homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

"Te iubesc"


#1 2007-09-30 00:46:38

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

"Te iubesc"

De unde stii cand iubesti?

Am rostit aceste cuvinte la viata mea.. de mai multe ori si mai multor persoane.. daca e adevarat ca dragostea adevarata nu moare niciodata.. inseamna ca in trecut nu a fost dragoste pt ca acum nu mai e nimic ... deci nici nu am iubit vreodata cu adevarat...

Iubirea poate fi confundata cu indragosteala, obsesie, dependentza.... cum iti dai seama ca iubesti pe cineva si ca aceea este dragostea vietii tale (daca exista asa ceva... ) ?

M-am hotarat sa nu mai spun niciodata acele cuvinte fara sa fiu sigura ca asa este... dar cum sa fiu sigura? smile

Offline

 



#2 2007-09-30 00:48:09

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: "Te iubesc"

simti ca nu mai poti respira fara sa l evzi.simti fluturii in stomac de fiecare data cand te ia de mana,te gandesti mereu la el..asta e parerea mea,,sau sunt eu prea copilaroasa...poate asa iubeste o fata de 20 de ani


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#3 2007-09-30 01:14:07

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: "Te iubesc"

cum esti sigur?...pur si simplu o simti....iubirea nu se defineste sau exprima in cuvinte...ea se simte, se traieste zi de zi...si daca dupa cativa ani te trezesti cu gandul la el...chiar si atunci cand e langa tine...dc atunci cand cobori sa iei paine ti se face dor de el...chiar si dupa ani de zile...inseamna ca iubesti

Ultima oara a fost editat de bela (2007-09-30 01:15:19)


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#4 2007-09-30 01:15:28

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: "Te iubesc"

bela a scris:

cum esti sigur?...pur si simplu o simti....iubirea nu se defineste sau exprima in cuvinte...ea se simte, se traieste zi de zi

Cum ar zike Clint Eastwood  (in the bridges of Madison County) A certainty you feel once in a lifetime


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#5 2007-09-30 01:22:23

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: "Te iubesc"

"one moment in time"


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-30 01:30:52

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: "Te iubesc"

Cred ca iti dai seama daca iubesti cu adevarat abia cand te desparti, daca simti ca te doare si carnea pe tine.. Si ca nu mai ai niciun rost pe lume fara EL si ca ti-ai da viata ca sa mai fi o zi cu el... Canva am simtit asta.. dar am mai fost cu el si fara sa-mi dau viata tongue Acum nu prea mai stiu... Si chiar cred ca iubirea adevarata e una singura in viatza... :-<


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#7 2007-09-30 01:33:10

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: "Te iubesc"

atunci cand te simti bine cu o persoana in toate momentele vietii, fie ele si bune si rele, atunci cand razi si plangi impreuna cu el, cand mananci cu el, dormi cu el, te plimbi cu el, va impartasiti bucuriile si tristetile, grijile si necazurile, atunci cand vorbiti despre orice, atunci cand el te vede cea mai frumoasa, si tu il vezi cel mai frumos, atunci cand stii sa ierti, atunci poti sa spui : TE IUBESC cu adevarat.

Offline

 

#8 2007-09-30 01:34:40

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: "Te iubesc"

soulfly a scris:

Cred ca iti dai seama daca iubesti cu adevarat abia cand te desparti, daca simti ca te doare si carnea pe tine.. Si ca nu mai ai niciun rost pe lume fara EL si ca ti-ai da viata ca sa mai fi o zi cu el... Canva am simtit asta.. dar am mai fost cu el si fara sa-mi dau viata tongue Acum nu prea mai stiu... Si chiar cred ca iubirea adevarata e una singura in viatza... :-<

eu am terminat fac. de profil real deci gandesc mai rece
dc il iubesti se presupune ca si el te iubeste...stii tu reciprocitatea dragostei adevarate...asa ca de unde despartirea...si de ce sa te doara carnea? rotfl2))) poate e febra musculara si nu stim rotfl2)))))))


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#9 2007-09-30 01:43:34

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: "Te iubesc"

Daca ma intrebai acum 3 luni, iti spuneam k imi iubesc prietenul la nebunie si ca as face orice pt el. Dar m-am despartit de el destul de usor si acum nu mai am niciun regret. Dupa ce m-am despartit de primul, am suferit in asa un hal incat ma durea si carnea de pe mine, imi venea sa ma dau cu capul de pereti, sa am auto-mutilez, pt k orice durere fizica mi-as fi provocat, nu se compara cu durerea sufleteasca pe care o simteam. La asta ma refeream. Intrebarea era Cum iti dai seama ca il iubesti CU ADEVARAT?. Eu asa imi dau seama...


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#10 2007-09-30 01:45:13

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: "Te iubesc"

motivul despartirii fiind?


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#11 2007-09-30 01:54:43

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: "Te iubesc"

stii ca iubesti atunci cand ai ceva ciudat in stomac..cand te gadesti la el tot timpul si vrei sa i spui ca l iubesti...ca sa io aratti ca e cel mai imp pt u...iubesti cu adevarat cand esti iubita cu adevarat..si asta se intampla o data in viata...sad


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#12 2007-09-30 01:58:45

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: "Te iubesc"

dap.ai dreptate.o singura data.iar eu am trecut deja peste ea.am ramas doar cu amintirea, si cu ce a fost frumos din acea iubire adevarata sad

Offline

 

#13 2007-09-30 10:22:41

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: "Te iubesc"

E nu cred ca iubirea consta in fluturasi in stomac si dorinta nebuna de a fi mereu cu persoana respectiva. Asta e mai mult indragosteala...

Pana acum, explicatia belei imi rasuna cel mai bine smile

Offline

 

#14 2007-09-30 10:26:06

persifona
Vizitator

Re: "Te iubesc"

luna_amara a scris:

simti ca nu mai poti respira fara sa l evzi.simti fluturii in stomac de fiecare data cand te ia de mana,te gandesti mereu la el..asta e parerea mea,,sau sunt eu prea copilaroasa...poate asa iubeste o fata de 20 de ani

Eu asta cred ca e indragosteala, da si eu am confundat-o de multe ori cu dragostea.

Pai eu zic ca e iubire ce simt eu pentru matzu meu acum: ma gandesc mereu la el, as vrea sa-l vad oricand si sa stam impreuna oricat de mult (cat mai mult, preferabil tongue), nu ma plictisesc niciodata sa stau cu el, chit ca de multe ori ne rezumam doar la discutii copilaresti, nu ma satur sa ne tinem in brate si sa ne pupacim si.. altele tongue, visez la o casutza a noastra si la copilasii nostri, pentru ca simt ca aceasta relatie ar putea continua cu o casnicie frumoasa. Si multe multe altele smile

 

#15 2007-09-30 10:45:55

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: "Te iubesc"

eu am stiut ca il iubesc cand mi-am dat seama ca as face orice sa ii fie lui bine si sa fie fericit, cand mi-am dat seama ca cel mai mult vreau sa ii vad zambetul de pe buze si din privire si ca eu vreau sa il fac sa zambeasca toata viata smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#16 2007-09-30 10:47:53

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: "Te iubesc"

persifona a scris:

ma gandesc mereu la el, as vrea sa-l vad oricand si sa stam impreuna oricat de mult (cat mai mult, preferabil tongue), nu ma plictisesc niciodata sa stau cu el, chit ca de multe ori ne rezumam doar la discutii copilaresti, nu ma satur sa ne tinem in brate si sa ne pupacim si.. altele tongue, visez la o casutza a noastra si la copilasii nostri, pentru ca simt ca aceasta relatie ar putea continua cu o casnicie frumoasa. Si multe multe altele smile

daaa hjarta


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#17 2007-09-30 10:48:27

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: "Te iubesc"

Intr-adevar.. cred ca asta e.. cand iubesti pe cineva, iti doresti ca acel cineva sa fie fericit, sa-i fie bine... indiferent daca fericirea lui te include si pe tine sau nu... nu?

Offline

 

#18 2007-09-30 10:49:22

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: "Te iubesc"

persifona a scris:

luna_amara a scris:

simti ca nu mai poti respira fara sa l evzi.simti fluturii in stomac de fiecare data cand te ia de mana,te gandesti mereu la el..asta e parerea mea,,sau sunt eu prea copilaroasa...poate asa iubeste o fata de 20 de ani

Eu asta cred ca e indragosteala, da si eu am confundat-o de multe ori cu dragostea.

Pai eu zic ca e iubire ce simt eu pentru matzu meu acum: ma gandesc mereu la el, as vrea sa-l vad oricand si sa stam impreuna oricat de mult (cat mai mult, preferabil tongue), nu ma plictisesc niciodata sa stau cu el, chit ca de multe ori ne rezumam doar la discutii copilaresti, nu ma satur sa ne tinem in brate si sa ne pupacim si.. altele tongue, visez la o casutza a noastra si la copilasii nostri, pentru ca simt ca aceasta relatie ar putea continua cu o casnicie frumoasa. Si multe multe altele smile

adevarui ca eu mai cred si ca iubirea vine pe parcurs.el are 24 de ani.el vrea sa stam la casa noastra.eu vreau sa o luam incet...atat timp cat ne intelegem,ne respectam,comunikam si ne simtim bine unul cu altul:Dcred ca st destul de mika sa mi doresc copii cu el..poate peste 10 ani..


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#19 2007-09-30 10:53:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: "Te iubesc"

alexia a scris:

Intr-adevar.. cred ca asta e.. cand iubesti pe cineva, iti doresti ca acel cineva sa fie fericit, sa-i fie bine... indiferent daca fericirea lui te include si pe tine sau nu... nu?

exact asta am vrut si eu sa zic..........


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.