homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii intre mamici-57


#1065 2009-02-25 22:54:00

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

tenzi las-o in pace sa pape cand ii este foame! cand vezi ca-si papa mainile sau cum face ea cand ii e foame atunci pune-o la biberon, nu inainte


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 



#1066 2009-02-25 23:00:21

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii intre mamici

fetelor ai vostri bebei la 3 saptamani stateau cate 4 ore trezi? eu nu mai stiu ce sa fac cu ea in fiecare seara se trezeste pe la 12 - 1 si pana la 3-4 nu se culca si ziua are cel putin inca o repriza de nesomn si incepe sa planga de obosita ii dau sa suga imediat cum se trezeste si pana se culca nu stiu ce sa ii mai fac iar ii dau sanul si iar si iar ca ma gandesc ca in atatea ore o ia iar  foamea. nu stiu ce sa ii fac sa doarma si ea si nu stiu cat sa ii dau sa suga nu mai inteleg nimic ca ea de plictiseala da semne ca vrea sa suga si trage de 5 ori si atipeste cand o dau la o parte gata se trezeste. ma dor si sanii de nu mai pot din cauza asta

Offline

 

#1067 2009-02-26 01:04:15

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

1. coco cel mai bine iti iei o pompa de san. Asa poti sa vezi si tu cat papa.
2. nu o mai pune la san asa des!! si mai las-o cateva minute dupa ce s-a trezit sa-si mai consume energia
incearca totusi sa-i faci mese regulate astfel incat sa nu mai ceara papa din ora in ora. N-o mai lasa sa adoarma decat dupa ce iti dai si tu seama ca e satula!!! Eu pe al meu il ciupesc si-l zoresc pana cand termina biberonul, si nu-l las sa adoarma decat satul.
Incearca chestia urmatoare: pe la ora 10 noaptea trezeste-o si n-o mai lasa sa doarma pana pe la 1. Atunci ii faci baita si ii dai dupa aia o masa consistenta, si incearca sa o obisnuiesti asa! Daca se trezeste asa rpd dupa masa e posibil sa nu-i ajunga lapticul tau, si atunci incearca sa-i dai lapte praf ca supliment.
Bebe al meu la 3 saptamani papa cam 110-120ml de lapte, si abea dupa ce am folosit pompa si am incerca sa-i regulez cumva mesele a inceput si el sa doarma mai mult de doua ore. Asa era si al meu, plangea toata noaptea si eu disperam langa el ca nu mai rezistam din ora in ora sa-l pun la san.

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2009-02-26 01:07:17)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#1068 2009-02-26 10:27:20

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii intre mamici

cocoleta, eu niciodata n-am facut baie fetei mai tarziu de 22.30....un program cat de cat macar la spalat eu cred ca e bun si pt somnul de noapte. mi-aduc aminte ca in prima luna si bebitza mea statea multe ore treaza ziua si devenea nervosa si agitata tocmai de la oboseala. incearca sa-i faci program si la mancat, astfel isi va forma si fata ta un ciclu de somn, mancat, veghe...si eu scoteam lapte cu pompa sa vad cata papa si papa si 100 de ml, dar nu era consistent laptele meu si deia plangea de foame des, dadea impresia ca se satura si la jumate de ora iar plangea. poate nu se satura micuta ta, trage,  oboseste, nu se satura si tot asa


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#1069 2009-02-26 14:15:13

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

si noi la 22.30 facem baitza smile spuneti-mi si mie bebeii vostri au manutzele reci??oricat de imbracata ar fii cateodata are manutzele reci sad ..si in casa sunt in jur de 25-26..stiti ceva despre asta???

Ultima oara a fost editat de ttenzika (2009-02-26 14:18:12)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2009-02-26 17:26:40

monika27
Full member
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 433

Re: discutii intre mamici

daca nu vrea sa pape ea las-o in pace, dar urmareste cum ia in greutate. eu intelesesem ca nu vrei sa-i dai sa manace decat dupa inca 4 ore...mea culpa.
bebelusii au extremitatile reci. poti verifica daca ii e frig la ceafa sau la piept, daca e rece in una din zonele astea ii este frig.


Pentru a realiza lucruri mari trebuie sa si visam, nu numai sa facem; trebuie sa si credem, nu numai sa planuim. puss

Offline

 

#1071 2009-02-26 18:37:00

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

nu e vorba ca nu vreau sa ii dau decat dupa 4 ore..la inceput papam dupa 3 ore(mentionez ca noi suntem pe formula)..apoi a inceput o data la 4 ore..si daca tot am inceput cu programul asta..macar stim o treaba smile : daca papa de exemplu la 3..si plange la 3.30..stim o treaba nu plange de foame,are alte probleme..daca nu are cat de cat un program..atunci nu e ok..parerea mea,de exemplu ce am patzit ieri: a papat la 11..normal 120ml..apoi a vrut sa pape 1 i-am dat a papat sau mai bine zis s-a jucat cu 50ml..bun am zis ca iesim la plimbare am plecat pe la 3..la stiind ca maxim la 4 trebe sa venim sa papam..am ajuns la 4.30 a mancat ca haplea la inceput pana s-a balonat cu aer si apoi de abia a papat 100ml..bun..apoi la 8 papa tot 120ml..si bineinteles ca nu am putut sa ii fac baitza la imediat si i-am facut-o la 10 seara..dupa baitza credti ca a mai vrut sa pape?nuuuuuuuu..culcat adormit  trezit la 1 noaptea papa si tot asa numai andoaselea bang  bang ..pe cand daca papa dupa program era altceva:papa la 7 seara..somnic..papa  dupa baitza la 22.30 si somnic pana la 3-4 apoi papa si stiam o treaba smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1072 2009-02-26 19:40:16

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii intre mamici

samy a scris:

cocoleta, eu niciodata n-am facut baie fetei mai tarziu de 22.30....un program cat de cat macar la spalat eu cred ca e bun si pt somnul de noapte. mi-aduc aminte ca in prima luna si bebitza mea statea multe ore treaza ziua si devenea nervosa si agitata tocmai de la oboseala. incearca sa-i faci program si la mancat, astfel isi va forma si fata ta un ciclu de somn, mancat, veghe...si eu scoteam lapte cu pompa sa vad cata papa si papa si 100 de ml, dar nu era consistent laptele meu si deia plangea de foame des, dadea impresia ca se satura si la jumate de ora iar plangea. poate nu se satura micuta ta, trage,  oboseste, nu se satura si tot asa

baitza ii facem pe la 9 - 10 seara iar de mancat mananca doar ca odata ziua si odata noaptea nu are chef sa doarma am incercat si m-am muls am pus-o la san si i-am mai dat si din biberon si toat agitata e eu cred ca e satula de somn ca altceva nu stiu ce sa mai spun. are si momente cand papa la san si adoarme imediat cam 4 ore deci laptele e bun. probabil ca astea sunt toanele ei

Offline

 

#1073 2009-02-26 21:24:26

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

Trebuie sa imi cumpar carucior la bebe..nu am cumparat ca ma primit unul si astazi cand sa il folosim..tzeapaaaaaaaa bang  bang defect grater m-am mirat eu ca a renuntat acel cineva asa de repede la un carucior chico..dar nah ce sa ii faci, mi-e una mi-ar crapa obrazul sa ofer asa ceva cuiva..si cand te gandesti ca mai e si coleg de servici..deci daca stiti ceva despre vreun site ,link ceva trimiteti va rog :k?ra:

Am fugit la baitza..o noapte usoara mamici :k?ra:


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1074 2009-02-26 21:33:03

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii intre mamici

http://www.mykids.ro/index2.php?snd=1&a … p;categ=13 eu l-am luat pe cle la 375 douceur de pe ultimul rand cel roz mai mule poze sunt la cel portocaliu aici l-am gasit cu 1 mil mai ieftin decat in oras la noi tot de aici am luat si scaun de masina si saltea la patut toate au fost mai ieftine decat ce am gasit in orad

Ultima oara a fost editat de cocoleta (2009-02-26 21:34:24)

Offline

 

#1075 2009-02-26 21:34:22

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

cocoleta a scris:

http://www.mykids.ro/index2.php?snd=1&lang=ro&act=produse&categ=13 eu l-am luat pe cle la 375 douceur de pe ultimul rand cel roz aici l-am gasit cu 1 mil mai ieftin decat in oras la noi tot de aici am luat si scaun de masina si saltea la patut toate au fost mai ieftine decat ce am gasit in orad

multumesc :k?ra:  cool


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1076 2009-02-27 14:41:48

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: discutii intre mamici

http://www.muccelmic.com/carucior-maner … p-300.html
noi il avem pe asta(dar era mai ieftin asta-vara cand l-am luat noi);tot de la ei am luat patutul,leaganul,scaunul de masina,scaunul pt masa si premergatorul(care e si acum in cutie)


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#1077 2009-02-27 20:52:48

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

ttenzika a scris:

salu gagici :k?ra: ..prezente si noi la raport dupa o plimbare de vreo 2 ore wink ...ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns?
Alecsandra se trezeste noaptea la 3 sa pape..si cand se face dimineatza la masa de la ora 7 nu mai vrea sa pape bang ..se joaca ,gangure etc.de abia papa 25m bang ..ce sa fac sa tin fata flamanda pana la 11??? ca ea mananca din 4 in 4 ore..stie cineva sa imi raspunda???

cum sa nu!
trebuie sa aiba o perioada mai mare, dr a zis ca e normal, la mine a avut si de 7 ore......, atata vreme cat manca in total pe zi cat trebuie e ok

cocoleta, a mea adunate sta 10 ore treaza de turbez! pai nu e normal? adunati cate mese ii dati:5-6, ori juma de ora, plus perioada de trezire dinainte cu schimbatul pampersului, plus baia, plus ragaitul de dupa si plus perioadele cand e treaz copilul fara sa faceti nici-una din cele mentionate si pun pariu ca 10 ore sta treaz........ bang  si evident si noi lipiti de ei! ko


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1078 2009-02-27 21:06:05

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

daliana a scris:

ttenzika a scris:

salu gagici :k?ra: ..prezente si noi la raport dupa o plimbare de vreo 2 ore wink ...ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns?
Alecsandra se trezeste noaptea la 3 sa pape..si cand se face dimineatza la masa de la ora 7 nu mai vrea sa pape bang ..se joaca ,gangure etc.de abia papa 25m bang ..ce sa fac sa tin fata flamanda pana la 11??? ca ea mananca din 4 in 4 ore..stie cineva sa imi raspunda???

cum sa nu!
trebuie sa aiba o perioada mai mare, dr a zis ca e normal, la mine a avut si de 7 ore......, atata vreme cat manca in total pe zi cat trebuie e ok

cocoleta, a mea adunate sta 10 ore treaza de turbez! pai nu e normal? adunati cate mese ii dati:5-6, ori juma de ora, plus perioada de trezire dinainte cu schimbatul pampersului, plus baia, plus ragaitul de dupa si plus perioadele cand e treaz copilul fara sa faceti nici-una din cele mentionate si pun pariu ca 10 ore sta treaz........ bang  si evident si noi lipiti de ei! ko

punk  punk corect citez:''lipitzi de ei'' punk ..si asa vine 1Martie..Alecsandra e deja pe post de martzisor bang  bang toata ziua a stat atarnat de mine hjarta  smile ..noroc ca face nani noaptea punk


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1079 2009-03-01 01:53:40

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

hello fetele
vreau si eu sa-i cumpar lu` bebe o suzeta d-aia mai traznita lol gen asta: http://www.crocodilul.ro/poze_imagini_a … dinti.html
lol aveti idee de vre-un site cu astfel de suzete? ca eu n-am gasit big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#1080 2009-03-01 22:33:29

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii intre mamici

rotfl ce tare e daca gasesti sa imi spui si mie unde are

Offline

 

#1081 2009-03-02 11:55:55

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

chiar ca pe post de martzisor...........


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1082 2009-03-02 16:13:46

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

eu am tot dat google si n-am gasit nimic.... nici un magazin virtual de unde poti lua asa ceva


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#1083 2009-03-05 12:58:54

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

ieri bebe a ras prima oara cu voce tare!!!!! hjarta hjarta are un ras atat de dulceeeeee vai l-am mancat.... pur si simplu m-a luat prin surprindere! il giugiuleam in timp ce-i schimbam pampersu` si a inceput sa rada! Intrebare: el se tot chinuie sa stea in picioare! plange si se agita sa-l tin de subtiori ca sa topaie el pe burta mea si are abea doua luni jumate. Poate sa pateasca ceva? Babele imi spuneau ca i se taseaza vertebrele... asa e?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.