homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cica poti alege ce sex sa aiba bebele...


#1 2008-02-02 09:17:14

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

am vazut pe net un articol in care se explica cum sa faci sa ai fetita sau baiat. credeti in chestiile astea? eu cred ca e fetita sau baiat dupa vrea Dumnezeu nu dupa cum iti programezi tu.... am mai auzit ca, de ex., daca in familie sunt mai multi baieti exista sanse mai mari sa faci tot baiat, si la fel si cu gemenii... asta cu gemenii ma pune pe ganduri pt ca in familia puiului meu exista gemeni big_smile. desi mi-ar placea sa fac 1 sg bebe la o sarcina, nu se stie niciodata tongue

Ultima oara a fost editat de camysh (2008-02-02 09:17:56)

Offline

 



#2 2008-02-02 10:09:07

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

eu nu prea cred....

Offline

 

#3 2008-02-02 10:13:17

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

chestia cu gemenii am mai auzit si eu,dar asa in rest nu cred...

Offline

 

#4 2008-02-02 10:13:17

andreea81
Full member
Inregistrat: 2007-12-10
Mesaje: 467

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

si eu sunt cam sceptica la capitolul asta.  bebe

Offline

 

#5 2008-02-02 10:47:50

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

au iei o statistica pe care se bazeaza cand afirma ca in pozitia cutare iese fata si in pozitia cutare baiat, daca mananci nu stiu ce iese baiat sau fata, etc. si nu numai statistica ci si studii pe spermatozoizi. or fi argumentele lor logice dar asa cum spune si camysh e numai alegerea Domnului daca va fi fata sau baiat.


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-02-02 10:55:51

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

da, dar eu nu ma refeream la pozitii, ci la ziua in care il concepi, cu 2 inainte ovulatie parca faci baiat, cu 2 dupa ovulatie faci fata

Offline

 

#7 2008-02-02 11:10:34

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

iar eu am completat si cu celelalte mituri wink


mami de minuni hjarta

Offline

 

#8 2008-02-02 11:11:13

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

smile

Offline

 

#9 2008-02-02 11:14:19

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

si eu am citit...mai scria ca daca ai orgasm e fata si daca nu e baiat sau invers ...acuma io stiu smile


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#10 2008-02-02 11:17:06

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

offtopic du-te la piatza mai repede tongue

Offline

 

#11 2008-02-02 11:27:30

same_soulfly
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 961

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

micanarcisa a scris:

si eu am citit...mai scria ca daca ai orgasm e fata si daca nu e baiat sau invers ...acuma io stiu smile

aha deci tot fetele sunt mai jmechere.. sunt facute cu placere mai mare rotfl
oricum nu cred in d-astea dar ar fi tare. Dar asta inseamna k in urma unui viol nu se naste nicio fata??? :-?


Tot mai tăcut si singur/ În lumea mea pustie/ Si tot mai mult m-apasă/ O grea mizantropie.....

Offline

 

#12 2008-02-02 13:18:03

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

Eu am auzit k s-a inventat o kestie de un tip,ca un gen de calendar,ma rog,nush detalii..kre te ajuta sa decizi sexul copilului... Niki eu nu cred in mituri dastea,dar ceea ce m-a facut sa-mi pun intrebari este k omul are brevet de inventie pe smekeria asta


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#13 2008-02-02 15:43:14

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

unii au facut o afacere din asta  http://www.choosethesexofyourbaby.com/about-1.html  auzi acolo"Gender Selection Program" :f?rbryllad:

Ultima oara a fost editat de milana (2008-02-02 15:44:19)

Offline

 

#14 2008-02-03 14:52:34

gulia80
Hero member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 2518

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

da chiar daca se poate .......................eu cred ca pt o mamica nu conteaza sexul la copil ,la o adica e copilul tau orce ar fi ,si ca fata sau baiat ai si avantaje si dezavantaje:)smile


http://www.tamagochi.ro/pet-Tony  un votulet zilnic daca se poate !

Offline

 

#15 2008-02-03 22:40:14

Satina
Full member
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 268

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

same_soulfly a scris:

micanarcisa a scris:

si eu am citit...mai scria ca daca ai orgasm e fata si daca nu e baiat sau invers ...acuma io stiu smile

aha deci tot fetele sunt mai jmechere.. sunt facute cu placere mai mare rotfl
oricum nu cred in d-astea dar ar fi tare. Dar asta inseamna k in urma unui viol nu se naste nicio fata??? :-?

Nu, baietii cica sunt favorizati de orgasm. Ideea e ca atunci cand ai orgasm secretiile devin alcaline, mediu care ii favorizeaza pe baieti. In mediu mai acid mor mai repede si raman fetitele.
Acum eu am facut 4 baieti si cu orgasm si fara. In privinta acelui calendar, la doi s-a potrivit, la doi nu... asa ca... Dar pe toti i-am facut la mijlocul ciclului. Dar stiu si pe cineva care asteapta baiat si l-a conceput putin dupa menstra.

La ultimul copil, cand am facut la 5 luni ecografia morfofetala, fireste ca asteptam cu sufletul la gura sa vedem ce este. Deja vorbeam despre bebe la feminin. Incepe doctorul sa zica cateva chestii, toate bune, apoi zice si ca e de sex masculin si trece mai departe la alte masuratori... si in timp ce el zicea ma gandeam cat de important e fiecare aspect, cum s-ar prabusi cerul pe mine sa zica de ceva ca nu e in regula si cat de neinsemnat e aspectul sexului. Din tot ce a spus doctorul acolo, singurul lucru minor era acela pe care eu il asteptam.

Offline

 

#16 2008-02-04 00:19:53

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

eu cred k cel mai important e sa fie bebele santaos indiferent ce e :0

Offline

 

#17 2008-02-04 14:16:25

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

asta e clar

Offline

 

#18 2008-06-23 23:37:55

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

uitati ce am gasit eu pe net in legatura cu asta :

?  Spermatozoizii Y ar fi mai rapizi, dar mai fragili decat spermatozoizii X; aceasta inseamna ca daca raportul sexual are loc in ajunul ovulatiei, spermatozoizii Y ar fi primii care ajung, dar pot fi deja degenerati cand ovulul va fi eliberat. Se deduce de aici ca daca se doreste un baiat, raportul sexual trebuie sa fie cat mai apropiat cu putinta de momentul ovulatiei.

?   Sperma continand spermatozoizii este un mediu alcalin; in mediu acid, ei mor. In functie de gradul de alcalinitate sau de aciditate din vagin, spermatozoizii pot trai sau muri; primii care degenereaza sunt cei Y, mai putin rezistenti. Acest lucru echivaleaza cu a spune ca, daca vaginul este mai alcalin, spermatozoizii Y au o sansa mai mare de a castiga ?cursa" si veti avea deci un baiat, pe cand daca este mai acid, doar cei X rezista si veti avea o fata.
In practica, se poate sfatui femeia, insa fara nici o garantie, sa-si efectueze inaintea raportului sexual o spalatura vaginala cu solutie de bicarbonat de sodiu pentru a avea un baiat sau cu otet diluat in apa pentru a avea o fata.

?  De cativa ani, exista un regim alimentar care are ca scop influen?tarea compozitiei mediului vaginal al viitoarei mame:
? sarat si sarac in calciu si in magneziu pentru a avea un baiat
? fara sare si bogat in calciu si magneziu pentru a avea o fata. Regimul trebuie urmat cu foarte mare strictete, cel putin 4 luni

sunt tare curioasa dak functioneaza,dar oricum nu e momentu sa testez big_smile poate o va face altcineva de-aici de pe forum tongue lol

Ultima oara a fost editat de YoHanna (2008-06-23 23:39:36)


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#19 2008-06-24 16:27:44

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: cica poti alege ce sex sa aiba bebele...

Despre regimul asta alimentar a aflat si sotul meu dupa ce am ramas insarcinata,si s-a bucurat,pentru ca ar fi trebuit sa fie baiat,avand in vedere regimul meu alimentar.Chiar si eu ajunsesem sa cred ca voi avea baiat,mai ales ca surorile mele erau si ele insarcinate si stiau ca vor avea baieti.Si, la ecografia morfofetala ,surpriza:e fetita.Am mai facut cateva ecografii de atunci si raspunsul a fost acelasi.Am cumparat patut,carucior si hainute roz,dar sotul meu inca mai spera sa fie baiat(soacra-mea isi doreste nepot,si i-a bagat in cap ca doctorii se mai pot insela).Oricum in 3-4 saptamani ar trebui sa nasc,si vedem atunci daca s-au inselat sau nu.


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.