homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

La distanta.....


#1 2007-09-30 00:04:08

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

la distanta.....

intr o relatia la distanta,ce facem cand partenerul vrea sa se duca l o petrecere insa este fara tine?il lasam si ii dam un imbold sa se duca sa se distreze sau,ii interzicem?de exemplu pe el meu eu l am trimis sa iasa cu gasca,nu prea iesise de mult cu ei,si m am gandit ca i ar face bine,insa acuma mi cam pare rau...pentru ca mie  frica..am incredere in el,(insa parca ma apasa paranoia)si nu de el mi este frica ci de altele:D:Dcare l ar putea atacace facem in astfel de situatii?


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 



#2 2007-09-30 00:38:39

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: la distanta.....

Categoric nu interzicem! Omul e liber ca asa l-a facut mama lui.
Cel mai bine e sa ii arati ca te bucuri pentru el, indiferent de ceea ce simti smile Putina diplomatie nu strica niciodata.
Daca te iubeste si relatia are vreun viitor nu va face nimic care sa afecteze relatia cu tine, poti fi sigura de asta...
Daca ii interzici ceva, il indepartezi... asta se stie.

Cum zicea si janis intr-un post.. ca il lasa pe iubitul ei sa se duca unde si cand vroia el si nici nu trecea mult timp ca se intorcea la ea ca i se facuse dor... gandeste-te.. daca ea i-ar fi zis sa nu se duca.. se mai intorcea el cu atata drag?

Offline

 

#3 2007-09-30 00:41:09

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: la distanta.....

oki...in fata sunt diplomata.insa numai eu stiu cat ma roade inauntru:Sstiu ca nu m ar insela.adika nu el....insa mi e frik de fumeile din jur.avem un an si ceva.o sa ne logodim.avem planuri insa:(tot mi e frik e normal?ce sa fac..nu vreau sa ii strik distractia insa nu a ajuns home...stiu ca se simte bine c nu a mai iesit cu ei de un car de ani!insa,,,mi e frik:D


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#4 2007-09-30 07:14:10

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: la distanta.....

detaseaza-te usor usor de problema...increderea e de baza. atata timp cat nu ti-a gresit cu nimic pana acum de ce ar face-o de acum inainte. ia o carte si citeste cand e el plecat, iesi si tu cu fetele...si nu te mai gandi.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#5 2007-09-30 09:17:19

C.R.B.L
Full member
Inregistrat: 2007-09-01
Mesaje: 514

Re: la distanta.....

si eu am o relatie la distanta... Pe 2oct implinim 10luni! Ea e din Iasi iar eu fac facultatea la Buc... Iubi nu mi-a interzis niciodata sa nu ies qu prietenii, ba dimpotriva kiar ma indemna sa mai ies cu ei dak vreau pt k nu se supara! Insa parka simt 1sentiment ciudat, ma simt parka vinovat, si ma rezum doar la o simpla iesire la o bere sau 1suc sau la o plimbare prin oras! Eu m-am atasat foarte mult de bibi mea si nu vreau sa gresesc fata de ea si sa o fac sa sufere! Trebuie doar sa existe incredere de ambele parti si totul e ok!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-30 17:19:43

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: la distanta.....

nu ii interzici. si daca ii inetrzici ce rezolvi? el poate sa spuna "bine, iubito, fac cum spui tu" si apoi sa plece la petrecere si data viitoare sa nu iti mai spuna nimic. eu chiar l-am certat pe iubitul meu intr-o zi pt ca era ziua unui coleg de-al lui si nu a vrut sa mearga cu ei in oras.

Offline

 

#7 2007-09-30 17:40:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: la distanta.....

normal ca nu ii interzicem.mie daca imi interzice ceva ii sar direct la gat.WTF.PANA LA URMA EU NU VREAU SA IMI TIN PRIETENUL LEGAT DE CALORIFER rotfl2).


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#8 2007-09-30 17:50:39

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: la distanta.....

ralucaelena a scris:

normal ca nu ii interzicem.mie daca imi interzice ceva ii sar direct la gat.WTF.PANA LA URMA EU NU VREAU SA IMI TIN PRIETENUL LEGAT DE CALORIFER rotfl2).

ce l as mai chinui  >smile   smile)).. glumeam...faca ce vrea si eu si el:D


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#9 2007-09-30 19:21:28

ellaP
Full member
De la: arad
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 153

Re: la distanta.....

si eu am o relatie la distanta..oarecum.stam in acelasi judet,dar in localitati diferite.inainte am lucrat in acelasi loc si ne vedeam zi de zi,dar el si-a schimbat jobul si ne vedem mai rar acum:o data pe saptamana sau o data la mai multe saptamani.am incredere in el si stiu ca oriunde s-ar duce si orice ar face imi zice....


Nu putem face lucruri mari pe acest Pamant, putem face numai lucruri mici, cu multa dragoste.

Offline

 

#10 2007-09-30 21:50:10

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: la distanta.....

totusi relatiile la distanta sunt unele speciale..pt ca cei doi parteneri .. in unele cazuri sunt de  admirat  deoarece rezista presiunii exercitate de distanta...altii din pacate se despart..


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#11 2007-09-30 22:04:08

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: la distanta.....

luna_amara a scris:

oki...in fata sunt diplomata.insa numai eu stiu cat ma roade inauntru:Sstiu ca nu m ar insela.adika nu el....insa mi e frik de fumeile din jur.

si eu sunt la fel... nici nu vreau sa ma gandesc cum as fi intr-o relatie la distanta yikes dar am invatat in timp, cum au zis si fetele, ca interzicandu-i niste chestii nu poate aduce nimic bun! ori ar ajunge sa se simta ingradit si sa-si doreasca libertatea, ori ar face pe ascuns, constient fiind ca oricum nu face nimic care sa pericliteze relatia, deci nu e nevoie sa stii si tu... in ambele cazuri, relatia are de suferit... asa ca nu-ti ramane decat sa ai incredere si eventual sa iti ocupi timpul asta cu altceva, ca sa treaca mai repede. o sa fie bine smile


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#12 2007-09-30 22:26:30

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: la distanta.....

da de aceea ma bucur ca incepe facultatea,,el momentan e cu radio ul in campulung..au trecut 2 sap de cand nu ne am mai avzut...nu pot sa cred cujm a trecut un an asa...pt  ca deja distanta ma sufoaca:Lgrater


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.