homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Taticul defatza?-4


#58 2011-04-15 00:31:54

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: taticul defatza?

elena , dar tu ai vrea sa aiste sotul tau? puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 



#59 2011-04-15 00:35:41

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: taticul defatza?

Da, as vrea foarte mult smile


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#60 2011-04-15 12:23:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: taticul defatza?

elena.plahatca a scris:

daliana a scris:

la prima nastere sotul meu a fost de fata si fara el nu ma simteam la fel...., cica usureaza, psihic vorbind, nasterea cu 25%. Pe mine m-a ajutat f mult, in timp ce asistentele si dr. s-au ocupat de jumatatea a doua a corpului.... el imi umezea buzele ca ma uscam de sete, ma mangaia, imi vorbea si ma sustinea psihic, nu ar fi fost la fel fara el. Nu mai spun de experienta pe care a trait-o sa vada primul bebeul si sa stiti ca asistarea la nastere ajuta taticul sa fie mai aproape de mama si copil si sa inteleaga prin ce trece femeia, unii chiar se schimba in bine dupa aceasta experienta. Nu va mai descriu emotia si bucuria pe care le-am vazut in ochii lui cand s-a nascut fata, asa ceva nu o sa mai vedeti niciodata in ochii sotului. Priceless!
Desigur, politica spitalului trebuie sa accepte prezenta tatalui.

Exact din aceste motive vreau sa fie si tatal prezent cand voi naste. smile
Am vorbit cu el si a zis ca numaidecat vrea sa fie prezent.

Acum sper ca maternitatile din Iasi nu interzica acest lucru...Stie cineva daca interzic sau nu?

interzic. doar arcadia cred ca permite
daaar cu toata interzicerea, depinde fff mult de medic big_smile dr mea il invita pe taticul (care, in ciuda carantinei, se plimba pe la usa salii de nastere) sa intre.... el de afara "nuu", io de pe capra "NUUUUU" rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#61 2011-04-15 14:30:48

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: taticul defatza?

Si eu cred ca daca te intelegi cumva cu medicul..ar putea sa permita prezenta tatalui big_smile


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#62 2011-04-15 14:52:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: taticul defatza?

depinde mult de tot si de conditii (daca e spitalul de garda si nasc cte 5 pe 3 mese, sigur nu mai e loc si pt tatici). daca e cum am prins eu, 12 noaptea, spitalul goool... atunci e posibil sa ai parte si de masaj la talpi lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2011-04-15 17:04:16

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: taticul defatza?

lol norocoasa


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#64 2011-04-15 18:06:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: taticul defatza?

io nu am zis ca am avut lol (atat imi mai trebuia, eu prefer sa fiu singura ca sa ma "concentrez" mai bine, o fatza plina de mila langa nu m-ar fi ajutat cine stie ce tongue


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#65 2011-04-15 18:10:50

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: taticul defatza?

katami a scris:

io nu am zis ca am avut lol (atat imi mai trebuia, eu prefer sa fiu singura ca sa ma "concentrez" mai bine, o fatza plina de mila langa nu m-ar fi ajutat cine stie ce tongue

Kata la mine ar fi fost o fatza ingrozita , speriata si lesinata  rotfl


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#66 2011-04-15 18:45:37

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: taticul defatza?

angel_sweety a scris:

katami a scris:

io nu am zis ca am avut lol (atat imi mai trebuia, eu prefer sa fiu singura ca sa ma "concentrez" mai bine, o fatza plina de mila langa nu m-ar fi ajutat cine stie ce tongue

Kata la mine ar fi fost o fatza ingrozita , speriata si lesinata  rotfl

rotfl2

eu inainte eram foarte "nu are ce cauta in sala de nasteri cu mine" insa acuma oscilez, nu mai stiu ce vreau, probabil voi sti la momentul potrivit  chicot

Offline

 

#67 2012-10-27 17:52:29

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: taticul defatza?

Revin la intrebarea asta, dupa 2 ani aproape smile
Al meu sot zice ca tare vrea sa asiste la nastere. Si eu m-il doresc aproape. Ma gandesc ca mai ales in travaliu, in minutele alea in care durerea se opreste mi-ar prinde bine cate un masagel, o vorba buna.  Aproape de momentul culminant il vreau insa langa cap, sa se uite la fata mea nu la veve, nu vreau sa vada cum iese big_smile 
Am citit pareri pro si contra. Tind mai mult spre "PRO"  dar abia in momentele alea mi-as da seama daca e o alegere buna sau nu. La urma urmei pot sa il rog sa iasa oricand daca nu m-as simti confortabil, sau daca nu s-ar simti el.
Deocamdata cred astfel: l-am conceput impreuna, asa ca momentul venirii lui pe lume mi se pare un moment intim, de uniune intre mama tata si copil.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#68 2012-10-28 10:20:10

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: taticul defatza?

Elena, nici eu nu eram 100% convinsa ca vreau sa fie si tati de fata cand nasc. de fapt noi ne-am hotarat pe loc.
pe mine m-a ajutat faptul ca a fost acolo mai mult pt confortul psihic, desi au fost tare dragute si calde asistentele si moasa. nu stiu in alte parti cum este dar unde am nascut eu nici nu s-a pus problema sa stea el sa vada cum iese bebe ... din start a fost plasat la capul meu. la nastere propriu-zis nu m-a ajutat cu mare lucru pt ca eu aveam treaba si bb a iesit foarte repede dar a fost un moment deosebit cand l-am cunoscut pe bb si era si tati acolo. pe mine m-a ajutat mai mult cat m-au cusut, a fost acolo sa ma tina de mana.
acum fiecare stie mai bine ce i se potriveste dar nu este dracu' chiar asa de negru si daca asista


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.