homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Calatoria cu avionul


#1 2007-12-06 20:17:42

pink_brain
Full member
Inregistrat: 2006-10-27
Mesaje: 322

calatoria cu avionul

daca sunt intre voi persoane care au calatorit cu blue-airul, as avea si eu o curiozitate..ati reusit sa treceti cu alimente in bagajul de cala?
Am sa plec in Germania...si ma gandesc sa imi iau cu mine cateva prajiturile facute de mama, un salam de sibiu:)...numai bunatati...dar imi e teama ca mi le confisca astia le aeroport...si poate imi dau si o amenda:)
Am sunat la ei si mi-au spus ca nu am voie cu alimente perisabile...dar ce inseamna perisabil pentru ei?
Astept raspunsuri pozitive:D

Offline

 



#2 2007-12-06 20:31:06

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: calatoria cu avionul

eu am adus din italia 2 rulade de carne. mi le-au vazut la vama, dar nu mi-au zis nimic. amenda nu au cum sa iti dea. doar te pun sa le arunci, daca nu le convine.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#3 2007-12-06 20:36:15

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: calatoria cu avionul

si eu am trecut la vama, si salam, si branza, si prajituri, si nu mi-au zis nik.si asta, eu asa stiu, k nu tine de companie.k doar cand vei merge la controlul bagajelor, acolo se fac controale si pt zboruri cu alte companii.
sa ai noroc si sa treci cu toate. smile

Offline

 

#4 2007-12-06 21:06:26

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: calatoria cu avionul

mai fetelor,pink_brain vorbea de plimbarea cu avionul nu cu autocarul! nu cred ca ai cum sa treci cu prajituri,ca-s alimente perisabile!

Offline

 

#5 2007-12-06 21:24:27

pink_brain
Full member
Inregistrat: 2006-10-27
Mesaje: 322

Re: calatoria cu avionul

stiu ca depinde de noroc....ca anul trecut am zburat cu CSA si am avut in bagajul de mana o sticla mare de bautura:)...o halba si un pahar de bere (obiecte contondente)...dar nu stiam si nu mi-a fost frica...iar bagajul de cala  l-am pus pe banda si nu s-a uitat nimeni de fata cu mine in el.
Companiile astea mici stiu ca sunt mai stricte si de aceea intreb...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-12-06 21:28:50

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: calatoria cu avionul

ionela a scris:

mai fetelor,pink_brain vorbea de plimbarea cu avionul nu cu autocarul! nu cred ca ai cum sa treci cu prajituri,ca-s alimente perisabile!

macar atat am citit si noi, si ne-am dat seama k e vb de avion.eu am trecut cu tot ce v-am zis.
pink_brain, cu easyjet-ul am zburat(companie low cost), si nu mi-au facut nik big_smile

Offline

 

#7 2007-12-06 21:30:54

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: calatoria cu avionul

ionela a scris:

mai fetelor,pink_brain vorbea de plimbarea cu avionul nu cu autocarul! nu cred ca ai cum sa treci cu prajituri,ca-s alimente perisabile!

cred ca si noi tot de calatoria cu avionul vorbeam. mai sunt si altii care s-aum "plimbat" (cum spui tu) cu acest mijloc de transport. tu de cate ori pe zi te plimbi cu avionul?


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#8 2007-12-07 02:26:20

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: calatoria cu avionul

pink_brain a scris:

...iar bagajul de cala  l-am pus pe banda si nu s-a uitat nimeni de fata cu mine in el.
Companiile astea mici stiu ca sunt mai stricte si de aceea intreb...

nu se uita nimeni in bagajele de cala ca nu au timp sa verifice atatea. la fel ca la bagajele de mana, le trec pe sub raze. numai daca li se pare ceva suspect iti pun o eticheta rosie. cand ajungi la destinatie esti obligat sa declari ce ai in bagaj si atunci banuiesc ca te controleaza.
eu mancarea am dus-o in bagajul de mana. si sticle cu volum mai mare de 100 de ml am avut, mi le-au controlat sa fie sigilate corect si m-au lasat sa le trec.

Ultima oara a fost editat de flrramona21 (2007-12-07 02:27:03)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#9 2007-12-07 08:52:49

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: calatoria cu avionul

eu stiu ca poti sa treci cu ele...dar eu nu m-as risca. am fost odata cu avionul si la sosire a pus o doamna sa arunce toate alimentele din geanta... depinde de situatie

Offline

 

#10 2007-12-07 11:34:45

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: calatoria cu avionul

flrramona21 a scris:

ionela a scris:

mai fetelor,pink_brain vorbea de plimbarea cu avionul nu cu autocarul! nu cred ca ai cum sa treci cu prajituri,ca-s alimente perisabile!

cred ca si noi tot de calatoria cu avionul vorbeam. mai sunt si altii care s-aum "plimbat" (cum spui tu) cu acest mijloc de transport. tu de cate ori pe zi te plimbi cu avionul?

evit sa creez un conflict,evit sa-ti raspund,dar cred ca pe aeroport cuvantul ''vama'' nu-si are locul,de asta am scris ce am scris!

Offline

 

#11 2007-12-07 14:49:20

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: calatoria cu avionul

dar, cand calatoresti cu avionul, dintr-o tara in alta, nu treci vama?acum, te intreb si eu, cum a zis si flrramona21 : de cate ori pe zi calatoresti cu avionul, dak, cuvantul "vama", nu isi are locul aici?

Offline

 

#12 2007-12-07 14:53:33

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: calatoria cu avionul

ionela draga, eu is curioasa prin ce aeroport treci tu de nu are vama. sa ne spui si noua. poate asa se rezolva problema lui pink_brain. ma gandesc ca daca nu trece prin vama poate sa duca orice vrea ea in germania.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#13 2007-12-07 15:10:46

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: calatoria cu avionul

adrianastoichitoiu,tind sa cred ca au zis mai multe fete,ca esti rautacioasa si incerci sa te crezi cea mai desteapta! poate am gresit in exprimare,dar sigur nu e cazul sa ironizezi!

Offline

 

#14 2007-12-07 15:33:35

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: calatoria cu avionul

de cate ori pe zi calatoresc cu avionul ti se pare o dovada de bunatate,sa-i zic asa,ca nu gasesc alt cuvant?aveam impresia ca se acheama altfel,nu vama,si daca m-am inselat,care-i problema?te deranjeaza cu ceva in mod deosebit? hai sa incheiem discutia,eu nu iti mai raspund,nu am de gand sa ma cert cu tine!

Offline

 

#15 2007-12-07 15:36:59

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: calatoria cu avionul

tacerea e de aur. smile

Offline

 

#16 2007-12-07 15:37:27

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: calatoria cu avionul

poate nu au zis pe fata k esti rautacioasa k nu e frumos, dar s-a mai dat de inteles....

oricum la aeroport mi se pare un pic altfel decat vama propriu-zisa, adica acolo te verifica in functie de ce ai voie sa iei in alta tara si in functie de politica aeroportului. dar sa fim seriosi, vama avem la nadlac, la calafat, etc (nu mai imi aduc aminte tongue), dar aeroportul nu e "la vama", aeroport avem in bucuresti, in brasov, constanta etc, iar aceste orase sunt in tara, la o distanta semnificativa de orice frontiera/vama

Ultima oara a fost editat de deadrose (2007-12-07 15:39:05)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#17 2007-12-07 15:37:41

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: calatoria cu avionul

ionela a scris:

...dar sigur nu e cazul sa ironizezi!

fara suparare ionela, dar cred ca tu ne-ai ironizat cu primul mesaj postat. eu am vazut ca esti hero member, asta inseamna ca esti mai veche decat noi pe forum si ca stii mai multe despre el, dar nu inseamna ca noi nu am inteles despre ce vorbea pink_brain.
sa iti spun ce am inteles eu: pink_brain vrea sa mearga in germania cu avionul. si ne-a intrebat daca poate trece prin vama anumite alimente perisabile.
de unde ti-au venit tie ideile cu "autocarul" si ca " nu este vama in aeroport"?

dead rose aeroportul nu e in vama, vama e in aeroport si chiar asa se cheama. si la vama de la nadlac (de exemplu) la fel te verifica in bagaje si mereu au grija sa nu scoti sau sa nu bagi anumite chestii din si in tara.

Ultima oara a fost editat de flrramona21 (2007-12-07 15:40:53)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#18 2007-12-07 15:40:47

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: calatoria cu avionul

ionela a scris:

mai fetelor,pink_brain vorbea de plimbarea cu avionul nu cu autocarul! nu cred ca ai cum sa treci cu prajituri,ca-s alimente perisabile!

exprimarea ''mai fetelor'' ti se pare ironica?mie nu!
adriana..da, tacerea e de aur,spune multe despre un om,si nu neaparat il invinovateste,daca asta ai vrut sa zici!gata...ultimul post

Offline

 

#19 2007-12-07 15:44:49

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: calatoria cu avionul

deadrose chestiile astea nu depind de politica aeroportului ci este vorba despre o politica internationala. in toate aeroporturile din lume se respecta aceleasi legi.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.