homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De ce se barfeste despre sex?-2


#20 2007-09-22 18:59:52

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: De ce se barfeste despre sex?

luna_amara a scris:

pfuu si atunci unde mai este intimitatea,,,asa daca fiecare stim ce face x u y in dormitor...unde mai e acel mister??

Misterul vine din faptul k noi pe aici nu ne cunoastem...toate suntem sub anonimatul id-ului..... Si uite asa putem sa impartasim fara jena si fara teama experiente, necazuri.....o pozitie mai buna...mai noua......ca sa afle si celelalte sa se bucure si ele


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#21 2007-09-22 19:35:42

Samantha
New member
Inregistrat: 2007-09-22
Mesaje: 14

Re: De ce se barfeste despre sex?

sunt de acord cu mitzili big_smile trebuie sa existe un mister dar acela nu trebuie sa fie  sexului in sine,eu sincer prefer sa stiu ce trebuie sa fac si cum sa ma comport in unele situatii decat sa fiu surprinsa de mister in unele situatii:p

Offline

 

#22 2007-09-22 19:56:20

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: De ce se barfeste despre sex?

de ce e nevoie de mister? vrem sa atragem atentia cuiva sau care-i treaba? intimitate exista intre 2 oameni chiar daca isi povestesc experientele. Cand esti doar tu cu el esti doar tu cu el si atat. Ce conteaza k dup-aia povestesti cuiva?


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#23 2007-09-22 19:59:28

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: De ce se barfeste despre sex?

Pentru mine conteaaz daca povesteste apoi cuiva.Nu ca m-as supara,dar pur si simplu nu pot intelege de ce ar trebui sa stie toate cunostintele detalii despre viata noastra intima.
Si nu-s vreauna din aia pudica...ba din contra sunt destul de open-mind,dar treaba asta n-o inteleg si gata big_smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#24 2007-09-22 20:05:14

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: De ce se barfeste despre sex?

nici mie nu mi-ar placea sa povesteasca prietenilor lui.dar cum vb noi pe forum mi se pare ok,oricum nu ne cunoastem.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-09-22 21:11:28

andrutza
Vizitator

Re: De ce se barfeste despre sex?

Nu stiu daca suntem chiar sub anonimatul id-ului, pt ca am pus poze cu noi pe aici deja stim cum arata nu stiu cine care intra cu id-ul cutare...multe dintre noi suntem din aceleasi orase se poate sa cunoastem aceleasi pers, deci nu suntem chiar anonimi asa...

 

#26 2007-09-23 02:06:05

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: De ce se barfeste despre sex?

Eu nu vorbesc de chestii intime decat cu El (binenteles) si cu cea mai buna prietena, dar numai din cand in cand. Pe forum e altceva, pentru ca exista impersonalitatea, care ne face sa ne exteriorizam...da, ne ascundem dupa monitor. (si e foarte bine, pentru ca ne satisfacem si curiozitatea : "oare ceilalti cum procedeaza in situatia X" si putem sa facem schim de experienta fara sa ne fie jena) Mi se pare dezgustator ca sa povestesti in detalii despre viata sexuala, mai ales persoanelor care nu sunt f f apropiate de tine. De exemplu, n-as putea sa l pun pe iubi in situatia penibila sa iesim cu prietenii si sa stie toti cum reactioneaza in timpul orgasmului sau cat de mare il are...sunt chestii care ne privesc numai pe noi smile


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#27 2007-09-23 03:25:53

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: De ce se barfeste despre sex?

ce prostie!! cea mai mare imbecilitate. deci VORBESTI despre asta cu oameni necunoscuti dar nu vorbesti cu apropiati!???? Ori ti se pare normal sa vorbesti ori nu!? daca nu ti se pare normal, nu mai vorbi cu nimeni. asta e o ipocrizie cat casa. sub anonimat auzi... la ce dracu` conteaza? adica nu ai tupeu sa vorbesti asta cu prieteni apropiati dar cu niste straini da! si logica unde era in faza asta...????? Deci pe net ati avea tupeu sa ma injuratzi dar in fatza nu..? Ce tampenie! Ori gandesti asa in mod general ori ai 15 fetze si te ascunzi dupa deget..

Ultima oara a fost editat de soulfly (2007-09-23 03:28:34)


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#28 2009-02-09 15:56:09

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: De ce se barfeste despre sex?

Total in dezacord cu soulfly. Depinde cat de prieteni itzi sunt prietenii. Uneori esti lovit de unde te astepti mai putin. Poate iti este jena sa vb cu ei anumite chestii pentru ca stii ca si maine, si poimaine o sa te uiti in ochii lor. Pe forum in schimb nu iti pasa ce parere au celelalte persoane despre tine si stii ca nu o sa deschida gura niciodata sa zica "uite ce a facut aia" sau mai stiu eu ce. Si daca o fac, nu te cunoaste nimeni, putin iti pasa. Plus de asta, aici sunt persoane cu aceleasi interese, sa le zic asa, ca si tine si gasesti ceea ce se cheama empatie.


Signs of hope...

Offline

 

#29 2009-02-09 20:28:53

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: De ce se barfeste despre sex?

Depinde, BIMS smile Eu unul, precum si altii de pe acest forum mergem la intalniri si ne cunoastem intre noi. Asta nu te opreste neaparat sa iti impartasesti experientele. smile Si nu, nu toate sunt persoane care sa aibe un interes comun pentru sex, sau, in orice caz, la acelasi nivel.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.