homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale


#1 2008-01-14 21:49:16

andreea81
Full member
Inregistrat: 2007-12-10
Mesaje: 467

ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

m-am gandit sa postam aici metode cunoscute -absolut naturale-stiute de la bunici-cele care au avut ocazia sa le invete,sau invatate de prin scoala.Ne-ar fi foarte utile, de exemplu remedii pentru pastrarea fermitatii tenului odata cu inaintarea in varsta,secrete pentru o piele fina si matasoasa chiar si la o varsta inaintata;cum atenuam  ridurile formate in jurul ochilor;ridurile din jurul buzelor;ridurile din jurul ochilor;si foarte important pielea gatului care nu trebuie nici ea neglijata pentru ca si  aceasta poate sa tradeze varsta unei persoane.ce spuneti fetelor?sper sa nu repet subiectul , am vazut ceva de genul dar nu cred ca se ferea exclusiv la metode 100%naturale.

Offline

 



#2 2008-01-14 21:59:20

bliss
Full member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 366
Site

Re: ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

pentru acnee e foarte buna mierea, doar ca eu mor de scarba cand vine vorba sa mi-o intind pe fata. dar daca rezisti, face chiar f bine. Dupa aplicare acneea se diminueaza, pielea devine mai catifelata si mai luminoasa.

Offline

 

#3 2008-01-14 22:05:46

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

si pentru buze e buna mierea


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#4 2008-01-14 22:12:58

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

pentru volumul buzelor si pentru o mai buna circulatie a sangelui e bun uleiul de masline cu sare de bucatarie.  face buzele moi si catifelate. in plus e un bun exfoliant


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#5 2008-01-14 22:15:19

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

eu stiam ca este bun si ceaiul de musetel pentru fata, si ajuta si la reducerea acneei, deoarece este dezimfectant...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-01-14 22:21:13

extrem
New member
Inregistrat: 2006-09-09
Mesaje: 55

Re: ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

scrub cu malai sau zat de cafea pt corp... face minuni big_smile

Offline

 

#7 2008-01-15 10:05:04

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

pentru cearcane poti aplica pe ochi pliculete de ceai negru sau ceai verde...le inmoi in apa si apoi le aplici 10 minute...le poti pune caldute sau dupa ce le inmoi le tii putin in congelator si apoi le aplici...


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#8 2008-01-15 18:17:45

andreea81
Full member
Inregistrat: 2007-12-10
Mesaje: 467

Re: ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

stiam pe cineva care la o varsta inaintata avea o piele foarte frumoasa comparativ cu varsta iar secretul ei era ca seara isi aplica pe obraji si pe frunte ulei de masline.era un ritual pe care il respecta cu sfintenie de ani buni.si daduse rezultate.

Offline

 

#9 2008-01-23 08:55:34

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: ingrijirea si infrumusetarea tenului prin metode traditionale

masca cu banana si branza de vaci ( le pasezi si le amesteci ) face minuni pt fata si decolteu...atentie insa la tenul sensibil ca poate branza are si ceva prin ea care il stresseaza..asta depinde doar de felul in care e facuta branza


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.