homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Novynette...pro sau contra?:)-2


#20 2008-03-02 23:53:30

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: novynette...pro sau contra?:)

daca e doar din soc le poti lua linistita...iar in ceea ce priveste efectul laxativ...ai grija sa nu ai maimult de 4 scaune moi dupa luare pastilei...dintre care cel putin unul care sa fie in intervalul de 4 ore de la administrarea pilulei...
uite aici in mare care sunt med care ridica probleme http://forum.anticonceptionale.ro/t886- … alele.html iar cele care le ai luat tu sunt ok...nu interactioneaza...
iar in legatura cu schimbarea lor...mare problema e colesterolul umpic sarit peste limita maxima...deci din cauza lui ar trebui schimbate pilulele...dar pt asta ar trebui sa ti cauti alt medic de planning...caci cel pe care l ai acum nu mi se pare extrem de competent...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#21 2008-03-03 09:22:49

ioanadbc
Full member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-12-07
Mesaje: 131

Re: novynette...pro sau contra?:)

Da, multumesc mult pentru raspuns.....nu stiam din ce cauza am inceput sa am acesta problema cu colesterolul, mai ales ca nu consumam produsele la carte medicul mi-a indicat sa renunt....voi merge la planning in alt oras.
Sper sa fie ok, acest elixir din fructe de soc.....
O zi frumoasa!!

Offline

 

#22 2008-03-03 10:57:53

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: novynette...pro sau contra?:)

cu placere smile pai vezi cat de pronuntat e efectul laxativ...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#23 2008-03-13 12:01:54

angel_mik
Full member
Inregistrat: 2007-08-20
Mesaje: 115

Re: novynette...pro sau contra?:)

mi-a spus o prietena care ia Novynette, k ar scrie pe prospect ca o data la 6 luni se face pauza 6 luni...din cate stiam eu nu se fac pauze la antibb...


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds

Offline

 

#24 2008-03-13 12:04:30

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: novynette...pro sau contra?:)

sa mai citeasca odata prospectul cu atentie! e o prostie asta cu pauza


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-03-13 12:11:31

angel_mik
Full member
Inregistrat: 2007-08-20
Mesaje: 115

Re: novynette...pro sau contra?:)

ma gandeam eu...


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds

Offline

 

#26 2008-03-13 12:44:44

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: novynette...pro sau contra?:)

bine te-ai gandit sau ai stiut smile

Offline

 

#27 2008-03-23 19:15:10

purple_flower
Full member
Inregistrat: 2008-03-09
Mesaje: 261

Re: novynette...pro sau contra?:)

buna ...am si eu niste intrebari legate de novynette...aseara am inceput prima folie,deoarece ieri a fost prima zi de ciclu..acestea mi-au fost prescrise pt chisturi care imi dau niste dureri foarte mari..deocamdata fiind la prima folie,presupun ca e normal sa am dureri in continuare,dar intrebarea mea e daca pot sa iau no-spa?sau le diminueaza efectul? si a 2-a intrebare e in ce perioada apare spotingul ,poate aparea oricand pe parcursul primelor folii sau imediat dupa terminarea celor 4 zile de ciclu ? intreb asta pt ca sapt viitoare as vrea sa imi programez operatia si sa stiu,nu as vrea sa depasesc cele 10 zile in care o pot face pt ca va trebui sa astept pana luna viitoare ca sa ma programez si nu cred ca ar fi indicat cu venirea sarbatorilor nu o sa mai gasesc pe nimeni...multumesc

Offline

 

#28 2008-03-23 19:16:55

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: novynette...pro sau contra?:)

poti lua linistita...si spottingul poate sa nici nu apara....poate sa apara acum sau peste o luna...nu ai cum sa sti...totul depinde de organismul tau...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#29 2008-03-23 19:17:02

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: novynette...pro sau contra?:)

poti lua no=spa pt ca nu interactioneaza cu ac.
spottingul poate sa apara sau nu. depinde de organism cand apare si cat tine.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#30 2008-04-05 13:12:24

anitsirc
Membru
Inregistrat: 2008-04-05
Mesaje: 3

Re: novynette...pro sau contra?:)

am inceput sa iau novynette la recomandarea dr.de la primele pastile am avut senzatie de greata si usoare ameteli. cand am inceput a doua folie am simtit niste dureri usoare la nivelul mainilor si picioarelor.am citit in prospect despre riscul de tromboza si m-am cam speriat....asa ca am renuntat la ele. a mai avut cineva astfel de dureri?despre greata am inteles ca e oarecum normala in primele 3 luni de acomodare....

scuze....am uitat sa va salut!smile in primul rand...

Offline

 

#31 2008-04-05 14:12:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: novynette...pro sau contra?:)

ti-am editat eu cele 2 mesaje.te rog sa citesti regulile si sa folosesti butonul editeaza altfel o sa iei warn

greturile pot sa apara in primele 3 luni durerile tale nu aveau nici o legatura cu ac.nu trebuia sa renunti la ele


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#32 2008-04-05 14:25:53

anitsirc
Membru
Inregistrat: 2008-04-05
Mesaje: 3

Re: novynette...pro sau contra?:)

multumesc pt raspuns si pt...editare!

Offline

 

#33 2008-04-05 14:27:07

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: novynette...pro sau contra?:)

cu placere smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#34 2008-04-05 14:32:34

purple_flower
Full member
Inregistrat: 2008-03-09
Mesaje: 261

Re: novynette...pro sau contra?:)

eu iau de 2 saptamani novynette insa pana acum nu am avut nici o problema cu ele ...totusi am o intrebare ,care poate parea cam stupida , stiu ... se poate stabili in functie de pretul anticonceptionalelor care sunt mai bune ? am observat ca cele mai ieftine sunt marvelon , iar mai scumpe decat novynette sunt diane35 si yasmin ...mie novynette mi-au fost prescrise de catre dr si voi continua cu ele dar as vrea sa stiu daca sunt la fel de bune ca si celelalte mai sucmpe decat ele

Offline

 

#35 2008-04-05 14:41:39

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: novynette...pro sau contra?:)

conteaza cum te intelegi tu cu ele! poate sa iti fie bine cu cele ieftine si rau cu cele mai scumpe.nu conteaza pretul


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#36 2008-04-05 14:45:36

purple_flower
Full member
Inregistrat: 2008-03-09
Mesaje: 261

Re: novynette...pro sau contra?:)

e bine de stiut ... momentan ma simt bine cu ele ... credeam ca pretul difera datorita compozitiei lor , si cele mai scumpe au anumtie lucruri in plus fata de celelalte smile

Offline

 

#37 2008-04-05 14:52:53

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: novynette...pro sau contra?:)

pretul depinde de firma producatoare.... toate ac.combinate au in compozitie 2 sau 3 mg.de estrogen si un anumit tip de progesteron smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#38 2008-04-28 20:36:08

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: novynette...pro sau contra?:)

Buna.Eu folosesc Yasmin,insa una din prietenele mele foloseste novynette.Problema ei este ca astazi trebuia sa inceapa o noua folie,din pacate a plecat la tara si a uitat sa si ia pastilute.Ce se intampla daca intarzie o zi?Poate incepe de maine?Ora ei de pastiluta era 21:00..daca reuseste sa le ia maien la ora 9 dim si apoi continua seara ca de obicei este in regula?Daca incepe folia de maine seara cu prima pastiluta...protectie 7 zile?A da sa nu uit...daca tin eu minte bine pastilutele nu sunt toate la fel la novynette...incepe cu prima sau a 2 a pastiluta?Mc


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.