homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii intre mamici-28


#514 2008-04-08 23:41:34

gulia80
Hero member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 2518

Re: discutii intre mamici

buna ce ati mai facut ,noi azi am fost in parc dela 10 -13 si dupamasa eu in pat am avut o stare naspa ,durere de cap,voma si fisoane ,acum sant bine sa fie deochi? voi cum santeti?


http://www.tamagochi.ro/pet-Tony  un votulet zilnic daca se poate !

Offline

 



#515 2008-04-09 15:23:58

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii intre mamici

si eu am cules ceva de la copiii de la cabinet cred ca m-a durut aseara gatul ingrozitor.dar m-am dat cu bioparox spary si azi sunt mult mai bine.Robert bine....a 2a sapt consecutvi la gradi !

Offline

 

#516 2008-04-09 15:29:30

gulia80
Hero member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 2518

Re: discutii intre mamici

super ma bucur pt Robert,si tie sanatate,noi santem bine azi am fost iar in parc si acum dormim a doua zi cand adoarme singur si nu ma striga sa ma duc langa el .inainte ma puneam linga el si asa adormea ,a si avem doua cuvinte noi aici 'aci''si la loc pe ungureste ''helyere'' smile avansam


http://www.tamagochi.ro/pet-Tony  un votulet zilnic daca se poate !

Offline

 

#517 2008-04-15 12:47:13

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: discutii intre mamici

Am si eu o nelamurire...bebe al meu are 11 luni si de o sapt. i-a iesit un canin, e posibil de la el sa aiba scaunul moale si sa faca des(3-4 scaune/zi) mentionez ca nu e diaree.am fost cu el la medic, mi`a prescris smecta si furazolidona arena 25mg 1pastilutza la 8ore si binenteles regim.ii dau si mucilagiu de ore si ceai de menta si totusi nu se repara (de obicei avea 1 singur scaun pe zi)Am facut si analizele si sunt bune.


pc  pc

Offline

 

#518 2008-04-15 13:03:22

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii intre mamici

probabil si celalat canin e pe cale sa iasa ,eu zic ca de acolo e toata treaba ! eu recomand biotics baby mai degraba decat smecta mai ales daca nu sunt apoase scaunele ci doar moi.poti sa-i dai de 2 ori cate un pliculet in lapte.nu are niciun gust.Sanatate !
ramona_gl ,gulia80...cu voi ce mai e???
Robert iar tuseste de vreo 4 zile,nu mergem nici la gradi ,dar deocamdata suntem doar pe eurespal,fara antibiotic....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#519 2008-04-15 13:24:54

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: discutii intre mamici

multzumesc pt sfaturi claudia78...sanatate multa la toti ai tai!


pc  pc

Offline

 

#520 2008-04-15 15:19:08

gulia80
Hero member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 2518

Re: discutii intre mamici

buna claudia imi pare rau pt voi ,cred ca v ar prinde bine o cura la mare sau la salina si scapati de tot ,
cum e dupa eurespal?
noi santem bine ,stam in casa ca ploua ,si santem bucurosi ca a venit acasa tati


http://www.tamagochi.ro/pet-Tony  un votulet zilnic daca se poate !

Offline

 

#521 2008-04-15 20:35:56

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii intre mamici

pai nu stii tu povestea cu marea????cu ce am patit de la mare....sa nu aud,plus de asta am fost de 2 ori cu Robert consecutiv la mare si nici o schimbare ,la praid am fost o data....si nimik.Echinaceea,imonuroyal,propolis,baraka....nimik.Eurespal dupa un flacon intreg nimik.Acum incepem iar antibioticul....KLABAX (claritromicina....) Sunt de-a dreptul disperata !

Offline

 

#522 2008-04-16 22:37:18

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii intre mamici

fetelor,ce e cu voi????Gulia80,Ramona_gl....nu mai intrati pe forum...V-ati suparat ???nu stiu altii,dar eu una va simt lipsa....Sper ca totul e ok la voi.Noi suntm pe klabaxul asta care e amar ca naiba,ma mir cum de il bea(dupa imediat mananca cioco)dar rezultate prea bune nu vad inca....mai tusim...

Offline

 

#523 2008-04-17 20:19:22

gulia80
Hero member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 2518

Re: discutii intre mamici

buna claudia nu mam suparat [de fapt a tecut] dar nu prea am vreme ,parc si santem la faza cu ollita cu tony la pisu
mai nou face in wc ce sa fac e mare deja:)
in rest santem bine sambata mergem la cartofi si duminica daca e acasa sotu avem musafiri e ziua lui si sarbatorim 4 ani de la nunta
cand ai vreme hai pe mes ca vreau sa te intreb ceva pers ,maine ca acum plecam pina in oras si mai tarziu facem baita
ster sa fiti si voi bine si sa auzim si vesi bune


http://www.tamagochi.ro/pet-Tony  un votulet zilnic daca se poate !

Offline

 

#524 2008-04-18 00:36:30

Riona
Full member
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 367
Site

Re: discutii intre mamici

Mamicile si nu numai imi pare rau ca nu pot intra asa des dar sunt foarte ocupata si mai ales Chris care astazi nface 11 lunite ma seaca de energie toata ziua sunt cu ochii in 4 sa nu pateasca ceva..pentru ca merge in patru labe cu o viteza uimitoare de fapt e mai mult taras ..de vreo 3 zile insa vad ca a prins smecheria si muta si celalalt piciorus..e un dulce cum incearca el sa ajunga la jucarii...face progrese de la o zi la alta desi luna trecuta am fost cu el la neurolog si ne-a spus doctorul ca ar avea un retard usor..
eu una nu cred ca e vorba de nici un retard ci mai degraba de lene..pentru ca si cu mersu are toane cand vrea sa mearga si ma rupe de spate,alta data cum il ridic in picioare se lasa in fund..
fetele ma scuzati,era vorba de un retard motor ceea ce spunea dr..dar repet nu il cred pentru ca Christopher intr-adevar le face pe toate mai tarziu,da si cand le face nu il mai opresti!!am observat de asemenea ca nu-i place sa fie fortat,are ritmul lui ceea ce ma gandesc ca e normal,cunosc copii nascuti prematur care sunt foarte inteligenti si in continua miscare,unii chiar cu iq foarte ridicat..
nu am sa sustin ca si Christopher e la fel dar are ritmul lui,si chiar daca ar avea unele probleme,eu l-as vedea ca pe un copil normal pentru ca iubirea de mama e unica,nu se descrie uin cuvinte....
tin minte ca am intrat in panica atunci cand nu vroia nicum sa stea in fundic si nu se rostogoloea ca alti copii,avea aproape 9 luni..
a implinit 9 luni,2 3 zile mai tarziu mi-a stat singur in fund fara sa urle sau sa se lase pe spate ,nesprijinit,de ce nu ar fi la fel si cu mersul?!
e drept ca piciorusul stang il tine spre interior cand paseste dar la ortopedie mi-a spus sa nu intru in panica,si nu e batut in cuie ca va fi nevoit sa poarte pantofiori ortopedici..
Cu pantofii avem o adevarata problema care nu stiu sa cum sa o rezolv deocamdata..de ce?chiar ieri i-am cumparat 2 perechi de pantofi numarul 19 pentru ca era cel mai mic numar iar eu eram foarte convinsa ca o sa-i vina de minune!!!!!!!!!!!ti-ai gasit ajung acasa,pun pantofiorii pe picioare,surpriza neplacut  sunt mari cu aproape 2 numere,am crezut ca mor de nervi..
chiar asa ..are piciorus mic ca de papusa chiar daca e inaltut,are 70 de cm la 11 lunite..
in rest de auzit aude foarte bine,mai nou ma striga si mama dar nu il zice pe m inca asa ca eu sunt "Ana-Ana" e asa dulce ..inca mai striga ta ta si merge in nbrate la fiecare barbat si striga ta- ta..nu l-am invatat eu sa strige ta ta..asa a vrut el..
e tare curios din fire e si harnic fuge cu lopata si tine matura sa mi-o dea e un copil minunat,nici nu imi vine sa cred ca aproape are un anisor imediat,ieri alaltaieri era un pui mic de tot,abia il vedeai de mic ce era..si azi e baiat mare si frumos..
pasiunea lui sunt sertarele din care scoate tot ce poate in special lenjeria si hartiile ,cand e in bucatarie capace si cratite,desigur nu refuza nici o lingura de lemn cu care sa faca galagie cat mai bine..sper sa nu va fi plictisit cu toate randurile astea,v-am pupat dulce pe toate,noapte buna

Offline

 

#525 2008-04-18 08:35:48

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: discutii intre mamici

puss si noi si crestere usoara in continuare smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#526 2008-04-22 13:45:20

gulia80
Hero member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 2518

Re: discutii intre mamici

buna mamici!
ce faceti?noi santem ocupati cu pregatirile ,cu olita si cu parcul nu ne ajunge nici 2 ore vrem sa stam acolo toata ziua chiar daca  ni somn,in rest santem bine am mai inbaogatit vocabularu cu cateva cuvinte ,sambata am fost la tara ca pus cartofi si duminica am chefuit a fost ziua de nastere a lui sotu
voi ce mai faceti? Ramona nu stiu nimic de tine iar ,cum esti? nici pe mes nu te vad
Claudia voi ce faceti ,cum e Robert mai tusi sau acum santeti mai bine? si ce faceti de pasti?noi stam in oras poate mergem in vizita la niste neamri in cuci jud mures  din partea lui sotu ,in rest acasa ca mai avem musafiri care nu au fost duminica
     Claudia duminica am vrut sa mergem la 1 mai dar dupa ce am inpacetat a sunat sefu lui sotu ca trebuie sa mearga in austria asa ca am lasat pe alta data


http://www.tamagochi.ro/pet-Tony  un votulet zilnic daca se poate !

Offline

 

#527 2008-04-22 16:19:18

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii intre mamici

Riona, te respect ft mult pt cum ai procedat in situatia incredibil de grea in care ai fost smile Dumnezeu ti-o dat tarie sa-l cresti pina acum pe Cristopher si iti va da si de acum incolo. Sa-ti traiasca sanatos si tu alaturi de el! Sa vezi cind s-o face mare cite fete l-or vrea, coada o sa fie la el la usa, ca-i tare frumos wink

Offline

 

#528 2008-04-22 16:28:19

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii intre mamici

de Ramona nici eu nu mai stiu nimik...sper ca e tptul ok la ea,doar ca o fi ocupata cu darian si Biencuta..noua ne e greu cu unul,dar ei...
Giulia cum de ati vrut sa veniti la baile 1 mai dupa cate am inteles...Ati mai fost si vi-a placut?
Riona,multa sanatate! la fel si tie rh ,sarcina usoara si sa fie bebe sanatos!!!
Noi am terminat iar 7 zile de antibiotic duminica...asa ca momentan suntem bine,mergem si la gradi!sapt viit e oricum vacanta smile Inca nu stiu unde mergem de Paste/1 mai ,dar cu siguranat vom iesi un pic la munte,probabil la Stana de vale,arieseni,sau Moneasa.... SARBATORI FERICITE mamicilor!!!smile

Offline

 

#529 2008-04-22 17:00:11

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii intre mamici

multumesc frumos claudia pt gindurile bune :kiss:sper din suflet sa fie bine de data asta:) si eu va doresc tuturor mamicilor si nu numai smile tot binele de care aveti fiecare din voi nevoie, atit pt voi cit si pt familiile voastre :k?ra:

Ultima oara a fost editat de rh (2008-04-22 17:00:42)

Offline

 

#530 2008-04-22 21:49:16

gulia80
Hero member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 2518

Re: discutii intre mamici

rh sarcina usoara ! cat timp aveti?
claudia am vrut sa venim cu ocazia zilei de nastere a sotului si pt tony sa mai iesim un pic ,acum am aminat nu stiu pina cand dar intr un final tot venim pina acolo

Ma bucur ca sunteti mai bine si sper sa ne auzim numai de bine


http://www.tamagochi.ro/pet-Tony  un votulet zilnic daca se poate !

Offline

 

#531 2008-04-23 09:44:32

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii intre mamici

sintem in saptamina a6a de la UM. o sa stiu mai exact diseara, cind ne ducem la dr smile

Offline

 

#532 2008-04-23 14:49:23

gulia80
Hero member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 2518

Re: discutii intre mamici

sarcina usoara sa ai si sa ne ti la curent cu starea ta


http://www.tamagochi.ro/pet-Tony  un votulet zilnic daca se poate !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.