homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Concentratie hormoni anticonceptionale-2


#20 2008-04-26 11:54:36

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

pai pan diseara a timp sa cauti..
daca vrei un sfat, du-te in real/cora orice hipermarket mare pe langa care stai, da fuga in farmacie si cere.


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 



#21 2008-04-26 11:57:33

Ralu_White
Full member
Inregistrat: 2008-02-06
Mesaje: 143

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

O sa mai caut..poate am noroc si mai gasesc o farmacie care da fara reteta cesafac

Offline

 

#22 2008-04-26 11:58:24

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

nu stiu de ce nu-t da fara reteta, daca e spune-i ca ai mai luat si ai reteta ina lta geanta..sau ceva..
nu e frumos sa minti..dar nici sa stai asa nu e bine..si nu le schimba


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#23 2008-04-26 12:14:11

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

ralu...mie la sensiblu nu mi cere niciodata reteta...eventualmergi cu folia veche...sa le arati ca iei si roaga te de ele...spune le ca luai de laplanning dar ai uitat si acum e inchis...sau ce stiu eu...eu am patit odata asa cu antibioticul (am mers in cj si l am uitat acasa) si am mers la sensiblu si le am rugat sa mi dea x pastile ca sa pot continua tratementul ca mi am uitat restul acasa...si mi a dat (desi antibioticul teoretic nu se da fara reteta)...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#24 2008-08-22 10:02:15

Ralu_White
Full member
Inregistrat: 2008-02-06
Mesaje: 143

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

fetelorrr...mai revin cu o probl..
de 1 luna jumate am intrerupt ac la cererea medicului pt ca am facut tratament pt o candida de toata frumusetea grater
totul a fost ok,tratamentul a mers bine si am primit unda verde big_smile
in timpul actului sexual am folosit prezervativ, doar ca atunci cand am terminat si ne-am linistit putin, am vazut ca se rupsese...cum...chiar nu stiu grater
de dim am sunat medicul care se ocupa de mine si mi-a zis sa iau postinor 2 pt ca eram in perioada fertila(asta daca nu vreau un bebe) si mi-a zis ca pot sa reiau ac...dar a uitat sa imi zica de cand ?? acum a plecat si in concediu si as avea si eu nevoie de o parere..

mersi mult puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-08-22 10:14:37

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

reiei AC cand iti vine menstruatia, din prima zi... atentie sa fie chair menstra, si nu sangerarea de dupa postinor

Ultima oara a fost editat de heimdall (2008-08-22 10:15:09)

Offline

 

#26 2008-08-23 02:07:47

Ralu_White
Full member
Inregistrat: 2008-02-06
Mesaje: 143

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

ok..mersi pt lamurire .. o sa le reiau din prima zi de menstra..
insa, ca sa stiu si eu mai multe lucruri despre ac..daca incep o folie cand am spotting si nu menstra..inafara de faptul ca o sa aiba loc o dereglare hormonala mare si o sa-mi dau organismul peste cap .. se mai poate intampla cv ..de ex ar mai avea vreun efect contraceptiv ac ?
si..e obligatoriu sa apara spotting?
puss

Offline

 

#27 2008-08-24 21:48:11

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

Ralu_White a scris:

ok..mersi pt lamurire .. o sa le reiau din prima zi de menstra..
insa, ca sa stiu si eu mai multe lucruri despre ac..daca incep o folie cand am spotting si nu menstra..inafara de faptul ca o sa aiba loc o dereglare hormonala mare si o sa-mi dau organismul peste cap .. se mai poate intampla cv ..de ex ar mai avea vreun efect contraceptiv ac ?
si..e obligatoriu sa apara spotting?
puss

Spotingul poate aparea in primele 3 luni de administrare a ac.Depinde de organism daca apare sau nu...Si daca nu incepi ac in prima zi de menstra,trebuie protectie cu prezervativ pana inghiti 7 pastilute.


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#28 2008-08-25 19:06:33

Ralu_White
Full member
Inregistrat: 2008-02-06
Mesaje: 143

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

mai am alta intrebare..stiu ca o sa ziceti "vai de capu` meu" dar..iar am facut-o lata.
acum 1 sapt am luat postinor pt ca se rupsese prez..am stat linistita ca doctorita mea mi-a zis ca totul o sa fie bine. Si avand in vedere ca al meu pleaca pt 6 luni, am facut aseara dragoste si de data asta a alunecat prez si si-a dat drumul in mine. Probl e ca a inceput sa imi curga azi sange, eu zic ca e menstra dar maine stiu sigur sigur, si..nu stiu ce sa fac neutral .Chiar nu vreau sa mai iau si acum postinor. un sfat va rog ?

Offline

 

#29 2008-08-25 19:22:28

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

pai nu prea ai ce sa faci...cu postinorul nu e de joaca, se ia maxim de 2 ori pe an
sangerarea asta de care zici tu e de la postinor dar asta nu iti spune nimic despre perioada ta fertila..nu poti sa o calculezi acum
riscuri cred ca sunt, dar nici sa iei inca un postinor nu e o solutie..te dereglezi rau de tot
tinem pumnii sa fii bine si nu te mai juca cu focul

Offline

 

#30 2008-09-12 22:09:27

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

am si eu o intrebare fetelor..in urma unui control ginecologic efectuat azi...d-na doctor mi-a spus ca ar fi indicat sa iau ac cu concentratie mai scazuta de hormoni...eu iau marvelon 21...si dansa mi-a recomandat logest...este vreo diferenta intre ele ? mi-a recomandat in urma gasirii unui nodul la san.

Offline

 

#31 2008-09-12 22:11:28

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

da...cantitatea de progesteron din logest e jumatate fata de cea din marvelon...si cantitatea de estrogen este mai mica...dar aceste lucruri nu ti garanteaza ca te vei intelege cu ele...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#32 2008-09-12 22:19:48

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

oricum am de gand sa merg la control la doctoressa..acusica fac 6 luni de marvelon..si mi-a spus sa merg la dansa dupa 6 luni...si ma consult cu dumneaei..ca e priceputa smile..merci pt raspuns ! puss

Offline

 

#33 2008-09-12 22:20:25

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: concentratie hormoni anticonceptionale

cel mai bine...iti va spune dansa daca are rost sa le schimbi sau nu smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.