11 2009-03-20 21:33:21

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

pai eu sunt din timisoara. medicul meu de familie e super acru in ultimul timp si nu cred ca a auzit de asa ceva. ai idee unde as putea afla ceva? am auzit ca mai intai trebuie sa fac nu stiu ce analize. sau se ia efectiv o secretie din cos? am tot auzit chestii dar nu stiu nimic concret. as vrea mai multe detalii si pe siteul de la cnatacuzino nu am gaist nimic sau nu ma descurc eu sad

Offline

 

#12 2009-03-20 21:40:49

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

timisoara?? oooo,pai 100% ca se face si acolo.eu sunt din cluj,deci nu stiu sa iti zic exact unde sa mergi,dar intreaba-l pe medicul tau de familie.daca a terminat medicina sigur stie despre el si sigur stie si unde se face acolo in timisoara.se ia secretie din cos,se izoleaza agentul patogen,i se reduce virulenta si se prepara un autovaccin care sa iti stimuleze imunitatea.dar tratamentul se prepara numai de catre medic si tratamentul se face numai sub supraveghere medicala.eu zic sa intrebi pt ca sigur gasesti un lab. im tm care se ocupa cu asa ceva.bafta wink


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#13 2009-03-20 21:46:12

BabyLove
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-19
Mesaje: 1266

Re: cosuri pe spate si piept

Eu ma mai dau cu nidoflor pe fund..dar in ultima vreme vad ca nu-si mai face efectu..stici cumva alta mai bune? hmm


hjarta hjarta

Offline

 

#14 2009-03-20 21:50:34

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

pai eu stiu de mibazon. e o crema de la farmacia veterinara pe baza de antibiotice. poti incerca. si nu ne scumpa

Offline

 

#15 2009-03-20 21:52:06

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

multumesc mult de informatie calleigh. o sa merg sa intreb. cred ca vaccinul asta il vreau drept cadou de pasti tongue.

Offline

 

#16 2009-03-20 21:55:11

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

cu multa placere butterfly! sper sa reusesti sa scapi de ele,sunt asa de enervante! multa bafta wink


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#17 2009-03-30 19:48:47

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

am fost la medicul dermatolog si mi-am facut si analize, exudat faringian, copro si urina si azi am primit rezultatul. in prima faza vroia sa imi dea antibiotice si am refuzat si apoi mi-a zis sa fac nu stiu ce vaccin timp de 3 saptamani in fiecare vineri si nu e pe baza de antibiotic, e ceva antibateriologic.

Offline

 

#18 2009-03-31 12:09:40

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

rezultatul de la analize e urmatorul: la exudat faringian mi-a iesit prezent pseudomonas aeruginosa si apoi am o antibiograma la ce antibiotice sunt sensibila si rezistenta, la examenul coproparazitologic mi-a iesit absente chiste G. lamblia si absente oua paraziti si la examenul complet de urina rezultatul a fost bilirubina-negativ,urobilinogen-negativ,corpi cetonioci-negativ,glucoza-negativ,albumina-negativ,ph-6,densitate 1030 si apoi la sediment urinar am leococite pe camp 1-2,hemati pe camp-,rare celule epiteliale plate. mi s-a spus ca am un stafilococ in gat(asa a fost expresia).din cauza acelui stafilococ imi pot aparea cosuri?ce imi puteti spune despre analiza? mi-a fost recomandat un vaccin deoarece am refuzat sa iau antibiotice.va rog frumos sa imi raspundeti daca stiti mai mult decat mine.

va rog frumos imi poate raspunde si mie cineva?

Ultima oara a fost editat de butterfly3 (2009-03-31 13:53:47)

Offline

 

#19 2009-03-31 14:37:21

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: cosuri pe spate si piept

butterfly3, este vorba de o bacterie care poate cauza si eruptii cutanate. desi nu sunt deloc adepta antibioticelor, sunt cazuri, cum e si al tau, in care sunt necesare. nu stiu de ce ai refuzat sa faci tratamentul, mai ales ca ai facut si antibiograma si ai astfel sanse sa o tratezi cu succes...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.