homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretii san


#1 2007-09-30 22:40:46

simina_sarbu
Membru
Inregistrat: 2007-09-30
Mesaje: 2

secretii san

buna, eu sunt noua pe forum si am nevoie de ajutorul vostru. am luat timp de un an jeanine. am facut o pauza de o luna si apoi am luat inca o folie. am renuntat la pastile de ceva vreme. nu la mult timp dupa ce am renuntat la pastile am inceput sa am o secretie negricioasa din sani, mai abundenta din sanul stang si mai putin din dreptul. am fost si am facut o ecografie mamara si doctora a zis ca nu e nimic. mi-a recomandat sa fac o determinare de prolactina. toate astea m-au speriat. oare ce poate fi? help me

Offline

 



#2 2007-09-30 23:14:15

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: secretii san

http://www.eva.ro/sanatate/articol289.html
Papilomul intracanalicular
Este o tumora situata in unul dintre canalele galactofore prin care se elimina laptele. Se manifesta printr-o secretie incolora, negricioasa sau sanguinolenta; femeia poate simti o tumora de dimensiunea unui bob de mazare sub mamelon. Papilomul, indolor, poate deveni malign, ceea ce face necesara ablatia sa.

Offline

 

#3 2007-10-06 20:47:50

simina_sarbu
Membru
Inregistrat: 2007-09-30
Mesaje: 2

Re: secretii san

problema este ca secretiile sunt la ambii sani, la unul mai mult si la celalalt mai putin. oare e posibil ca sa fie papilom decat la un san? as vrea sa stiu daca o astfel de interventie poate fi realizata si cu laser, ma gandesc ca nu este o interventie de mare amploare. medicul meu de familie e in concediu in perioada asta si nu stiu unde sa merg exact.

Offline

 

#4 2007-10-07 14:55:34

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: secretii san

ai putea sa te duci la un ginecolog

Offline

 

#5 2007-10-07 19:21:55

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: secretii san

ce papilom mai? nu te mai gandi la prostii si pana nu stii un diagnostic clar nu te ingrijora degeaba. mergi si dozeaza prolactina aia pt ca e posibil sa fie doar o hiperprolactinemie. se stie ca sub AC prolactina poate creste si dupa oprirea lor revine la normal. deci aia e prima investigatie pe care o vei face.


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.