homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Desorelle si Novynette-3


#39 2008-07-11 12:34:51

kid0kid
New member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 8

Re: Desorelle si Novynette

conteaza si atat... mai ales k eu sunt novice in domeniul asta wink puss

Offline

 



#40 2008-07-11 12:35:10

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Desorelle si Novynette

puss


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#41 2008-07-24 10:42:36

annabella28
Membru
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 1

Re: Desorelle si Novynette

doctoressa a scris:

printre altele:.ciclul menstrual neregulat/singerare menstruala redusa(3-4 zile)/reactivitate vaginala redusa la stimuli erogeni(lubrifiere dificila declarata), sini mici...in principiu in absenta nodulilor mamari, ne indeamna sa ne gindim spre o doza mai maricica de estrogen...mai tine si de fler si de bunavointa medicului...ar mai fi si altele...spune-le prietenelor tale ca nu se studiaza in facultate, se fac niste studii complementare postuniversitare de contraceptie

Buna Doctoressa!
Eu sunt noua pe aici si sunt in cautare de niste raspunsuri nu in sensul ca nu le-as gasi pana la urma doar ca am nevoie de cineva avizat care mi le poate da mai repede...
Referitor la ce ai scris mai sus, toate acele simptome denota o cantitate mare de estrogen in organism si ca atare trebuie scazuta, sau ea e scazuta si trebuie recomandata o doza mai mare? Nu prea am inteles din ceea ce ai postat...
Te intreb pentru ca as dori sa imi schimb AC cu altele, binenteles in urma unui dozaj hormonal dar as vrea pana vin rezultatele, sa stiu daca simptomele de mai sus intervin in urma unui dozaj mare sau mic de estrogen (pt ca unele eu le am deja). Eu iau Rigevidon de 9 ani, nici o problema pana acum dar se pare ca nu mai merg...(reactivitate vaginala redusa la stimuli erogeni, 1 usoara sangerare maronie (2 zile) la a 2a sapt de la inceperea unui nou set)...
As aprecia un raspuns din partea ta cand se poate cat mai curand posibil!
Multumesc!

Offline

 

#42 2008-08-18 13:01:44

raluca_constantin20
New member
Inregistrat: 2008-03-31
Mesaje: 32

Re: Desorelle si Novynette

Buna fetelor, am si eu o intrebare. Ca sa trec de la logest, de la care ma simt tare rau in sensul ca am greturi f des, la orice miros neplacut imi vine sa vars,ma doare f tare capul si o stare permanenta de rau, la contraceptivul novynette, trebuie sa fac pauza o luna de zile ca sa pot sa le incep pe acestea din urma?Astept raspuns. Multumesc!Asa am inteles de la cineva insa eu stiam ca scrie si pe prospect ca poti trece fara pauza.

Offline

 

#43 2008-08-18 13:03:44

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Desorelle si Novynette

nu ..poti face pauza de la logest aia de 7 zile..vine menstra si in ziua 8 incepi novynette..si astfel se pastreaza protectia. insa intrebarea mea ..ai consultata un medic pt schimbarea asta?


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-08-18 13:03:47

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Desorelle si Novynette

faci pauza de 7 zile si in a8a zi incepi noul contraceptiv nu este nevoie de protectie suplimentara smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#45 2008-08-18 13:26:31

raluca_constantin20
New member
Inregistrat: 2008-03-31
Mesaje: 32

Re: Desorelle si Novynette

evilpink a scris:

faci pauza de 7 zile si in a8a zi incepi noul contraceptiv nu este nevoie de protectie suplimentara smile

merci mult pt raspuns.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.