homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Poze cu animalutzele noastre-152


#2870 2010-09-09 22:22:08

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Poze cu animalutzele noastre

You, astept un raspuns maine, poate reusesc totusi sa il plasez. Daca nu, ar fi buna varianta ta dar temporar, pana ii gasesc ceva stabil. Eu ii caut in continuare intre timp. asa e, nu poate sta mereu in garaj.
Daca ma poti ajuta cu o cazare temporara... nu ar sta in strada, in ploaie pana il dau in adoptie.

Mersi mult, o sa iti zic maine ce am rezolvat, astept un raspuns maine ca am impanzit netul de anunturi. smile

Offline

 



#2871 2010-09-10 00:08:59

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Poze cu animalutzele noastre

Emilya, ce dulce poate fiiiii big_smile big_smile ce urechi haioase  hjarta

Passenger ce rau imi pare sa aud povesti asa de triste sad macar mai exista oameni cu suflet bun ca tine care mai are grija de un sufelet amarat. am sa mai intreb si eu printre cunoscuti daca vrea cineva o pisicuta, eu am deja 4 ca as fi luat-o eu.
You depinde cum sunt invatati si cainii, eu am 4 pisici si 2 caini si nu au nimic, dar au fost si educati ca sa se tolereze.

Intre timp mai pun niste poze tongue Sofy, are 8 luni, este identic cu un Yorkshire doar ca are 3 kg, rasa pura trebuie sa aiba maxim 2 am inteles, daca depaseste este corcitura. dar in rest... am gasit unul identic la vanzare in magazin. Cum sa arunci pe strada asa o frumusete n-am reusit sa inteleg ....

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc05919.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc05927.jpg


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2872 2010-09-10 10:32:21

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: Poze cu animalutzele noastre

ce ochisori areeee  hjarta


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#2873 2010-09-10 10:35:44

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Poze cu animalutzele noastre

da, depinde cum sunt invatati cainii.. Daca sunt agresivi cu orice pisica, nu e o idee prea buna
eu am dus vara asta la tara doi pisicuti mici, si cainii doar i-au mirosit si apoi nu i-au mai bagat in seama.

Offline

 

#2874 2010-09-10 13:04:54

Sonia_Simona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-09
Mesaje: 8647

Re: Poze cu animalutzele noastre

passenger a scris:

pisicile isi fac nevoile in litiera cu nisip.
daca zici ca nu stii cum reactioneaza cainii tai... mai bine nu, ca poate il papa, la cat e de mic..   sad

mersi mult de tot ca te-ai oferit, esti o draguta!
si mie imi  este mila tare de el, nu il pot aduce in casa ca am deja 4 animale aici. el acum sta intr-o cutie si daca incepe ploaia, il face ciuciulete. nu am unde sa il duc la adapost, din pacate. 
am pus anunturi cu el peste tot pe internet, astept si poate are noroc micutul,  sad

daca stiti/auziti pe cineva cum ca si-ar dori.... multumim!  par

Dacă nu găseşti pe cineva care să ?l adopte sau dacă You and Me nu reuşeşte să ?l ia, cu mare drag mă ofer. Iubesc foarte mult pisicile, motiv pentru care am avut grijă de mai multe pisicuţe, iar momentan deţin doar doi pisoiaşi luaţi de pe stradă.
Dacă vrei discutăm mai multe pe email sau chiar şi pe forum.

Repet, asta doar ?n cazul ?n care You sau altcineva nu ?l ia.


You and me, pisoiul se ?nvaţă să stea cu c?inii pe care ?i ai. Este posibil să devină prieteni. Acum depinde c?t de prietenoşi sunt şi c?inii. Acum c?nd este mic ?l laşi pe afară dec?t ?n prezenţa ta ca să nu fie probleme, iar c?nd se face mare ?l laşi liber, adică nu o să mai fie nevoie să stea ?nchis ?n garaj.
Dacă nu ai nicio pisicuţă chiar ?ţi recomand să ?ţi iei. Pisicile sunt foarte iubitoare.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2875 2010-09-10 13:48:35

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Poze cu animalutzele noastre

Jess am un motan deja  smile ..am avut si 10 pisici intr-o perioada  tongue ..dar am un caine mare care e cam rau ..nu suporta alta pisica si d-aia mi-e frica ..tare m-as bucura sa-l iei tu ..chiar te rog nu e nici-o suparare  smile


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#2876 2010-09-10 13:58:18

Sonia_Simona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-09
Mesaje: 8647

Re: Poze cu animalutzele noastre

Tu ai fost prima, aşa că dacă găseşti soluţie, ai tot dreptul.
Mie ?mi sunt foarte dragi animalele, mai ales pisicile şi apoi c?inii.

C?inele tău bănuiesc că nu stă legat de ?ţi faci tu griji, corect? hmm

C?inele meu de la ţară(unul dintre cei doi) de fiecare dată c?nd a luat mama pisoi, ?l proteja. Dacă ?ndrăznea să se atingă celălalt c?ine, ieşea cu bătaie rotfl2 .

Dacă aş lua pisoiaşul de la Pass, l-aş lua la Piteşti ca să stea cu ceilalţi doi pisoi ai mei.

Ultima oara a fost editat de Jessica_M (2010-09-10 14:01:00)

Offline

 

#2877 2010-09-10 15:45:52

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Poze cu animalutzele noastre

sad  sad  Nu aduc vesti bune, din pacate!

In primul rand, multumesc din suflet Jessica si You pt ajutorul oferit!

In al 2lea rand, de azi dimineata de la 8 caut pisoiasul in disperare, v-am spus ca nu avea nici macar cazare temporara, era intr-o cutie de pantofi in spatele blocului, intre boscheti. sad Nu am putut face pt el decat o deparazitare si hranit.
Eu de regula cand gasesc cate un pui amarat il "cazez" la mine in baie sau balcon, care e inchis, pana ii gasesc stapani. El nu a avut norocul celorlalti pt ca suntem in renovari, e casa vraiste, am 3 pisici si un caine aici deja, dar toate astea nu ar fi contat, il luam oricum dar restul familiei nu agreeaza deloc ideea si in conditiile de mai sus nici nu s-a pus problema, mi s-a interzis total sa urc cu el... sad
Azi dimineata am primit un telefon, ii gsisem stapan definitiv.. dar pisoiul nu e de gasit nicaieri!  sad  Caut de atatea ore pe sub masini, la ghena, prin canal, prin subsol... nu am vazut asa ceva, parca l-a inghitit pamantul!
Cutia de pantofi era intr-o cutie cu pereti inalti, nu putea sa iasa singur. Cineva l-a luat, cred, dar cine si de ce?! Nu cred sincer ca l-au luat cu intentii bune, e o zona proasta a orasului, nu se inghesuie lumea pe aici sa faca bine unui pui de pisica.

Eu caut in continuare zilele astea si va tin la curent... in cateva ore trebuia sa vina viitoarea stapana sa il ia.. sad Asta e si mai trist, ca ar fi putut avea o soarta buna.

Nu mai stiu cine a intrebat de dihori.. am un vecin in blocul de vizavi care avea dihori, iguana, acum cativa ani a avut sarpe. Ma gandesc ca cel mic din copac scapase de la el cumva... oricum a murit in cele din urma.
Eu am chemat pompierii sa il dea jos ca era in varful plopului din fata blocului, pompierii nu s-au putut urca pt ca plopul nu tinea greutatea scarii...  la o ora dupa ce au plecat ei am vazut cu totii cum il mancau de viu ciorile din copac care aveau cuib acolo. A host horror!  Am plans toata ziua dupa am vazut asa imagine, va dati seama..sad

Offline

 

#2878 2010-09-10 15:49:04

Sonia_Simona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-09
Mesaje: 8647

Re: Poze cu animalutzele noastre

Cu siguranţă cineva l-a luat. Important este să ţină la el şi aibă grijă de el.

Offline

 

#2879 2010-09-10 15:54:07

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Poze cu animalutzele noastre

sa speram ca l-a luat cineva cu intentii bune

sa va auda bunica-mea de dihori, ca ei la tara mereu ii mananca pui, gaini rotfl s-ar inchina sa auda ca ar vrea cineva ca animal de companie lol

Offline

 

#2880 2010-09-10 16:02:01

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Poze cu animalutzele noastre

pai daca o luam asa, nici eu nu mai vreau sa aud de caini, zilele trecute unul mare si negru l-a mancat pe pisoiul mic pe care il gasisem ( altul, ca tot apar in ultima luna  bang  ).  lantul trofic, se mananca intre ei pt supravietuire..

Jessica, asa pare, ca a fost luat... Cutia era inalta, pisoiul mic, nu prea putea sa sara. Plus ca era si f speriat, statea covrigel acoperit de o paturica, nu se clintea de acolo.
Mi-au spus niste copile din zona ca au auzit mieunaturi dimineata si ca e f posibil sa fi fost el dar eu caut de atunci in continuu si nu e nicio urma de pisoi.

Doamne ajuta sa dau de el!

Offline

 

#2881 2010-09-10 16:07:58

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Poze cu animalutzele noastre

de ce nu ai luat cutia cu pisoiul si o lasai la usa, sau in scara blocului? eu asa mai faceam cand gaseam cate unul mic si nu aveam unde sa-l tin pana ii gaseam stapan..

stii cum sunt unii oameni de la tara.. pentru ei, cainii si pisicile mai stau pe langa casa omului, dar vulpi, dihori, deja sunt fiare salbatice rotfl Eu i-am zis sa-l adopte, sa-i faca un cuib undeva intr-o magazie, ca cica nu fura din curtea lor, mananca de la vecini rotfl

Offline

 

#2882 2010-09-10 20:55:25

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Poze cu animalutzele noastre

lol  da, asa faceam si eu cand eram mai mica.. pana am inteles intr-o zi de ce ii gaseam in fata blocului batuti bine, eventual aruncati de pe casa scarii direct, cu fracturi si sange pe la gura. crezi ca am vecini care accepta sa le urle un pisoi mic la 3 dimineata pe scara? sad
nu am avut variante efectiv, m-am gandit si sa pun pisoiul in masina si sa il tin acolo pana apare ceva pt el, dar e periculos ca ajunge usor la motor pe la pedale si nu il mai scot in veci, stiu ca am mai patit cu o pisica asa, era aceeasi situatie, o "cazasem" in masina..  sad

Offline

 

#2883 2010-09-10 21:22:10

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Poze cu animalutzele noastre

of mititelul de el  sad  sper totusi sa-l fi luat cineva si sa-l ingrijeascva bine sa nu-l chinuiasca  sad


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#2884 2010-09-10 23:14:21

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Poze cu animalutzele noastre

pass, scuze, nu am stiut ce ar fi putut sa pateasca pisoiul.. sad
la mine nu se intampla asa, ba chiar se strang toti copiii de pe scara sa se joace cu el, si-i dau de mancare, cand mai iau cate unul

Offline

 

#2885 2010-09-11 10:24:27

Sonia_Simona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-09
Mesaje: 8647

Re: Poze cu animalutzele noastre

Cu siguranţă a fost luat pentru că era pui şi era şi foarte frumuşel, iar c?nd vezi un pisoi cu greu te desparţi de el. Poate a fost vreo femeie care iubeşte animalele aşa că o să-i fie bine pisoiului. Nu vă g?ndiţi la lucruri ur?te pentru că nu i s-a ?nt?mplat nimic rău.

Offline

 

#2886 2010-09-25 15:41:15

star.child
Full member
Inregistrat: 2009-06-29
Mesaje: 443

Re: Poze cu animalutzele noastre

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25316_azi_001.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25316_azi_002.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25316_azi_004.jpg


Am invatat sa am rabdare, ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare!

Offline

 

#2887 2010-09-25 17:35:02

Desert Rose
Full member
Inregistrat: 2008-10-13
Mesaje: 145

Re: Poze cu animalutzele noastre

E geniala poza in care sta in fata calculatorului   rotfl2

Offline

 

#2888 2010-09-25 18:07:09

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Poze cu animalutzele noastre

ma uit la topicul asta numai foarte rar ca mor de invidie si imi dau seama cat de mult imi doresc o pisi supa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.