homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sinuzita


#1 2008-03-07 09:58:11

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

sinuzita

sad ma omoara nu altceva sinuzita asta, stie cineva vreun tratament naturist? sunt constienta ca pana la urma tot la antibiotice voi ajunge, imi e groaza de ele, ca am candida, colega mea de birou imi povesteste ca ea s-a dus sa ii bage nu stiu ce ace pe nas.... :f?rv?nad: Doamne!!! ingrozitor !! yikes nu vreau ace!!! am inteles ca poti face nu stiu ce infuzii... aveti vreo idee? imi curge nasul mai tot timpul si ma doare langa spranceana stanga, si am un gust nasol in gura, nu pot sa ma machiez la ochiul stang ca incep sa stanut , si pe deasupra dimineata daca scuip iese galben.... grater


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 



#2 2008-03-07 10:05:33

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: sinuzita

ar trebui mers macar pana la medicul de familie..


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2008-03-07 10:07:27

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: sinuzita

un pacient de-al meu mi-a povestit ca fiul lui a avut sinuzita cu dureri de cap si i-a facut un tratament cu bitter suedez. A luat doua bucatele de vata si le-a imbibat cu bitter suedez si i le-a pus in nas. A repetat asta de doua ori lasand vata timp de o ora sa actioneze. Din nas a iesit un fel de flegma de culoare inchisa, durerile de cap au disparut si copilului i-a mers mult mai bine. Deci nu pot spune asta din experienta proprie insa din ceea ce mi s-a povestit cred ca e posibil si oricum mai indicat decat un antibioticum care mai are si reactii secundare nedorite.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#4 2008-03-07 10:09:15

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: sinuzita

am mers, si mi-a dat ketonal, care mi-a oprit durerea si atat, si ca antibiotic a zis sa incerc cu bioparox, spray si mi frica de acele alea. Mi-a zis o doamna sa inceerc ceva pe baza de aloe cu propolis si alte plante, nu zic de unde sa  nu fac reclama, e o firma care se ocupa cu aloe, da planta asta e buna la orice...?

Ultima oara a fost editat de alinuutza_81_23_11 (2008-03-07 10:11:17)


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#5 2008-03-07 10:11:02

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: sinuzita

alinuutza_81_23_11 a scris:

am mers, si mi-a dat ketonal, care mi-a oprit durerea si atat, si ca antibiotic a zis sa incerc cu bioparox, spray si mi frica de acele alea

sa incerci? yikes
pai doctorul ala face cu tine ca la ruleta? sa incerci? si daca nu te ajuta? ce el face experiente sau stie ce ajuta in asemenea cazuri? Dezastru.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-03-07 10:14:41

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: sinuzita

aha, sa incerc.... i-am zis de candida mea din gat, am facut analize deci stiu ssigur ca am candida, si mi-a dat nizoral, care am inteles ca e foarte toxic si tare pt ficat, nu mi-a facut antifungigrama, alt doctor ( ginecologu) mi-a spus ca trebuia facuta treaba asta si cu stamicin, dar antifungigrama obligatoriu, asta a fost offtopic , deci chiar nu mai vreau antibiotic...


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.