homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rochii de mireasa...-8


#134 2008-03-19 14:23:32

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Rochii de mireasa...

vreau si eu sa ma marit.....................


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 



#135 2008-03-19 14:27:19

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Rochii de mireasa...

offtopic : rrammona u nu esti clasa a12a? sau nu tin eu bine minte?

Offline

 

#136 2008-03-19 14:27:45

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Rochii de mireasa...

rrammonna a scris:

vreau si eu sa ma marit.....................

vrei sa te mariti...sau numai sa fii mireasa? rotfl nunta tine numai o zi, sa stii... rotfl kram


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#137 2008-03-19 14:28:17

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Rochii de mireasa...

dupa aia...cruda realitate rotfl

Offline

 

#138 2008-03-19 14:29:03

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Rochii de mireasa...

si noroc cu filmarile ca a 2-a zi nu iti mai aduci aminte nimic decat o mare agitatie. cel putin asta mi s-a intamplat mie

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2008-03-19 14:35:34

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Rochii de mireasa...

ba sunt in clasa a12a si stiu k nunta dureaza o zi.si tot vreau sa ma marit.ma simt pregatita deja.......... smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#140 2008-03-19 14:40:27

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Rochii de mireasa...

stai sa ajungi la facultate...numai de maritat nu o sa ai timp si chef rotfl
adica si maritatu asta implica mai multe ...nu e dor iubi-iubi si ce viata roz avem..
invata sa gatesti,sa speli,sa calci camasi etc...
are si casatoria partile ei bune dar toate la timpu lor...

Offline

 

#141 2008-03-19 14:47:04

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Rochii de mireasa...

Melany1 a scris:

stai sa ajungi la facultate...numai de maritat nu o sa ai timp si chef rotfl
adica si maritatu asta implica mai multe ...nu e dor iubi-iubi si ce viata roz avem..
invata sa gatesti,sa speli,sa calci camasi etc...
are si casatoria partile ei bune dar toate la timpu lor...

offtopic melany stiu eu ce zic.deja e cam acelasi lucru.stau mai tot timpul cu el,gatesc,spal,calc si mare diferenta nu va fi.varsta e singurul impediment smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#142 2008-03-19 15:50:02

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Rochii de mireasa...

little_rabbit a scris:

nu fur nici o rochie de mireasa ca nici nu m-a cerut.mai am de asteptat cativa ani

rotfl cu atat mai rau.. cred ca si eu la fel, din pacati sad si iar e pericol sa ne "intersectam"... oare iese cu bataie? rotfl

melany1... sa stii ca exista si fete care chiar vor sa fie maritate... adica nu mirese, maritate. eu, de exemplu, nu-mi doresc deloc agitatia nuntii (bine, visez la cununia religioasa, cand toti stau cuminti si la locul lor si pot simti momentulimpreuna cu iubi... dar nu-mi surade prea mult ideea unei petreceri cu rude indepartate si amicii amicilor amicilor parintilor, care sa vina toti la mine cu politeturi si dulcegarii... daca ar fi dupa mine, as face nunta ca in vest, sa iesim din biserica si sa ma urc cu iubi intr-o masina... si dusi sa fim... sa se distreze ei in urma noastra, n-au decat lol ). in schimb, imi doresc sa pun capat odata "concubinajului".... daca oricum spal, calc si gatesc, baremi sa ma strige "nevasta" (cu continuarea de rigoare "adu-mi o bere! repede si rece, ca incepe meciu'!! rotfl )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#143 2008-03-19 16:07:08

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Rochii de mireasa...

iti sta de o mie de ori cu parul desprins.eu la nunta lol as vrea sa nu am coc ci parul din fata sa dispara undeva prin spate prin eu stiu cu ce si restul liber si zulufi lol pentru ca oricum nu voi purta par mai lung de putin peste umeri

Offline

 

#144 2008-03-19 16:14:06

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Rochii de mireasa...

am fost la nunta in luna feb..te gandesti k nu e asa cald...si totusi a fost..in acelasi timp cu parul prins mi se pare si mai practic si elegant..iti spun parerea mea evident.. big_smile il prefer si eu liber dar daca te mariti intr-o luna calda..in sezonul oficial de nunti...e cam..dificil..pt ca si asa transpiri de la dans..de la rochie etc..

Offline

 

#145 2008-03-19 17:08:52

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Rochii de mireasa...

si eu zic ca iti sta mai bine cu parul liber smile si eu oscilez intre par liber (asa eram convinsa inainte ca voi face) si o coafura care m-a vrajit pe net... nu stiu in ce masura suporta un par subtire si greu de coafat o noapte de dantzuiala, in sensul in care sa mai ramana ceva din coafura aia pana dimineata....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#146 2008-03-19 17:15:33

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Rochii de mireasa...

dar in poza eram cu parul nebun..adica nu era aranjat nimik...dar pana peste 2 anisori cand intentionam sa facem pasul cel mare...mai este..si o sa fie poate si o alta moda in ale coafatului smile vad eu tongue
eu probasem rochia respectiva asa..doar sa vad ca croiala cum este..pt ca mie imi place mult rochia ce o postasem la pag 2 big_smile e ceva de genu cu o broderie...

Ultima oara a fost editat de kimy_adina (2008-03-19 17:17:02)

Offline

 

#147 2008-03-19 17:32:47

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Rochii de mireasa...

eu ma visam maritata si cu copii din liceu. ma durea pe mien la basca de calcat, mancat si mai stiu eu ce. nu astea tin o casnicie trainica. daca opamenii se iubesc sa se ia si intr-a 10-a ca nu conteaza. mai bine asa decat concubini.

legat de coafura...e jale sa ai parul liber la 38 de grade la umbra yikes cand m-am dus la coafor i-am zis tantii de acolo sa mi-l prinda cum o sti, cum o vrea, da' sa n-am floc pe fata. haideti domnisoara, o suvita aici...nimic! erau terminate femeile de acolo ca nu vreau suvita pe fata tongue si dimineata dupa nunta eram atata de transpirata cu tot cu el prins...n-ai cum pe caldurile alea sa il tii liber. pana si voalul ma incingea pe spate tongue
si eu am firul subtire si e un par greu de coafat...da' cat fixativ am putut avea in par lol dimineata cand mi-am scos agrafele parul meu in continuare statea in coc rotfl o mana priceputa va reusi sa il stapaneasca.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#148 2008-03-19 17:44:47

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Rochii de mireasa...

aoleu..am gasit un site cu rochii de mireasa suberbe..  http://www.avangardebrides.ro/ asta e firma importatoare...eu am dat click pe acolo la numele designerilor de am gasit site-urile oficiale.. toate imi plac ... parca m-am prostit la cap..numai la asta ma uit lol

Offline

 

#149 2008-03-19 18:05:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Rochii de mireasa...

eu_vreau a scris:

eu ma visam maritata si cu copii din liceu. ma durea pe mien la basca de calcat, mancat si mai stiu eu ce. nu astea tin o casnicie trainica. daca opamenii se iubesc sa se ia si intr-a 10-a ca nu conteaza. mai bine asa decat concubini.

legat de coafura...e jale sa ai parul liber la 38 de grade la umbra yikes cand m-am dus la coafor i-am zis tantii de acolo sa mi-l prinda cum o sti, cum o vrea, da' sa n-am floc pe fata. haideti domnisoara, o suvita aici...nimic! erau terminate femeile de acolo ca nu vreau suvita pe fata tongue si dimineata dupa nunta eram atata de transpirata cu tot cu el prins...n-ai cum pe caldurile alea sa il tii liber. pana si voalul ma incingea pe spate tongue
si eu am firul subtire si e un par greu de coafat...da' cat fixativ am putut avea in par lol dimineata cand mi-am scos agrafele parul meu in continuare statea in coc rotfl o mana priceputa va reusi sa il stapaneasca.

de acord cu tine... ce frumos ca la tine chiar s-a implinist visul asta.... eu inca sunt in asteptare, dar iti dau perfecta dreptate puss

pai m-ai starnit... am vrut sa va pun poza cu coafura care-mi place, dar nu vrea serverul... "problem loading page"... ashe ca... alta data sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#150 2008-03-19 18:06:09

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Rochii de mireasa...

asteptam smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#151 2008-03-19 18:06:10

anca13
Full member
De la: Bacau
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 905

Re: Rochii de mireasa...

http://i21.servimg.com/u/f21/11/53/77/93/p1180610.jpg

http://i23.servimg.com/u/f23/11/53/77/93/dscf1010.jpg

eu va prezint rochia de la propria nunta
partea de sus, broderie cu  cristale swarovsky iar partea de jos sortz de organza si bineinteles trena tot din organza care era si detasabila


storstark

Offline

 

#152 2008-03-19 18:09:16

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Rochii de mireasa...

katami a scris:

eu_vreau a scris:

www.agnestoma.ro

uitati-va la colectia exclusive yikes

pai pe acolo ii gasim lui chocolate una neagra big_smile

cine ma iubesteee puss

anca13 numai cand am citit ca rochia ta are swarowsky m-am ndragostit de ea, dar raman tot la rochia mea neagra tongue

Ultima oara a fost editat de Chocolate22 (2008-03-19 18:10:13)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.