homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Second hand...


#1 2007-11-07 10:01:38

anyia
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-17
Mesaje: 41

Second hand...

Fetelor, ce parere aveti de hainele second hand? Ati cumparat vreodata ceva de la un astfel de magazin? Care sunt motivele pentru care NU ati cumpara haine second? Eu mi-am gasit lucruri foarte interesante si sunt curioasa daca sunt singura care mai intra din cand in cand intr-un second hand... 
http://xs321.xs.to/xs321/07453/fffffff.gif

Ultima oara a fost editat de anyia (2007-11-07 10:03:01)

Offline

 



#2 2007-11-07 10:04:39

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Second hand...

sigur nu esti singura!
si eu mai intru cateodata in alea in care nu te izbeste de la intrare un miros greu de suportat...big_smile
chiar mi-am gasit lucruri faine, de firma si mai deloc purtate..ca sa nu mai spun ca-s mai ieftine. wink

Offline

 

#3 2007-11-07 10:20:50

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Second hand...

pt fetele din iasi...sunt vreo 2 magazine super ok pe pacurari la semafor in jos smile cu haine aproape nepurtate dar pe chestia asta si preturile sunt mai mari. nu sunt la kg ci la bucata. deci da! am intrat, am cumparat...tre sa stii sa te uiti, sa cauti si sa intri evident intr-un magazin care sa aiba oleak de prestanta tongue


mami de minuni hjarta

Offline

 

#4 2007-11-07 10:24:01

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: Second hand...

eu am intrat odata dar mirosea foarte urat!! si am iesit imediat... si eu ma gandeam sa imi incerc norocul intr-un second hand, poate gasesc niste lucruri dragute, dar nu vad prea multe la mine in oras, numai dinacealea in care miroase foarte urat sad

Offline

 

#5 2007-11-07 10:26:28

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Second hand...

eu_vreau a scris:

pt fetele din iasi...sunt vreo 2 magazine super ok pe pacurari la semafor in jos smile cu haine aproape nepurtate dar pe chestia asta si preturile sunt mai mari. nu sunt la kg ci la bucata. deci da! am intrat, am cumparat...tre sa stii sa te uiti, sa cauti si sa intri evident intr-un magazin care sa aiba oleak de prestanta tongue

yeap, in pacurari sunt cateva..surprinzator de multe lol tu te referi cumva expres la deja-vu?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-11-07 10:27:43

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Second hand...

eu_vreau a scris:

pt fetele din iasi...sunt vreo 2 magazine super ok pe pacurari la semafor in jos smile cu haine aproape nepurtate dar pe chestia asta si preturile sunt mai mari. nu sunt la kg ci la bucata. deci da! am intrat, am cumparat...tre sa stii sa te uiti, sa cauti si sa intri evident intr-un magazin care sa aiba oleak de prestanta tongue

unde anume in pacurari?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#7 2007-11-07 10:57:37

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Second hand...

de la semafor spre capat pacurari pe trotuarul drept. cam pana la magazinul cu rochii de mirese dai de ele smile daca tragi o plimbare de la semafor in jos sigur le gasesti - sunt 2.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#8 2007-11-07 11:00:16

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Second hand...

poate ca-s batuta-n cap, dar nu pricep..pentru mine pacurariul incepe de la BCU in jos...si se termina...la iesire sad puncte de reper: petru poni, moara de foc ...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#9 2007-11-07 11:02:53

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Second hand...

asam...de la moara de foc tii soseaua spre iesirea din iasi si pe partea dreapta wink
nu ai cum sa le ratezi wink

Ultima oara a fost editat de micaella4 (2007-11-07 11:03:14)

Offline

 

#10 2007-11-07 11:02:55

catherine
New member
Inregistrat: 2007-08-21
Mesaje: 66

Re: Second hand...

Si eu cumpar haine de la second... Am gasit de multe ori haine cu eticheta, de firma....si mai ales de foarte buna calitate. Decat sa iau lucruri chinezesti, groaznice din pct de vedere calitativ, mai bine dau din cand in cand o raita prin second-uri. Problema e ca nu prea stiu unde se gasesc...Stiu doar 2 magazine mai bune. Poate ma indruma cineva din Bucuresti... big_smile

Offline

 

#11 2007-11-07 11:09:27

mihaela80
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-11-17
Mesaje: 116

Re: Second hand...

De ce nu? Si eu am intrat si chiar cumparat destul de multe haine din aceste magazine, unele chiar cu eticheta pe ele (si pretul care era pe eticheta era de cateva zeci sau chiar sute de euro, deci ... pe care oricum nu mi le puteam permite la acele preturi big_smile ) dar trebuie sa faci ceva "sapaturi" ca sa gasesti lucruri bune la preturi si mai bune. Spalate bine si nu au nicio problema, la incaltaminte nu m-as baga totusi. Spor la cumparaturi! smile

Offline

 

#12 2007-11-07 11:10:55

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Second hand...

micaella4 a scris:

asam...de la moara de foc tii soseaua spre iesirea din iasi si pe partea dreapta wink
nu ai cum sa le ratezi wink

asa smile  inainte sa se numeasca moara de foc acolo era "la semafor" tongue


mami de minuni hjarta

Offline

 

#13 2007-11-07 11:15:54

catherine
New member
Inregistrat: 2007-08-21
Mesaje: 66

Re: Second hand...

mihaela80 a scris:

De ce nu? Si eu am intrat si chiar cumparat destul de multe haine din aceste magazine, unele chiar cu eticheta pe ele (si pretul care era pe eticheta era de cateva zeci sau chiar sute de euro, deci ... pe care oricum nu mi le puteam permite la acele preturi big_smile ) dar trebuie sa faci ceva "sapaturi" ca sa gasesti lucruri bune la preturi si mai bune. Spalate bine si nu au nicio problema, la incaltaminte nu m-as baga totusi. Spor la cumparaturi! smile

Mihaela, vad ca esti din Bucuresti... Tu de unde astfel de cumparaturi? Zi-mi si mie cateva second-uri.. Pls!!! K iau salariul in cateva zile si... wink

Offline

 

#14 2007-11-07 11:18:50

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Second hand...

si tot produse mai bunicele au cei de la gloria...au fata in fata cu gara nationala (nicolina) la blocul turn si mai aveau unul la billa, pe langa mobila acasa...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#15 2007-11-07 11:20:37

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Second hand...

eu_vreau a scris:

micaella4 a scris:

asam...de la moara de foc tii soseaua spre iesirea din iasi si pe partea dreapta wink
nu ai cum sa le ratezi wink

asa smile  inainte sa se numeasca moara de foc acolo era "la semafor" tongue

aha...mersi...nu-s "ieseanca" decat de cativa ani...tongue


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#16 2007-11-07 11:22:30

mihaela80
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-11-17
Mesaje: 116

Re: Second hand...

In Mini-Prix (unde nu sunt toate lucrurile noi), gasesti lucruri dragute la preturi rezonabile unele, altele, nu. Si mai sunt pe langa piete, magazine second-hand, daca nu ma insel este unul si pe langa bucur obor, dar ma mai gandesc si-ti spun wink pana iei salariul big_smile

Offline

 

#17 2007-11-07 11:24:02

catherine
New member
Inregistrat: 2007-08-21
Mesaje: 66

Re: Second hand...

mihaela80 a scris:

In Mini-Prix (unde nu sunt toate lucrurile noi), gasesti lucruri dragute la preturi rezonabile unele, altele, nu. Si mai sunt pe langa piete, magazine second-hand, daca nu ma insel este unul si pe langa bucur obor, dar ma mai gandesc si-ti spun wink pana iei salariul big_smile

Ms! puss

Offline

 

#18 2007-11-07 11:30:06

skumpi
Vizitator

Re: Second hand...

cum ziceam...si eu mai imi iau... da la magazinu asta` din orashu meu sunt destul d scumpe...da sunt de firma sigur..material bun...etc smile

 

#19 2007-11-07 11:45:24

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Second hand...

anyia a scris:

Fetelor, ce parere aveti de hainele second hand? Ati cumparat vreodata ceva de la un astfel de magazin? Care sunt motivele pentru care NU ati cumpara haine second? Eu mi-am gasit lucruri foarte interesante si sunt curioasa daca sunt singura care mai intra din cand in cand intr-un second hand... 
http://xs321.xs.to/xs321/07453/fffffff.gif

sa stii ca daca stii unde sa cauti.gasesti lucruri super frumoase,in second.stiu de la colegele mele:)care mai dau raite pe acolo.eu am intrat insa niciodata nu mi am achzitionat nimic,:)am si eu principiile mele( nu prea ma trage inima sa iau asa ceva)


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.