homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?


#1 2007-09-23 09:36:34

Annita
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 157

ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

nu mai suport! voi v-ati intalnit cu o astfel e prob? adica pe mine ma lasa acasa,nici nu ma intreaba dak vreau sa merg cu ei,la ora 7 dimineata, afara din localitate,si cand il sun si ii zic toate chestiile astea,tot al meu se bosumfla si zice sa nu i mai comand k nu sunt maicasa! m-am saturat de situatia asta,sa fiu data la o parte pt un baiat???

Offline

 



#2 2007-09-23 09:46:14

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

si eu am avut astfel de probleme la inceputul relatiei...si eu ma suparam cand pleca cu baietii la peste de ex, sa s distreze si mie nu imi zicea...bineinteles ca aflam dupa ce deja plecase si il sunam si ii scoteam ochii si se enerva.
si mie imi zice la unele chestii sa nu il mai comand ca nu sunt maica-sa si ca orice as zice tot ca el face...
chiar daca pe momnt face ca el isi da seama ca greseste si ajunge tot la vb mea.
dar acum dupa 3 ani de zile m-ai intai ma intreaba pe mn dk pot merge in locul cutare...daca nu pot nici el nu se mai duce de cele mai multe ori, daca nu ma intreaba daca ma supar dk s-ar duce si el.
cred ca asta tine de firea baietilor...nu stiu daca or sa scape vreodata de obiceiul asta prost al lor.

Offline

 

#3 2007-09-23 09:50:48

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

al meu din fericire nu are un prieten apropiat big_smile, insa eu concurez puternic cu fotbalul in relatia asta... cand castig o batalie, sunt extrem de incantata.. oricum, e f obositor..

Offline

 

#4 2007-09-23 09:50:57

Annita
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 157

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

stii ce m-am saturat de chestiile astea, mai ales k eu nu ies nicaieri fara el, pt k nu am cu cine si nici nu cred  k el nu s-ar supara. dar, totusi ma astpatam la un pic mai mult respect dupa 5 ani. nu? voi ce parere aveti,credeti k ar trebui sa pun capat relatiei,chiar dak ar cam nasol pt k deja stam impreuna la mine.....

Offline

 

#5 2007-09-23 09:51:52

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

pai si de la inceput face el asa?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-23 09:56:56

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

eu nu cred ca ar trebui sa pui punct relatiei...totusi sunt 5 ani...dar si la incepututl relatiei era asa sau doar pe parcurs? incearca sa vb cu el si sa ajungeti la un numitor comun.
nu este deloc frumos cea ce face. sau tine-te scai dupa el (eu cam asa faceam la inceput)
nici eu nu am cu cine iesi in oras sau ma rog...decat cu el...rar ce e drept...

Ultima oara a fost editat de daniela1985 (2007-09-23 09:57:24)

Offline

 

#7 2007-09-23 10:02:16

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

Mie mi se pare o greseala sa-i faci spume ca mai iese si el cu un baiat. Si nu prietenul lui e problema!
Intr-o relatie trebuie sa existe libertate. In momentul in care ajungi sa-i impui anumite lucruri ceva nu mai merge bine. Omul trebuie lasat liber pentru ca asa s-a nascut. Daca tu il vei incorseta, va pleca de langa tine pentru a fi din nou liber! Si nu le mai faceti crize, nu va mai suparati.. incercati sa faceti totul cu diplomatie. Daca va vedea ca sunteti intelegatoare (in limita bunului simt) tot la voi se va intoarce si chiar cu mai multa placere decat s-ar intoarce pt ca v-ati suparat voi ca a plecat.

Offline

 

#8 2007-09-23 10:17:14

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

exact de acord cu alexia ... plus ca nu vad tu dc nu ai iesi


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#9 2007-09-23 10:50:06

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

Annita a scris:

nu mai suport! voi v-ati intalnit cu o astfel e prob? adica pe mine ma lasa acasa,nici nu ma intreaba dak vreau sa merg cu ei,la ora 7 dimineata, afara din localitate,si cand il sun si ii zic toate chestiile astea,tot al meu se bosumfla si zice sa nu i mai comand k nu sunt maicasa! m-am saturat de situatia asta,sa fiu data la o parte pt un baiat???

e baiat si e normal ca barbatii sa fie" loiali"sa zic asa...insa acuma depinde si de cat tine el la tine...chiar asa insa unde e libertate aia in cuplu.unde e inrederea..ca vad ca u nu o ai?:


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#10 2007-09-23 10:55:51

Annita
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 157

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

prea tarziu!deja a pus el punct, vine mai tarziu sa isi ia bagajele.nu stiu ce sa mai fac.

Offline

 

#11 2007-09-23 10:59:39

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

neutral quat erat demonstrandum ..

Offline

 

#12 2007-09-23 11:41:32

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

anita incearca sa mai vb cu el...aveati planuri sa va luati casa si acum pt ce???ca esti tu geloasa pe prietenii lui,sa va desp ??nu se poate..discuta cu el,nu il lasa sa faca cva si apoi sa regretati amn2,poate el acum e sub influenta orgoliului...tu calmeaza-te si vb cu el,si rezolvati problema,si incearca sa il intelegi...baietii atunci cand sunt cu prietenii lor sunt in lumea lor si trb sa ii intelegem,nu sa le facem crize de geloziei si sa ne suparam!!


a scuze nu tu vroiai sa iti iei casa...dar oricum incearca sa vb cu el,comunicare si intelegerea in cuplu e totul smile

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-09-23 11:56:03)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#13 2007-09-23 12:18:42

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

cred ca toti baietii sunt asa, poate au nevoie sa fie alaturi de cineva care nu ii judeca atunci cand se poarta intr-un anumit fel (se imbata, injura etc)...noi fetele de obicei nu intelegem apucaturile astea, dar pentru ei cred ca e o modalitate de exteriorizare si de a arata cine are c*****e mai mari tongue


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#14 2007-09-23 12:22:08

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

Wildhoney... militez eu pt a fi fetele intelegatoare.. dar in ceea ce priveste libertatea omului. Nu sa il inteleg ca injura langa mine sau se imbata ca porcu de cade sub masa... un asemenea om nici nu vreau langa mine!

Offline

 

#15 2007-09-23 12:26:20

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

pai eu cred ca tocmai de asta nu ne iau si pe noi cand se duc cu baietii: ptr ca ei vor sa se dea barbati si fiecare are un mod de a arata asta (unii chiar prin a bea o bere in plus, chestie cu care stie ca nu am fi de acord, unii vorbind mai vulgar etc) smile Iti dai sema ca nu poate comenta cu baietii despre fetele pe care le vad pe strada, nu pot discuta linistiti ptr a 100-a oara despre ratarea din nush ce meci ptr ca noi incepem sa facem fetze fetze...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#16 2007-09-23 12:54:30

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

si al meu zicea la inceput ca nu-si lasa prietenii pt nimeni si nimic,acum lucrurile stau putin altfel.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#17 2007-09-23 13:22:55

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

pe mine ma deranja ca se ducea cu ei cand stie k de ex eu sunt singura acasa si am putea sta la mine sa facem una alta. asa a facut de pasti. nu am nimic impotriva sa se duca ei, dar sa se duca cu alte ocazii. acum ma ia si p mine big_smile si la poker si la sala big_smile (nu tot timpu, decat daca nu sunt ei toti 5, k atat e echipa de 5 tongue)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#18 2007-09-23 16:25:25

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

din frumushika ce esti ar trebuie sa te transformi oleaca in scorpie, altfel s-ar putea sa nu priceapa


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#19 2007-09-23 16:28:52

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: ce faci cand prietenul comun devine principalul rival?

Annita,sincer,dupa parerea mea ar trebui sa il intelegi.si eu la inceputul relatie cu prietenul meu ma suparam ca iese prea des cu prietenul lui cel mai bun,defapt pe mine ma deranja ca iese noaptea,dar pana la urma l-am inteles si i-am dat dreptate.asa sunt baietii,vor sa iasa si ei intre baieti.eu gandesc in felul urmator.nu conteaza ca eu sunt iubita lui,asta nu imi da dreptul sa ii interzic nimic,e viata lui,daca eu ii interzic sa faca nu stiu ce tot face,dar imi ascunde,si asa nu ajungem nicaieri,intr-o relatie trebuie sa existe incredre pentru a merge in continuare relatia,trebuie sa ii dai libertate...daca nu i-o dai o sa vezi ca o sa isi ia el singur libertatea aia si s-ar putea sa ramai si fara el.eu sunt destul de intelegatoare cand e vorba de prietenii lui.nu am nimic impotriva sa iasa daca stiu ca nu sta nemancat.atata tot!in rest am incredere in el si am incredere in baietii cu care umbla.uneori mai ies si eu cu ei si nu ma deranjeaza prezenta lor,adica nu vreau sa il tin numai pentru mine,sa stam doar noi 2,nu ma denrajeaza daca langa noi se mai afla si un prieten al lui...ar trebui sa fi un pic mai intelegatoare,sau macar sa incerci sa fi,chiar daca nu iti convine,cu timpul o sa iti schimbi parerea...

Ultima oara a fost editat de AdA_Ad9 (2007-09-23 16:31:46)


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.