homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cercei facuti manual-2


#20 2008-04-04 17:40:48

girlish
Full member
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 889

Re: cercei facuti manual

eu una tare am chef de lucru manual smile
astept sa posteze sa spuna de unde si ce...as intra pe ea pe mess da-i busy


"Eu nu sunt altceva decât
o pată de sânge
care vorbeşte."
Nichita Stanescu

Offline

 



#21 2008-04-04 17:48:58

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cercei facuti manual

ce de unde si ce ? comanda online


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#22 2008-04-04 17:50:21

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cercei facuti manual

deci jur k siteu asta e mirific...fara nr au d tuate


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#23 2008-04-04 17:55:58

girlish
Full member
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 889

Re: cercei facuti manual

materialele pt confectionat cercei. tu esti pro comanda online...eu is pro cautat prin magazine lol
oricum pasta din aia fimo cred ca stiu unde gasesc ca m-as juca putin cu lutu smile. am o colega care acu 2 ani a facut un curs de olarit si vreau sa o intreb ce si cum, poate mai stie. big_smile
cat despre margele and stuff...poate totusi ajung si eu sa comand online...intai fuga la mercerie sau la magazinu de unde-si cumpara choco lol


"Eu nu sunt altceva decât
o pată de sânge
care vorbeşte."
Nichita Stanescu

Offline

 

#24 2008-04-04 17:59:25

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cercei facuti manual

sunt super ieftine...mocaaaa
eu n-am nervi sa merg prin mercerii sau d`astea
oricum, d aici o sa-mi iau cel putin incuietori si d`astea
mai ales k astea de la millefiori sunt dragute si aici nu se gasesc,decat pandantive sau bijuterii de-a gata.eu am cateva millefiori de la mama lor si pana acu n-am facut nik cu ele dar cu siteu asta.. big_smile


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-04-04 19:08:53

girlish
Full member
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 889

Re: cercei facuti manual

uita-te pe hobby center ca inchizatorile pt cercei is mai ieftine decat pe site-ul dat de nannasina


"Eu nu sunt altceva decât
o pată de sânge
care vorbeşte."
Nichita Stanescu

Offline

 

#26 2008-04-04 19:25:23

macrina
New member
Inregistrat: 2008-04-04
Mesaje: 28

Re: cercei facuti manual

Uite aici niste cercei din lut cu uscare la rece, care au fost apoi pictati. http://www.mariashop.ro/?p=productsMore … amp;sName=
Iar acestia sunt tot din acelasi lut, numai ca sunt decorati cu tehnica servetelului http://www.mariashop.ro/?p=productsMore … amp;sName=

Offline

 

#27 2008-04-04 19:28:57

macrina
New member
Inregistrat: 2008-04-04
Mesaje: 28

Re: cercei facuti manual

vreausaninga a scris:

Are cineva idee cum se fac? Ma refer la cei din lut sau coca.Lutul trebuie ars in cuptor special sau merge si in cel de la aragaz?;wink..as vrea sa ma apuc sa-mi fac eu cerceii:D dar nu stiu cum sa incep si nici din ce sa-i fac:(

Apropo de cercei din coca, practic nu de coca in sine e vorba, ci despre o pasta inventata de francezi, se numeste pate a sel, si dupa cum ii spune si numele, este o pasta din faina si sare in anumite proportii. Se coace la cuptor, la circa 120 de grade

Offline

 

#28 2008-04-04 19:38:12

macrina
New member
Inregistrat: 2008-04-04
Mesaje: 28

Re: cercei facuti manual

girlish a scris:

materialele pt confectionat cercei. tu esti pro comanda online...eu is pro cautat prin magazine lol
oricum pasta din aia fimo cred ca stiu unde gasesc ca m-as juca putin cu lutu smile. am o colega care acu 2 ani a facut un curs de olarit si vreau sa o intreb ce si cum, poate mai stie. big_smile
cat despre margele and stuff...poate totusi ajung si eu sa comand online...intai fuga la mercerie sau la magazinu de unde-si cumpara choco lol

Stiu ca e mai frumos sa te poti uita la margelute, numai ca destul de rar vom gasi un magazin specializat si asta din cateva motive pe care le stiu bine din experienta:
1 Chiria pentru un magazin fizic e mult prea mare fata de profitul pe care l-ar putea avea magazinul
2 Magazinul ar trebui sa aibe mult prea multe supraveghetoare, fiindca discutam de obiecte extrem de mici pe care e tentant ca unii sa le strecoare in buzunare
3 Magazinul ar fi vesnic plin si cu multi gura-casca, poate chiar in defavoarea clientilor destul de rari care si cumpara.
In cluj, chiar in centrul orasului, am vazut un magazin superb, de departe cel mai bun intre cele care erau in tara, destul de putine, e drept, dar care s-a inchis din motivele de mai sus.
Apoi comanda online are, dupa parerea mea, un mare avantaj, fata de cel din magazinele fizice. Din magazinul fizic cumperi si odata plecat cu marfa, nu o mai poti returna decat daca are stiu si eu ce defecte. Legea spune ca magazinele virtuale sunt OBLIGATE sa primeasca obiectele cumparate si returnate , chiar fara sa motiveze ceva clientul si sa dea clientului banii inapoi. Dar noi suferim de dezinformare, putini sunt cei ce stiu asta si putine sunt site-urile care scriu asta in termeni si conditii, desi sunt obligate prin lege. Dreptul la returnare trebuie sa fie specificat cu litere ingrosate pe orice site, ca aici: http://www.mariashop.ro/?p=p_14&sName=

Offline

 

#29 2008-04-13 00:44:24

Fraise
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-04-12
Mesaje: 21
Site

Re: cercei facuti manual

Lutul Fimo il gasesti pe site-ul www.margele.net , dupa modelare si pictat se usuca la cuptor ... nu stiu exact nici eu , trebuie sa scrie pe site cum se foloseste, pt ca nu am folosit inca...

Fac si eu bijuterii ... mi-am sters site-ul ca deh ... sad , ma rog nu o facusem pt reclama si sa va uitati la bijuterii visslar

Dar mai poti folosii lutul Jovi care se gaseste la librarii sau Carrefour (ultima oara de acolo l-am cumparat , e in jur de 7-8 lei la 500 grame (parca) si se usuca la aer, apoi se picteaza si se da cu lac.

Ultima oara a fost editat de Fraise (2008-04-13 00:57:16)

Offline

 

#30 2008-04-13 00:54:13

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: cercei facuti manual

Fraise sterge blogul din topic pt ca o sa se considere reclama smile si se baneaza

LE is chocolate22 dar tastez de la love (asta pt fetele care ma stiu) ca sa nu credeti ca love a zis asta smile is nebuna rau rotfl

Ultima oara a fost editat de Loveable (2008-04-13 00:55:30)


hjarta

Offline

 

#31 2008-04-13 02:44:00

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: cercei facuti manual

Fraise ti-am vazut blog-ul smile eu mi-am salvat adresa rotfl
intradevar faci bijuterii diferite comparativ cu ce am mai vazut pana acum wink felicitari!!! smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#32 2008-04-13 14:26:13

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: cercei facuti manual

Fraise a scris:

Fac si eu bijuterii ... mi-am sters site-ul ca deh ... sad , ma rog nu o facusem pt reclama si sa va uitati la bijuterii visslar
.

stiu ca nu o facusei pt reclama, dar asa se considera si regula spune ca se baneaza. de aia te-am si atentionat si eu am un blog cu bijuterii dar is de vanzare si nu se poate posta aici.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#33 2008-04-13 14:30:38

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: cercei facuti manual

Fraise a scris:

Lutul Fimo il gasesti pe site-ul www.margele.net , dupa modelare si pictat se usuca la cuptor ... nu stiu exact nici eu , trebuie sa scrie pe site cum se foloseste, pt ca nu am folosit inca...

Fac si eu bijuterii ... mi-am sters site-ul ca deh ... sad , ma rog nu o facusem pt reclama si sa va uitati la bijuterii visslar

Dar mai poti folosii lutul Jovi care se gaseste la librarii sau Carrefour (ultima oara de acolo l-am cumparat , e in jur de 7-8 lei la 500 grame (parca) si se usuca la aer, apoi se picteaza si se da cu lac.

eu vreau sa iti vad blogul smile. nu il mai poti pune un pic???????


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#34 2008-04-13 16:01:32

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: cercei facuti manual

corii a scris:

eu vreau sa iti vad blogul smile. nu il mai poti pune un pic???????

ti-l trimit eu. am impresia ca te am in lista de mess smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#35 2008-05-26 11:00:32

gea
Membru
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 1

Re: cercei facuti manual

Buna smile ...ca pe multe altele m-a apucat si pe mine febra cerceilor pictati. Am incercat din fimo si pasta modelatoare, si am vazut ca cei din urma se picteaza mai usor. Dar am o problema cu lacul sad se lipeste! ati avut si voi asemenea probleme? ce fel de lac folositi? as aprecia orice sugestie... smile

Offline

 

#36 2008-11-21 15:52:43

luciana13
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 6

Re: cercei facuti manual

Buna! am vazut ca discutati despre pasta modelatoare fimo si despre lut, e foarte simplu de facut cercei , va invat si eu cu placere! Cine e interesata rog sa imi dea un mesaj pe privat.Accesorii pentru confectionat bijuterii si pasta Cernit care este aproape la fel ca si Fimo, gasiti pe www.******* la preturi chiar foarte mici.  santa

Offline

 

#37 2008-11-21 16:02:49

luciana13
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 6

Re: cercei facuti manual

gea a scris:

Buna smile ...ca pe multe altele m-a apucat si pe mine febra cerceilor pictati. Am incercat din fimo si pasta modelatoare, si am vazut ca cei din urma se picteaza mai usor. Dar am o problema cu lacul sad se lipeste! ati avut si voi asemenea probleme? ce fel de lac folositi? as aprecia orice sugestie... smile

Eu folosesc pentru fimo lac sprey pentru masina si este foarte bun !

Offline

 

#38 2008-11-22 09:27:45

persifona
Vizitator

Re: cercei facuti manual

luciana13 a scris:

Buna! am vazut ca discutati despre pasta modelatoare fimo si despre lut, e foarte simplu de facut cercei , va invat si eu cu placere! Cine e interesata rog sa imi dea un mesaj pe privat.Accesorii pentru confectionat bijuterii si pasta Cernit care este aproape la fel ca si Fimo, gasiti pe www.******* la preturi chiar foarte mici.  santa

Luciana13 nu ai voie sa faci reclama, ai warn.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.