homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii intre mamici-50


#932 2009-02-06 16:44:46

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii intre mamici

m-a tinut si al meu treaza si inca mai ma tine daca are el chef. asta e viata de parinte, o responsabilitate 24 de ore din 24. nu e ca un job care se termina dupa ora 5 smile mergi acasa si te odihnesti wink

Offline

 



#933 2009-02-07 15:25:43

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

cine bine-ar fi sa fie asa lol


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#934 2009-02-07 18:11:36

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii intre mamici

SoareleMeu a scris:

m-a tinut si al meu treaza si inca mai ma tine daca are el chef. asta e viata de parinte, o responsabilitate 24 de ore din 24. nu e ca un job care se termina dupa ora 5 smile mergi acasa si te odihnesti wink

rotfl
ce mai face bebele tau? ale se intoarce singura pe burtica  majoreta rade la toata lumea, facem circ pe unde ne ducem, se strange lumea in jurul nostru  rotfl
i-ai vacut vaccinul  prevenar?

Offline

 

#935 2009-02-07 19:38:48

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii intre mamici

corneliabuc. a scris:

SoareleMeu a scris:

m-a tinut si al meu treaza si inca mai ma tine daca are el chef. asta e viata de parinte, o responsabilitate 24 de ore din 24. nu e ca un job care se termina dupa ora 5 smile mergi acasa si te odihnesti wink

rotfl
ce mai face bebele tau? ale se intoarce singura pe burtica  majoreta rade la toata lumea, facem circ pe unde ne ducem, se strange lumea in jurul nostru  rotfl
i-ai vacut vaccinul  prevenar?

baiatul meu o duce foarte bine.
Care e diferenta intre printesa ta si baiatul meu ..ca nu stiu sigur ? al meu este pe 23 iulie. Noi amterminat cu vacinurile de mult. Ultimul a fost facut la 16 saptamani .. urmatorul o sa fie la 12 luni .. noi am scapat de mult smile

Offline

 

#936 2009-02-07 20:05:39

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

ttenzika a scris:

deci sa va povestesc: big_smile  pana la ora 4 dimineatza toate bune si frumoase smile ..apoi: papa 5 minute ca am facut caca..schimbam ca doar nu putem lasa copilul sa pape murdar big_smile ,apoi iar la supt ca nu am stat la tzatza decat 5 min...dupa ce papam..cand sa ragaim adormim grater ..bun..punem la loc in pat..mai stam 5 min si varsam laptic ..ne udam schimbam din nou bang  bang ...urla ca din gura de sarpe bang  bang ii mai dam un tzitzi suge de 2 ori adoarme wink ..o punem in pat iara big_smile  bang ,,incepe sughitul bang  bang ..o luam din pat o tinem pe burtica nimic nu trece sughitul bang  bang ..ii dam o gura de ceiut(baby drink)..il scuipa afara bang  bang ..suzeta nici atatnu o vrea bang  bang ..intr-un final se face 6.30 dimineatza butter ... signof10 in sfarzit adoarme applause  applause ...se apropir ora 7 bang urla ii e foame bang  bang si uite asa noapte am avut noi grater ...

acum am o intrebare: deoarece fetitza mea adoarme de multe ori fara sa regurgiteze..mi-a zis cineva sa incerc cu SAB SIMPLEX..stiti cumva cat sa ii dau si cantitatea??pe prspect scrie ca la fiecare biberon de lapte sa ii dau cate 15 picaturi mad nu e mult????..si eu si alaptez..nu ii dau biberon

mai sa fie, dar pana la 4 dormiti..........., noi  trombon
eu ii dau sab simplex  numai o data pe zi 15 picaturi direct pe limbuta/lingurita, nu ii pun in biberon sa nu ii schimbe gustul sau sa se piarda, ca nu bea mereu tot, plus ce ramane pe peretii biberonului.......


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Publicitate


loading...

#937 2009-02-07 20:32:25

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii intre mamici

SoareleMeu a scris:

corneliabuc. a scris:

SoareleMeu a scris:

m-a tinut si al meu treaza si inca mai ma tine daca are el chef. asta e viata de parinte, o responsabilitate 24 de ore din 24. nu e ca un job care se termina dupa ora 5 smile mergi acasa si te odihnesti wink

rotfl
ce mai face bebele tau? ale se intoarce singura pe burtica  majoreta rade la toata lumea, facem circ pe unde ne ducem, se strange lumea in jurul nostru  rotfl
i-ai vacut vaccinul  prevenar?

baiatul meu o duce foarte bine.
Care e diferenta intre printesa ta si baiatul meu ..ca nu stiu sigur ? al meu este pe 23 iulie. Noi amterminat cu vacinurile de mult. Ultimul a fost facut la 16 saptamani .. urmatorul o sa fie la 12 luni .. noi am scapat de mult smile

23iulie - 14 august,  3 sapt
maine avem intalnire cu baietelul care a fost cu noi in camera la spital, el este pe 5 august. 
nu s-au mai vazut din august  lol suntem curioase cum evolueaza

Offline

 

#938 2009-02-07 21:31:39

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii intre mamici

daliana a scris:

ttenzika a scris:

deci sa va povestesc: big_smile  pana la ora 4 dimineatza toate bune si frumoase smile ..apoi: papa 5 minute ca am facut caca..schimbam ca doar nu putem lasa copilul sa pape murdar big_smile ,apoi iar la supt ca nu am stat la tzatza decat 5 min...dupa ce papam..cand sa ragaim adormim grater ..bun..punem la loc in pat..mai stam 5 min si varsam laptic ..ne udam schimbam din nou bang  bang ...urla ca din gura de sarpe bang  bang ii mai dam un tzitzi suge de 2 ori adoarme wink ..o punem in pat iara big_smile  bang ,,incepe sughitul bang  bang ..o luam din pat o tinem pe burtica nimic nu trece sughitul bang  bang ..ii dam o gura de ceiut(baby drink)..il scuipa afara bang  bang ..suzeta nici atatnu o vrea bang  bang ..intr-un final se face 6.30 dimineatza butter ... signof10 in sfarzit adoarme applause  applause ...se apropir ora 7 bang urla ii e foame bang  bang si uite asa noapte am avut noi grater ...

acum am o intrebare: deoarece fetitza mea adoarme de multe ori fara sa regurgiteze..mi-a zis cineva sa incerc cu SAB SIMPLEX..stiti cumva cat sa ii dau si cantitatea??pe prspect scrie ca la fiecare biberon de lapte sa ii dau cate 15 picaturi mad nu e mult????..si eu si alaptez..nu ii dau biberon

mai sa fie, dar pana la 4 dormiti..........., noi  trombon
eu ii dau sab simplex  numai o data pe zi 15 picaturi direct pe limbuta/lingurita, nu ii pun in biberon sa nu ii schimbe gustul sau sa se piarda, ca nu bea mereu tot, plus ce ramane pe peretii biberonului.......

eu ii dau cu o linguritza 10 picaturi inainte de masa dar mai uit si nu ii dau la fiecare

Offline

 

#939 2009-02-08 14:43:16

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

eu faceam asa: puneam putin lapte intr-un biberon separat si puneam acolo 15 picaturi de sab simplex. Asta manca prima oara la masa, dupa care continuam cu alt biberon cu restul de lapte.
fetelor, bebele meu pe 18 face doua luni si deja imita vocalele. Vb cu el si face si el: aaaaaa si pe urma oooooo
ai vostri la fel faceau?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#940 2009-02-09 01:08:55

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: discutii intre mamici

robert la 2 luni era mutulica .. foarte rar vorbea pe limba lui ... dar in schimb radea foarte mult dar nu un ras de bebe, avea un ras foarte clar

Offline

 

#941 2009-02-09 17:24:12

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii intre mamici

_alexa_ a scris:

eu faceam asa: puneam putin lapte intr-un biberon separat si puneam acolo 15 picaturi de sab simplex. Asta manca prima oara la masa, dupa care continuam cu alt biberon cu restul de lapte.
fetelor, bebele meu pe 18 face doua luni si deja imita vocalele. Vb cu el si face si el: aaaaaa si pe urma oooooo
ai vostri la fel faceau?

ddaaaaaaaaaa, eu ii ziceam alessa, aaaa si ea zicea aaaaaaaa smile
ieri ne.am intalnit cu colegul de camera de la spital, are tot 9kg, 73cm. era saracutul asa timid si alessa tot pe el  rotfl , le-a facut mamicuta lui un tort si a pus 2 lumanari, una roza si una albastra, o jumate de an  pt fiecare, fac un an impreuna  rotfl a fost asa frumos, au dormit din nou in aceiasi camera, in urma cu 6 luni erau pui de oameni, si acum vorbeau pe limba lor

Offline

 

#942 2009-02-09 19:46:04

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii intre mamici

_alexa_ a scris:

eu faceam asa: puneam putin lapte intr-un biberon separat si puneam acolo 15 picaturi de sab simplex. Asta manca prima oara la masa, dupa care continuam cu alt biberon cu restul de lapte.
fetelor, bebele meu pe 18 face doua luni si deja imita vocalele. Vb cu el si face si el: aaaaaa si pe urma oooooo
ai vostri la fel faceau?

si ema povesteste mult si bine pe limba ei  wink consoane, vocale, de toate pt toti  smile dar vad ca cel mai mult ii place "ng" "ueee" si "laaa"  dance

Offline

 

#943 2009-02-10 10:19:07

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

aoleuuuuuuuuuu, nu a dormit de la 23.30 pana la 6 .30 dimineataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#944 2009-02-10 11:18:18

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

of doane daliana sad ..mai poti sad ....
si noi suntem necajiti sad ..am facut o mastita de toata frumusetea..am incercat sa ma mulg..nimic..am stat cu febra 39.5 2 nopti si 2 zile, nu trecea nici cu tratament grater ..apoi aseara am vb cu medicul si mi-a spus sa ii dau lapte praf si azi sa ma duc la el sa imi dea ceva sa pierd laptele sad ..ca  decat sa patesc ceva..asta e sad ..acum am o intrebare:
pe cutia de lapte praf scrie ca la varsta de 2-3 saptamani sa ii 125ml lapte si medicul a spus sa ii dau 60ml hmm ..am incercat asa cum a zis medicul si tot foame i-a fost sad ..apoi i-am mai dat si ttul a fost ok big_smile a dormit4 ore..apoi papa iar somn 4 ore si tot asa smile ..cat ceai sa ii dau intre mese???..este bine oare daca i-am facu babycalm si am mai pus si un plic de baby drynk???...sa ii dau ceai dupa ce bea lapte imediat  sau doar intre mese???


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#945 2009-02-10 11:22:46

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

cum sa ii dai 65???????????????? normal ca ii dai  cat scrie pe cutie!!!!!!!!
daca ai idee, raspunde-mi si mie aici http://forum.anticonceptionale.ro/p9256 … ml#p925657


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#946 2009-02-10 11:46:42

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

si inca o intrebare?? stiu ca pare stupid: bebe trebuie neaparat sa doarma dupa ce papa..a mea e treaza de 1 ora.. adevarul ca nu plange doar gangure..e normal?? sau e obligata sa doarma?? cat ceai sa ii dau intre mese.. ca daca aar fii dupa ea ar bea pana ar plesni big_smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#947 2009-02-10 11:56:15

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii intre mamici

de ce sa fie obligata sa doarma???? o sa vezi ca de acum va dormi tot mai putin ziua big_smile da-i ceai intre mese, nu imediat dupa masa, dar da-i ori babycalm, ori baby drink, cu mentiunea ca la un plic de baby drink  sa pui 100 ml apa, nu 50 cit scrie pe cutie, e mult prea dulce asa...si da, daliana are dreptate, cum sa-i dai numa 60 ml lapte la o masa????? da-i minim cit scrie pe cutie la o masa smile

Ultima oara a fost editat de rh (2009-02-10 11:57:35)

Offline

 

#948 2009-02-10 12:02:46

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

multumesc mult fetele de raspuns smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#949 2009-02-10 15:44:04

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

eu ii dau baby drink dupa masa in cazul in care nu adoarme pe post. Daca ii dau inainte nu-mi bea tot laptele si se trezeste dupa doua ore tare nemultumit si flamand.
tenzi da-i cat cere fata! fa-i mai mult lapte si vezi cam cat bea


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#950 2009-02-10 16:00:02

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

daca fac ceai babycalm si apoi peste el pun un plic de baby drink..asa mai mult ca sa fie dulce are ceva???


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.