homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Umflatura suspecta-2


#20 2010-07-29 18:50:34

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: umflatura suspecta

si eu am facut odata o iritatie din cauza absorbantului,exact precum cea descrisa de tine. m'am spalat cu apa cu bicarbonat de sodiu( chiar si inauntru) de 2 ori pe zi si in 2 zile nu am mai avut nimic...poti incerca si daca nu trece,sa mergi la medic.

Offline

 



#21 2010-07-29 19:25:31

kaisha
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-07-28
Mesaje: 6

Re: umflatura suspecta

devilinluv, unde este situata umflatura? la intrare in vagin, dar in partea anterioara sau posterioara? Daca se afla in partea posterioara, adica jos exact langa intrarea in vagin e posibil sa fie un chist bartholin. Si nu doare chistul. Doar daca devine abces este dureros.
Claudia, este posibil sa fie doar absorbantele. Cred ca mai toate o patim, mai ales ca e vara, e cald si transpiram mai mult acum. Daca nu trece in cateva zile poti sa mergi la medic. Desi daca deja crema de galbenele da rezultate, nu are rost sa te ingrijorezi.

Ultima oara a fost editat de kaisha (2010-07-29 19:31:37)


"Everybody does stupid things, it shouldn't cost them everything they want in life."

Offline

 

#22 2010-07-29 20:33:19

claudiamm
New member
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 15

Re: umflatura suspecta

Da stiu ar putea fii un potential raspuns.. dar niciodata nu am mai patit asa ceva si normal ca m-am cam speriat..am citit de glandele bartholine si ma gandesc sa nu aibe legatura cu ce am patit eu dar in acelasi timp vazand ca mi se desumfla ma gandesc ca nu are legatura cu niciun potential abces.Dar intrebarea este..se poate ca un absorbant sa produca o umflatura?mai astept o zi sa vad daca se desumfla de tot,de fapt daca imi trece umflatura de sub piele pt ca de simtit o simt la palpare..sper sa nu fie vorba de ceva grav sau de un chist si asteptand pana saptamana viitoare sa nu fac mai rau.Asa este cand ti se intampla ceva nou ..nu stii la ce sa te astepti.Babybluedoll,ai patit exact ca mine cu aceea umflatura?si s-a desumflat de a doua zi treptat?sper sa-mi treaca si mie de tot...eu ma tot gandesc sa nu am un chist...

Ultima oara a fost editat de claudiamm (2010-07-29 20:38:30)

Offline

 

#23 2010-08-12 14:20:34

claudiamm
New member
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 15

Re: umflatura suspecta

am fost la medic...mi-a spus ca am o inflamatie din cauza secretiei si ca nu e nimic grav,mi-a dat un tratamet cu cervugid si triderm crema...problema e ca nu am putut sa-mi fac nici papa nicolau pt ca eram prea umflata,,nu stiu mie nu mi se pare ceva normal am intrebat-o pe dansa de 3 ori cred daca nu am ceva grav si mi-a spus ca nu..dar ma gandesc ca inflamtia asta vine de la ceva..m-a intrebat daca la ultimul contact sexual nu am avut dureri si asa este am avut(acum 2 luni)dar eu mentionez ca din ianuarie anul asta mi-am inceput viata sexuala si de atunci tot am avut dureri mai mari sau mai mici,asta inseamna ca inflamatia o aveam de mai mult timp si pe parcurs s-a marit oare..nu stiu ce sa cred...mai astpet,sunt la a 2 a zi de tratament si inca nu mi s-a desumflat

Ultima oara a fost editat de claudiamm (2010-08-12 14:22:39)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.