homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?-2


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

#20 2008-01-09 23:19:11

minimoni
Full member
Inregistrat: 2007-12-28
Mesaje: 280

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

nici eu nu as mai opta pentru ea ...desi eu nu am avut probleme niciodata


ca sa iti dai seama ca esti prost trebuie sa te duca capul!

Offline

 



#21 2008-01-10 00:28:15

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

claudyya4u a scris:

hm....am auzit tot felul de chestii...
se poate sa faci sex neprotejat si sa nu ramai insarcinata daca el se retrage inainte de a ejacula?
voi ce ziceti?

stiu caz in care 1 an de zile nu au folosit nici o metoda de protectie...si nici nu s-au retras...si nu au patit nici unul nimic....ulterior dupa vre-un an jumate a ramas graviduta si are o fetita


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#22 2008-01-10 01:20:10

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

eu aproximativ un an am folosit metoda coitului intrerupt. multumesc lui dumnezeu ca nu am ramas gravida, mai ales ca nu am ciclu regulat. acuma folosesc ac, dar parca, atunci cand isi da drumul in mine, nu pot sta linistita.mereu ma gandesc la o posibila ... yikes nici nu vreau sa ma mai gandesc.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#23 2008-01-10 08:42:32

minimoni
Full member
Inregistrat: 2007-12-28
Mesaje: 280

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

flrramona21 a scris:

eu aproximativ un an am folosit metoda coitului intrerupt. multumesc lui dumnezeu ca nu am ramas gravida, mai ales ca nu am ciclu regulat. acuma folosesc ac, dar parca, atunci cand isi da drumul in mine, nu pot sta linistita.mereu ma gandesc la o posibila ... yikes nici nu vreau sa ma mai gandesc.

si eu am imbratisat ideea de coit intrerupt , dar dupa ce am citit cate ceva....m-am documentat, am fost la gineco.....si cu mare atentie.....nu am intampinat nici o problema....dar ,repet, am avut si momente cand nu am dormit linistita...


ca sa iti dai seama ca esti prost trebuie sa te duca capul!

Offline

 

#24 2008-01-10 12:56:15

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

pe prima pagina a site scrie mai mult de metode natruale de contraceptie,  si metodele naturale de contraceptie au efect daca sunt folosite impreuna (coit intrerupt 10-25%, metoda calendarului 15-40%, metoda temperaturii bazele17% )

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-01-10 13:02:09

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

eu am folosit doar coitul intrerupt. nu le-am combinat. bunnnnn ca nu am ramas insarcinata. nici nu m-am gandit vreodata la asta. mai degraba ma gandesc acuma de cand iau ac. lol
offtopic: cred ca nu voi putea ramane niciodata insarcinata sad . si incep sa ma gandesc tot mai mult la asta. parca incep sa imi doresc un copil. asta la vremea lui nu acuma.

Ultima oara a fost editat de flrramona21 (2008-01-10 13:04:42)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#26 2008-01-10 15:18:30

minimoni
Full member
Inregistrat: 2007-12-28
Mesaje: 280

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

flrramona21 a scris:

eu am folosit doar coitul intrerupt. nu le-am combinat. bunnnnn ca nu am ramas insarcinata. nici nu m-am gandit vreodata la asta. mai degraba ma gandesc acuma de cand iau ac. lol
offtopic: cred ca nu voi putea ramane niciodata insarcinata sad . si incep sa ma gandesc tot mai mult la asta. parca incep sa imi doresc un copil. asta la vremea lui nu acuma.

de ce crezi ca nu vei ramane?...ai probleme de sanatate care te impiedica sau e altceva...?


ca sa iti dai seama ca esti prost trebuie sa te duca capul!

Offline

 

#27 2008-01-10 16:15:47

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

am probleme mari cu menstruatia. imi vine cam la 3 luni si dureaza 3-4 saptamani. am avut sangerare si de 7 saptamani. nu stiu care ar fi cauza.
am si un chist de 3 cm pe ovarul drept de care nu am reusit sa "scap" cu ac. doctorul mi-a zis ca atunci cand o sa vreau un copil sa ma duc la el. dar ma gandesc ca nu chistul ar fi problema smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#28 2008-01-11 16:51:17

Satina
Full member
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 268

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

ane_mona a scris:

cred ca la tine numai de noroc a fost vorba pentru ca si eu am folosit metoda asta si am ramas insarcinata, si nu am pastrat sarcina, asa ca eu nu recomand la nimeni sa foloseasca metoda asta ... e foarte riscanta

Cand ai patit-o, a fost pentru ca nu s-a controlat el si a scapt putin si in vagin, sau pur si simplu a fost totul ok, si cand sa vina ciclul... n-a mai venit?

Offline

 

#29 2008-01-11 16:54:44

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

Satina...nu te-am mai vazut de mult pe aici!
Ma bucur mult sa te revad smile


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#30 2008-01-11 22:35:09

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

Satina a scris:

ane_mona a scris:

cred ca la tine numai de noroc a fost vorba pentru ca si eu am folosit metoda asta si am ramas insarcinata, si nu am pastrat sarcina, asa ca eu nu recomand la nimeni sa foloseasca metoda asta ... e foarte riscanta

Cand ai patit-o, a fost pentru ca nu s-a controlat el si a scapt putin si in vagin, sau pur si simplu a fost totul ok, si cand sa vina ciclul... n-a mai venit?

a doua varianta...a fost totul ok si eu nu aveam ciclul foarte regulat si am asteptat cam 3 saptamani de la data la care trebuia sa imi vina, nu ma gandeam ca se poate intampla asa ceva si s-a intamplat...si cam dupa o saptamana dupa ce am aflat ca sunt inasrcinata am facut intrerupere de sarcina, aveam cam 6 saptamani...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#31 2008-01-14 17:53:12

Satina
Full member
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 268

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

doctoressa a scris:

Satina...nu te-am mai vazut de mult pe aici!
Ma bucur mult sa te revad smile

Multumesc, doctoressa. Mai citesc si eu, dar cu scrisul... pana cand intra copiii in vacanta la vara, nu promit nimic. Astept vacanta asta mai mult ca atunci cand eram eu la scoala.

Ane-mona multumesc de raspuns, dar uite acum imi dau seama cat de ciudata e intrebarea: in cazul in care ar fi fost un accident de care sa stii, fireste ca postinorul era salvarea...

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.