homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ovare polichistice


#1 2007-10-21 13:28:09

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

ovare polichistice

Imi cer scuze daca mai exista un astfel de subiect, am cautat pe forum si negasind nimic m-am gandit sa deschid acest topic. Intrebarea mea este de la ce apar aceste chisturi (este vreo dereglare hormonala?) si ce am putea face pt a nu se dezvolta acestea sau a nu face altele (sper sa ma fi exprimat corect). Mie doctorul mi-a recomandat sa iau anticonceptionale, insa intreb daca stiti si vreun alt tratament, chiar si pe baza naturala, cum ar fi ceaiurile de exemplu. SAU macar as dori sa stiu din ce cauza apar aceste chisturi.

Offline

 



#2 2007-10-21 13:34:49

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: ovare polichistice

uite aici:
http://forum.anticonceptionale.ro/viewt … p?id=10514

Si au mai fost cateva subiecte pe tema asta.Poate gasesti raspunsuri la intrebarile tale.
Sanatate si numai bine!


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#3 2007-10-21 13:43:03

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: ovare polichistice

ms mult andrada puss
am citit topicul, observ ca majoritatea se confrunta cu dureri, multumesc lui Dumnezeu, pana acum nu am avut nici un fel de durere, nici inainte de ciclu nu am dureri, nu ma deranjeaza nimic. Mie mi-a dat sa iau Yasmin, un an de zile si dupa sa ma duc la control.

Ultima oara a fost editat de myhaela (2007-10-21 13:53:56)

Offline

 

#4 2007-10-22 04:02:54

daNA24
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-10
Mesaje: 22

Re: ovare polichistice

buna , eu beau ceai de galbenele este foarte bun pentru dureri la ovare si pentru durerile menstruale , si ceai verde beau pentru ca mi s-a spus ca este foarte bun pentru organism . Eu nu prea sunt de acord cu unele pastile mai ales ca eu am  avut mereu efecte adverse de la multe pastile , antibiotice, insa anticoncept sunt foarte bune mai ales daca nu nici un simptom inseamna ca ti se potrivesc smile

Offline

 

#5 2007-10-23 12:49:24

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: ovare polichistice

am citit in ziarul Formula AS o reteta, cica pt orice fel de chist. Tratamentul tine o luna de zile: zicea ca trebuie luat in fiecare zi (in prima saptamana), pe stomacul gol o bucatica mica de tamaie (cat o pastiluta mica), dupa care bem lichid, stam cam un sfert de ora si apoi putem manca. Celelalte 3 saptamani luam la fel, insa o data la 2 zile. In revista scrie ca e f. bun tratamentul, ca sunt pers. care l-au incercat si care au scapat de ele (scria ca e bun pt orice fel de chist). De mentionat f. imoprtant sa nu atingem tamaia de dinti. Ma gandeam ca pe langa anticonceptionale poate m-as incumeta sa incerc si aceasta reteta, de interactionat cu antic. nu cred ca se va pune problema ca reteta e naturista, nu?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-10-23 12:55:35

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ovare polichistice

nu interactioneaza, nu...insa in ceea ce priveste eficienta...ma abtin


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.