homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Veste proasta-2


#20 2007-11-21 11:15:21

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Veste proasta

aaa....pai de asta nu se vede nimic la echo...pt ca e prea mic. macar o saptamana mai trebuie asteptat smile e bine ca testele ies pozititve incontinuare. cu chistul ala nu te mai ingrijora pt ca se va resorbi in timpul sarcinii. mergi la spital si fii sigura ca nu e extrauterina si te asteptam la noi cu vesti. sanatate!


mami de minuni hjarta

Offline

 



#21 2007-11-21 11:22:27

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Veste proasta

eu_vreau a scris:

aaa....pai de asta nu se vede nimic la echo...pt ca e prea mic. macar o saptamana mai trebuie asteptat smile e bine ca testele ies pozititve incontinuare. cu chistul ala nu te mai ingrijora pt ca se va resorbi in timpul sarcinii. mergi la spital si fii sigura ca nu e extrauterina si te asteptam la noi cu vesti. sanatate!

Imi e frica de spitale sad .. De obicei pleci sanatoasa acolo si te intorci bolnava ... asa spune tata sad
Nu am luat pastilele care mi le-a dat ultimul doctor ... mi s-a parut cam aiurea ... nu am incredere in medicii astia de nici o culoare.
Sarcina usoara iti doresc .. si sper sa ne auzim cu vesti mai bune.

Offline

 

#22 2007-11-21 11:38:15

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Veste proasta

mai dar pastilele alea e bine daca le iei...of...si daca n-ai incredere in ei ce faci? nasti singura acasa?


mami de minuni hjarta

Offline

 

#23 2007-11-21 11:55:24

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Veste proasta

sarcina probabil e prea mica pentru a se vedea la eco. sa stiic a nu iti face bine deloc stresul asta...cu siguranta va fii bine. numai nu te ingrijora. multa sanatate!

Offline

 

#24 2007-11-21 12:18:54

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Veste proasta

SoareleMeu a scris:

Buna!
Am facut un test in dimineata aceeasta la prima urina si au iesit amandoua liniile foarte bine vizibile.
M-am gandit ca astazi pe la 2 sa merg la spital .. numai ca am nevoie sa ma pregatesc in primul rand cu banii si cu toate cele necesare pentru spital. Si eu ma gandeam ca testele de sarcina nu au cum sa minta mai ales ca am facut o gramada si toate au iesit pozitiv... numai ca erau facute seara tarziu ...
Astazi nu mai ma doare burta asa de tare ... cred ca ma ajuta si no-spa .. il iau o data pe zi.
Sunt putin ingrijoarata ca nu iese punctuletul la ecografie .. oare este prea devreme ?
Menstruatia ar fi trebuit sa imi vina pe data de 17-18 ... astazi suntem pe 21.
Si chistul acela ... ma ingrijoreaza .. dar cred ca l-am avut si inainte pentru ca mereu ma durea burta in partea dreapta.
Va multumesc de raspuns.

SoareleMeu tu ai luat postinor ceva si totusi i ramas?
eu sunt inca in stare de soc si nu stiu ,parca tot ce aud e numai de rau

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-11-21 12:19:31

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Veste proasta

nu a luat postnor. isi doreste copilul.


aaa...si soarelemeu...pregateste-te ca peste tot ti se va face echo endovaginala. asa se face in primul trimestru pt ca la o echo abdominala nu vezi nic.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#26 2007-11-21 12:21:25

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Veste proasta

offf...sunt crizata nu stiu ce am...azi am avut un fel de junghiuri la un ovar..m-am gandit dirct la sarcina...maine fac iar test sa scap de indoiala asta care ma macina.daca iese maine tot negativ,sa iau pastilutele ca sa fac menstra sa vina?maine ar fi a 11a zi de intarziere

Offline

 

#27 2007-11-21 12:25:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Veste proasta

alo...alo....
la 3 zile de intirziere a menstrei si test de sarcina pozitiv ne gindim brusc la extrauterina?????
da de ce???? ca mie imi ia foc creierul
oricum nu o vezi acum si daca e!!!!
e corp galben de sarcina pe ovar!
SoareleMeu...io as mai astepta
durerile de burta sunt foarte mari? daca nu, sunt normale


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#28 2007-11-21 12:40:31

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Veste proasta

nu ne gandim brusc la extrauterina...ca doar nu vrem sa periem fata ca n-avem niciun interes. dr a vazut ceva acolo...el stie ce a vazut si ma gandesc ca nu degaba a trimis-o la spital. mai bine eliminate indoielile decat stat asa.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#29 2007-11-21 15:04:10

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Veste proasta

Multumesc foarte mult de raspunsuri ....
Fetelor .. nu m-am mai dus la spital pentru ca nu pot sa merg ... am o frica enorma de spitale.
Nu ma simt prea rau .. durerile sunt in partea dreapta ca un junghi dar nu sunt foarte puternice ... iar de cand iau nospa nu mai ma doare deloc.
Saptamana viitoare merg la ultima doctorita si imi mai fac un ecograf ... sper ca de data asta sa se vada mai bine.
Mi-a dat l-thyroxine ... pentru ce este ? ... e bun sa il iau ? ... si mi-a mai dat duphaston care am inteles ca e bun.
Fetelor ... eu stau relaxata .. dar si sotul ma tot bate la cap sa merg la spital ... cand eu nici nu ma gandesc.
Acum pe care doctor sa il cred ? Pe primul care m-a examinat 5 min si a spus ca e extrauterina .... sau pe al 2-lea care m-a tinut aproape o ora si a spus ca e chist ?? Eu spun sa mai am rabdare ... macar putin pentru ca ma simt bine ..

Offline

 

#30 2007-11-21 15:14:33

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Veste proasta

e hormon tiroidian ala...da' de ce ti l-a dat nu inteleg...ai probleme cu tiroida?

asteapta pana saptamana viitoare...dar daca la un moment dat te ia cu dureri mari care nu mai trec nici la no-spa trebuie mers la spital indiferent ce crezi tu despre ele. poti lua si uscosim supozitoare cand te mai doare (la mine trec contractiile mai repede cu ala)


mami de minuni hjarta

Offline

 

#31 2007-11-21 15:19:34

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Veste proasta

eu_vreau a scris:

e hormon tiroidian ala...da' de ce ti l-a dat nu inteleg...ai probleme cu tiroida?

asteapta pana saptamana viitoare...dar daca la un moment dat te ia cu dureri mari care nu mai trec nici la no-spa trebuie mers la spital indiferent ce crezi tu despre ele. poti lua si uscosim supozitoare cand te mai doare (la mine trec contractiile mai repede cu ala)

Salut..
Nu stiu de ce mi l-a dat dar probabil, ea se gandea, ca nu sunt gravida daca nu a vazut nimic la ecograf. Dupa calculele ei sunt in 5 saptamani ... avand o menstruatie la 28 de zile -de 2 zile si ar fii trebuit sa se vada sad nu mai stiu ce sa cred...
Nu am dureri mari ... nu sunt anormale ... Eu am avut un mediu de munca foarte greu unde ridicam mult si obositor pentru o femeie .. asa ca durerile astea au fost mai mereu cand imi venea menstruatia sau erau foarte obosita de la munca . Dar acum nu stiu ...

Offline

 

#32 2007-11-21 16:09:17

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Veste proasta

depinde si cand ai ovulat. eu cand am mers la dr prima data mi-a zis ca sigur nu sunt insarcinata pt ca trebuia sa fiu dupa calculele ei prin 8 saptamani...numai ca eu eram in 4 saptamani pt ca ovulasem fix cand trebuia sa imi vina menstruatia. de asta am si spus sa mergi sa faci beta-hcg. acolo arata exact in cate saptamani esti.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#33 2007-11-22 11:39:59

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Veste proasta

Buna...
Ma simt mai bine si nu mai ma doare burta ... Credeti ca saptamana viitoare se va vedea sarcina la eco ? o sa merg sa imi fac si beta-hcg... Cred ca o sa incerc un al treilea ginecolog ... sper sa fie cu noroc big_smile

Offline

 

#34 2007-11-22 11:43:27

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Veste proasta

ar trebui sa se vada saptamana viitoare...dar mai spre safrsitul saptamanii


mami de minuni hjarta

Offline

 

#35 2007-11-22 11:44:51

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Veste proasta

eu_vreau a scris:

ar trebui sa se vada saptamana viitoare...dar mai spre safrsitul saptamanii

In cate saptamani esti ? Sarcina usoara ! Felicitari smile

Offline

 

#36 2007-11-22 11:47:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Veste proasta

SOareleMeu, urmareste-ma cu atentie!
1. nici vorba de extrauterina, stai calma, nu ai ce cauta la spital!!!
2. la 6 saptamini vom vedea sarcina la echo...sigur....pina atunci nu ne stresam
3. daca nu te stii suferinda cu tiroida, NU LUA L-tiroxine!!!!!
4. junghiul ala e normal la prima sarcina, din pricina ca isi schimba uterul pozitia!!!!


eu_vreau, atit am de zis: nu toti medicii sunt buni!


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#37 2007-11-22 11:52:08

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Veste proasta

doctoressa a scris:

SOareleMeu, urmareste-ma cu atentie!
1. nici vorba de extrauterina, stai calma, nu ai ce cauta la spital!!!
2. la 6 saptamini vom vedea sarcina la echo...sigur....pina atunci nu ne stresam
3. daca nu te stii suferinda cu tiroida, NU LUA L-tiroxine!!!!!
4. junghiul ala e normal la prima sarcina, din pricina ca isi schimba uterul pozitia!!!!


eu_vreau, atit am de zis: nu toti medicii sunt buni!

Multumesc mult ... Am luat 2 drajeuri de L-tiroxine ... dar astazi nu mai iau.
Sunt destul de bine .. merg in oras la cumparaturi si ma simt bine asa ... daca stau acasa ma iau durerile.
Merci mult doctoressa .. sper din tot sufletul sa fie bine ca imi doresc asa de mult copilasul asta !!!... dar nu ma gandeam sa vina asa de repede ...

Offline

 

#38 2007-11-22 13:17:19

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Veste proasta

sarcina ursoara si sa va fie bine!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.