homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

HPV-6


#96 2008-02-05 12:37:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: HPV

adinush, ti-am raspuns dincolo
doar tiparea virusului iti spune daca il ai sau nu(si daca condilomul ala chiar a fost condilom)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 



#97 2008-02-05 18:56:39

dantelutza
New member
Inregistrat: 2008-02-05
Mesaje: 6

Re: HPV

sunt virgina si am luat acest virus din caminul studentesc.am fost la medic si mi-a spus ca trebuie sa fac o analiza pentru detectia tipurilor oncologice.dar sincer imi este frica ca virusul sa nu creeze candiloame si in interior....ce analize pot sa mai fac?sunt f speriata...

Offline

 

#98 2008-02-05 19:02:46

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: HPV

genotiparea hpv dar nu numai a tipurilor oncologice ci si a celor low risk care determina condiloame


mami de minuni hjarta

Offline

 

#99 2008-02-05 21:20:57

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: HPV

dantelutza a scris:

sunt virgina si am luat acest virus din caminul studentesc.am fost la medic si mi-a spus ca trebuie sa fac o analiza pentru detectia tipurilor oncologice.dar sincer imi este frica ca virusul sa nu creeze candiloame si in interior....ce analize pot sa mai fac?sunt f speriata...

mai dar daca e virgina nu prea are cum sa faca genotiparea.in plus cum sa il ia din camin se transmite el usor dar nici chiar asa.in plus cum a stabilit doctorul ala ca are virusul ca nu zice nimic fata de excrescente sau ceva de genul asta.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#100 2008-02-05 21:25:46

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: HPV

Mda, nici eu nu inteleg cum a stabilit doctorul ca ai HPV. Si cum ai fi putut sa il iei??? poate e o greseala. Genotiparea se face cu analiza de sange, deci n-ar trebui sa fie probleme, chiar daca e virgina.


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2008-02-05 21:26:46

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: HPV

genotiparea nu se face din sange se face din secretie wink


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#102 2008-02-05 21:28:34

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: HPV

Hm, nu stiam :-) dar ramane intrebarea de cum a stabilit doctorul ca are HPV?


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#103 2008-02-05 21:30:28

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: HPV

poate avea candiloame la exterior.dar se paote foarte bine sa fie altceva.daca are prieten si face petting si are virusul se poate sa il fi luat asa sunt mai multe sanse asa decat de la camin


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#104 2008-02-06 14:11:52

dantelutza
New member
Inregistrat: 2008-02-05
Mesaje: 6

Re: HPV

am candiloame la exterior, si l-am luat din mediul exterior pt ca nu am mai avut prieten de ffff mult timp iar de petting nu am facut niciodata.

Offline

 

#105 2008-02-06 15:25:40

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: HPV

diagnosticul a fost pus de genecolog sau dermatolog?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#106 2008-02-08 00:07:23

dantelutza
New member
Inregistrat: 2008-02-05
Mesaje: 6

Re: HPV

a fost pus de ginecolog...dar eu vreau sa stiu ce analize ce teste pot sa fac pt a vedea daca am condiloame si in interior.

Offline

 

#107 2008-02-08 07:48:13

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: HPV

fiind virgina nu prea ai cum.mergi si la un dermatolog sa iti comfirme diagnosticul


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#108 2008-02-08 12:26:47

dangabriela
New member
Inregistrat: 2008-01-11
Mesaje: 55

Re: HPV

Acum vreo 5 ani am avut un fel de neg in regiunea vulvei care crestea destul de repede. Dupa vizita la ginecolg am aflat ca se chema condilom, l-am tratat cu o substanta care practic l-a " ars" , disparand relativ repede cam in 6 zile. De atunci nu a mai aparut! Mentionez ca in urma cu cateva saptamani fusesem internata in spital, unde urmasem si un tratam indelungat cu antibiotice( drept pt care am facut si candidoza).  Acum citind pe forum am inceput sa-mi fac probleme!
Oare am facut acel condilom ca urmare a unei igiene necorespunzatoare in spital, sau se transmite doar pe cale sexuala?? Si faptul ca am avut acel condilom inseamna ca sunt purtatoare virusului HPV? Am facut in dec 2007 papa-nicolau dar nu era mentionat nimic legat de HPV! Treb sa repet  pt siguranta testul sau nu este neaparat nevoie sa apara la rezultat desi poate sunt purtatoare!!

Offline

 

#109 2008-02-08 12:30:39

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: HPV

la papanicolau nu apre sigur prezenta hpv-ului.trebuie facuta o genotipare.se poate transmite prin istrumente nesterilizate dar in general sexual se transmite.

doctoressa vreau sa aflu si parerea dumneavoastra credeti ca hpv-ul se poate transmite si print-um prosop ca sa zic asa? adica daca o persoamna infectata il foloseste pe cel al uneia infectate poate sa il ia?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#110 2008-02-08 12:42:07

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: HPV

evilpink, eu in transmiterea BTS-urilor prin prosoape nu cred....parerea mea e ca astea sunt texte menite sa salveze casnicii....e posibil sa gresesc(posibilitatea insa insist sa cred ca e extrem de mica) insa eu asta cred


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#111 2008-02-08 12:46:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: HPV

rotfl dap asta zic si eu texte.intreb pt. ca are mama si sa intamplat sa mai pun mana pe prosopul ei nu l-am folosit pt.zona genitala dar ma cam ingrijora aspectul asta.personal faza cu prosoapele nu mi se pare plauzibila.in schimb ca poti lua hpv de la instrumente nesterilizate corespunzator da.

multumesc frumos pt.raspuns


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#112 2008-02-08 12:46:49

dangabriela
New member
Inregistrat: 2008-01-11
Mesaje: 55

Re: HPV

Daca se transmite doar sexual nu treb sa apara si partenerului? Nu ma refeream la instrumente nesterilizate din spital ci la mediul si conditiile care erau acolo! In concluzie daca am avut acel condilom treb sa fac o genotipare? chiar daca de atunci nu am mai avut nici o problema? Iar testul Papa Nicolau nu treb sa depisteze ceva suspect? daca era cazul??

Offline

 

#113 2008-02-08 12:49:15

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: HPV

daca era cazul(adica leziune) depista...absenta leziunii nu inseamna insa si absenta virusului

gabriela...eu nu stiu ce ai avut tu acolo...poate nici nu a fost condilom


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#114 2008-02-08 12:49:40

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: HPV

ar fi trebuit sa apara suspiciune de hpv. nu e obligatoriu sa apara si la partener la barbati apar mai rar candiloamele.eu personal as face genotiparea scad de un stres asa si aflu ce si cum.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.