homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii intre mamici-64


#1198 2009-03-26 14:42:29

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

din pacate nu sad ,si eu l-am pierdut pe tata,chiar acum un an grater ,aici e socrul meu smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 



#1199 2009-03-26 15:04:38

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Offline

 

#1200 2009-03-26 15:48:10

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: discutii intre mamici

mai fetelor nuj...prietena mea a nascut sambata...si cik bebe mananca cam mult..si ieri a fost prima data knd i-a dat ea personal sa pape k a nascut prematur..si mna s-a speriat..nuj cum a  vomitat...oricum e in spital cu el si asistentele au zis k e normal...da eu nu am incredere in asistetne tongue


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1201 2009-03-26 16:08:53

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii intre mamici

ttenzika a scris:

din pacate nu sad ,si eu l-am pierdut pe tata,chiar acum un an grater ,aici e socrul meu smile

sad Off Ttenzika...si eu l-am pierdut pe tata anul trecut in vara. Tare mult isi dorea un nepotel. Poate il vede de undeva din ceruri, ma consolez si eu  grater


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1202 2009-03-26 17:24:34

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

mykutza a scris:

mai fetelor nuj...prietena mea a nascut sambata...si cik bebe mananca cam mult..si ieri a fost prima data knd i-a dat ea personal sa pape k a nascut prematur..si mna s-a speriat..nuj cum a  vomitat...oricum e in spital cu el si asistentele au zis k e normal...da eu nu am incredere in asistetne tongue

si Alecsandra dadea afara in jet,cat timp am fost in spital sad ,mi-e m-i s-a spus ca papa prea lacom,asta dupa ce i-au bagat o sonda in stomac si au vaut ca totul era ok,cand o alaptam m-i s-a spus sa stau cumva intr-un fotoliu,deoarece laptelevine cu jet si ea cum e haloasa papa repede,dadea tot afara

Parerea mea e sa nu te stresezi atata timp cat varsaturile nu survin la o perioada mai mare de timp de la ultma masa,1 ora 2 de exemplu(si tunci posibil sa fie reflux gastric,care se va rezolva si el pana la urma  smile  :k?ra:

scuzati-mi scrisul dar sunt cu bebe in bratze smile

Ultima oara a fost editat de ttenzika (2009-03-26 17:26:00)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2009-03-27 09:20:41

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii intre mamici

nu ii mai dau deloc suplimentul de fier, oricum i-am dat vreo 4-5 zile intr-o luna. si formula de lapte si cerealele au fier si peste putin timp trecem si la carnita si ou, asa ca ne luam natural ce avem nevoie, ca asa e cel mai bine si mai sanatos! pupici la toti bebei.. :k?ra:..si ii asteptam pe cei din burtici!    bebic


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#1204 2009-03-29 13:02:08

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

Juli a scris:

ttenzika a scris:

din pacate nu sad ,si eu l-am pierdut pe tata,chiar acum un an grater ,aici e socrul meu smile

sad Off Ttenzika...si eu l-am pierdut pe tata anul trecut in vara. Tare mult isi dorea un nepotel. Poate il vede de undeva din ceruri, ma consolez si eu  grater

cum tatal meu a fost bunica mea, si la mine a murit asta toamna.... si de atunci numai in depresii stau
eu iar am probleme psihice.... nu mai suport sa vad ca pune altcineva mana pe copil!! Innebunesc!! sunt geloasa si cand il ia tacsu in brate, si i-l iau imediat!
Ieri la botez era sa ma fac de kko pentru ca am tasnit spre preot cand l-a scos pe bebe din apa ca piticu a plans!! Dup-aia i l-am smuls nasei din brate si eu l-am bagat in prosop... Ce sa mai zic atunci cand se apropiau soacrele de el! Simteam ca le smulg capul de pe umeri. La TOTI!!!  diablo Imi imaginam un masacru in masa doar... doar sa nu0mi mai atinga nimeni copilul. E normal??? Sau d-abea dupa 3 luni jumate de la nastere incep sa-mi vina si mie instinctele materne? ooooooffffff grater


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#1205 2009-03-29 21:05:10

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii intre mamici

Eu nu mai suport sa imi atinga nimeni burta!!!
Ce naiba, parca scrie pe ea "loc de mangaieri"
Sunt foaaarte nervoasa, toata lumea vrea sa puna mana pe burta mea sa il simta pe bebe. Parca el misca la comanda!!  diablo  diablo


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#1206 2009-03-30 11:16:54

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii intre mamici

Si pe mine ma enerveaza uneori chestia cu pus mana pe burta si vorbitul aiurea......La mine abia a inceput sa se cunosca burta...bebele nu se simte cand misca....asa ca aceste chestii sunt enervante uneori.
Alexa, imi pare rau ca treci prin asta...


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1207 2009-03-30 12:44:53

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii intre mamici

Alexa, te inteleg si imi pare rau ca treci prin asta. Chiar nu stiu ce sfat sa iti dau.
Dupa cum vezi, si eu si Juli avem momente... nasoale  hmm
Juli, bine ca nu sunt singura, ca incepusem sa imi pun intrebari gen "oi fi eu nebuna"?  big_smile


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#1208 2009-03-30 12:55:14

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii intre mamici

Ce mai ma enerveaza la ai mei, ca ma tot intreaba aiurea, daca vorbesc cu bebe....domle, trebuie sa stie ei cand, ce, cum....ma enerveaza la culme....
Le-am zis sa mai ma scuteasca si sa-mi lase bebeul linistit ca avem timp sa vorbim cand va creste si se se vor simti miscarile.
Auzi la ei, ca cica sunt pretentioasa si tipicara ref la patut...al meu cica de ce vreau eu neaparat patut d-ala...  :f?rbannad:
i-am zis ca uite asa mi s-a pus mie pe scufita, ca daca avea vila/apartament cu mai multe camere nu-l stresam cu asta...si ii inchid gura....
I-am zis ca daca ma mai enerveaza o sa-i urez sa apara bube pe el asa cum am eu si sa-l manance.......


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1209 2009-03-30 13:11:07

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii intre mamici

rotfl  rotfl  vaaaaaaaai, hai ca m-ai facut sa rad, Juli!!!
Daca te enerveaza in continuare, asa sa-i urezi  chicot  chicot
Trebuie sa isi dea domne' toata lumea cu parerea, altfel nu se poate!
diablo  diablo


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#1210 2009-03-30 16:32:07

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii intre mamici

daaa. fiecare stie mai bine, care mai de care sa-ti spuna ce sa faci....off, off
Iar eu nu mai sunt asa de rabdatoare ca inainte....ma infierbant repede... punish


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1211 2009-03-30 17:05:35

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii intre mamici

stai sa vezi dupa ce se naste bebe ce multe sfaturi o sa primesti rotfl  rotfl  rotfl


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#1212 2009-03-30 17:11:03

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii intre mamici

Pai ma astept, deja au inceput....cum, nu o sa-l tii infasat??  yikes O sa-i pui pampers asa de mic?? o sa stea cracanat mititelul ...... yikes Macar 2-3 saptamani sa stea infasat cu picioarele stranse.....

Si eu o sa-l nasc in August cand sunt caldurile alea insuportabile....va dati seama daca-l mai tin si infasat si legat cred ca o sa-l oparasc......
Lea-m explicat ca nu mai exista scutece ca pe vremuri, acum sunt numai pampersi, iar eu nu voi avea timp sa stau sa spal si sa calc scutece.....


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1213 2009-03-30 17:31:01

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii intre mamici

nu e voie sa stea cu picioarele stranse nici macar o zi !!!!!!!!!!! nu ca 2-3 saptamani ! of...astea sigur sunt sfaturile strabunicilor !

Offline

 

#1214 2009-03-30 17:33:35

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

deci sa nu acceptati sfaturi de la absolut nimeni, si sa inchideti gura binevoitorilor. pentru ca nu vor face altceva decat sa va streseze, si doamne fereste dati in vre-o depresie ca mine!!
sfat: nu primiti pe nimeni in casa in primele zile dupa ce v-ati intors la spital. Nu permiteti sa vi se ia copilul din brate. Nimeni inafara de voi sa nu puna mana pe el. Astfel, cred eu, ca se va creea legatura dintre voi si copiii vostri mult mai rpd, si-i veti iubi mai rpd, si le veti suporta mult mai usor urletele din timpul noptii/zilei etc. Si stati linistite ca instinctele va vor spune ce anume sa faceti cu copiii, in fond si la urma urmei nu-i asa d greu big_smile.
asa era si burta mea, exponat la muzeu. Toata lumea vroia sa puna mana pe ea, implicit pe mine!! si asta ma oripila.....
aveti grija cu stresul si cu nervii, si excludeti din viata voastra toate persoanele ce va cauzeaza astfel de stari, cel putin momentan. Daca nu, e tot posibilul sa suferiti mult dupa nastere si nu numai.
eu nu am stiut, si am dat intr-o depresie postanatal de toata frumusetea si m-a tinut aproape 3 luni. si inca am urme....

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2009-03-30 17:35:31)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#1215 2009-03-30 17:36:29

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii intre mamici

Pai da, de la bunica e sfatul, ca cica asa ne-a crescut pe noi si uite ce picioare drepte avem......nu zic, le avem, dar nici cracanati in familie nu sunt ca sa semanam cu ei.......nu mai zic de caciula, ca cica sa-i pun mereu caciulita pe cap indiferent de vreme.... yikes
Claudia ce se poate intampla daca-l ti cu picioarele stranse? Sau daca-l tin mereu cu caciula, indiferent daca e subtire sau groasa?
Eu de exemplu vin cu el acasa la spre sfarsitul lui august, temperatura e posibil sa fie peste 33 de grade. Eu ma gandeam ca saracutul nici pantalonii nu o sa-i suporte pe el....sau body-uri cu maneca.....sa ma orientez mai mult pe maieuturi, pantalonasi scurti ceva? Aer conditionat nu am in casa.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1216 2009-03-30 17:40:18

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

daca tie ti-e cald si lui ii este!! sa nu faci prostia sa-l infofolesti pe canicula ca ai pus-o!!! eu pe bebe il tin cu caciulita doar seara dupa baie si cand iesim afara. Atat!! si s-a nascut in decembrie


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.