homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratamente naturiste pt par....sugestii


#1 2008-03-11 14:04:03

delly
New member
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 90

tratamente naturiste pt par....sugestii

Buna,am nevoie de ajutorul vostru,care stiti si ati incercat diferite tratamente de stopare a caderii parului deoarece eu ma aflu in ac stare de anul trecut din iunie  cand am dat vina pe "stresiune" dar....sunt in martie,alt an si parul meu tot continua sa se rareasca; poate fi cauza unei lipse f mari a fierului din organism? P.S. parul il spal la 2 zile deoarece firul meu e f subtire si se ingrasa ffff repede sad  In speranta ca veti citi  mesajul meu: Multumesc!

Offline

 



#2 2008-03-11 14:10:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

rezultat verificat, natural si ieftin (mamaa, suna a reclama tongue): tonic capilar de la favisan, cu argila si aloe. il gasesti la magazinele naturiste si costa aproximativ 8 lei, iar rezultatul e garantat. scrie pe el cum se foloseste. e f eficient si impotriva matretii, nu doar impotriva caderii parului.

s-ar putea sa ai ceva carente de vit/minerale... dar aici nu ma bag, pt ca nu ma pricep. oricum, multe fructe nu strica niciodata..


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#3 2008-03-11 22:02:50

Giovanna
Membru
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-03-11
Mesaje: 3

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

delly am avut si eu aceiasi problema ca tine...caderea parului fara sa fiu stresata...acuma pot sa zic ca e mai bine.Medicul meu de fam mi-a spus ca poate fi din cauza lipsei calciului din organism...si avuse dreptate, cand mi-am facut analizele aveam lipsa de calciu care ducea la caderea parului...asa ca poti incerca cu toate lotiunile dc e din organism nu se va opri caderea.Dupa un tratament de calciu+vit D ii e mai bine parului...Mult succes

Offline

 

#4 2008-03-11 22:11:03

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

Am citit pe net ca trebuie sa te dai in fiecare seara timp de 10 zile cu tonicul ala.Nu ingrasa parul?

Offline

 

#5 2008-03-12 08:03:13

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

eu tot masca cu ou si ulei de masline or ecomand. sincer...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-03-12 09:11:53

timi80
New member
Inregistrat: 2008-02-16
Mesaje: 99

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

Si mie mi se ingrasa parul,am schimbat mai multe sampoane si acum folosesc doar de urzica,e cel mai potrivit pentru parul meu (si eu am firul subtire) si balsam de la Kallos pe care ti-l recomand.
             Indiferent ce sampon si balsam folosesti,Ralluka are dreptate,masca cu ou si ulei de masline ar trebui folosita cand avem astfel de probleme,chiar si pentru intretinere.

Offline

 

#7 2008-03-12 18:41:41

delly
New member
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 90

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

ralluka a scris:

eu tot masca cu ou si ulei de masline or ecomand. sincer...

ralluka, te rog sa imi descrii si modul de aplicare si la ce interval se aplica aceasta masca cu ou si ulei de masline. (se foloseste oul intreg sau numai galbenusul?):f?rbryllad:

Offline

 

#8 2008-03-12 18:46:51

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

si eu tot asta o folosec
galbenus de ou cu ulei de masline le amesteci si iti intinzi pe par cu un tampon de vata sau cu perie de vopsit (sau cu mana) lasi o jumatate de ora si dupa te speli pe cap normal
1 data pe saptamana daca ai chef big_smile

Ultima oara a fost editat de allle (2008-03-12 18:47:34)


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

#9 2008-03-13 13:12:09

a iasi
Membru
De la: iasi
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 3

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

gimy      buna :spunetimi si mie un tratament pt matreata ca sincer nu stiu cum sa scap de ea si cu ce sa ma mai dau

Offline

 

#10 2008-03-13 13:38:56

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

este un topic pe forum;da o cautare dupa cuvantul "matreata" si o sa gasesti o gramada de metode smile

Offline

 

#11 2008-03-15 11:55:43

allys
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 471

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

http://www.mami.ro/frumusete/masti-naturiste/ am gasit aici tot felul de masti naturiste.

Offline

 

#12 2008-03-17 01:03:00

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

pt oprirea caderii parului...ChelStop din farmaciile naturiste,e max 8 RON si e f bun. scrie cum se foloseste.oricum chiar si cu el te poti spala p cap o data la 2 zile,dar nu in fiecare zi.nu numai ca stopeaza caderea parului,dar il si regenereaza. e de la Hofigal. folosit cu Sapun Moale Vegetal (tot marca Hofigal si tot ieftin tongue ) cik e si mai ok. alte tratamente...ulei de masline(uneori stau all night cu uleiu in cap tongue) si miere (tot combinata cu ulei de masline...pui cat sa fie omogen),iaurt (numai la varfuri dak ai parul gras la radacina). vitamina E amestecata cu ulei de masline,zeama de lamaie,galbenus de ou...
a si este de la Gerovital o chestie f tare big_smile lotiune regeneranta ii zice.e f buna. mai poti folosi si propolis in combinatii cu alte chestii... si pt cresterea parului recomand uleiul de ricin aplicat la radacina,si stat cu el cateva ore bune. apoi il clatesti bine bine de tot,sa nu il ingrase.asta nu faci prea des dak ai parul gras.

pt stralucire...dupa ce te-ai spalat pui cateva (atentie,cateva) picaturi de zeama de lamaie pe par si intinzi bine de tot.nu pune mult ca se face aspru!eu am pus o data mult si mi-era parul aspru si fara stralucire...cand am pus mai putin era super:D
pt par cik mai sunt bune uleiurile de cocos (am gasit la oriflame) si cel de jojoba...kre habar n-am unde se gaseste:| stie cineva?tare as vrea big_smile

Ultima oara a fost editat de GreenBubbles (2008-03-17 01:05:56)


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#13 2008-03-17 01:08:29

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

eu pt toate astea am folosit DOAR keratina si sunt multumita, super multumita chiar de rezultate;era intr-o sticluta solutie doar din keratina-avea un miros........., da mia facut super bine;aici in romania nu am gasit sad sper sa gasesc cand o sa merg iar acolo de unde am luat-o; dar si tot ce ai spus tu mai sus e foarte bun;mai ales uleiul de masline-asta e bun si pt regenerarea si intarirea unghiilor smile

Offline

 

#14 2008-03-17 01:11:55

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

uleiul de masline e baza big_smile si pt piele e bun de tot. am auzit de chestia cu keratina.e super buna,avand in vedere ca parul contine asa ceva (si unghiile la fel). dar nush unde sa gasesc sad exista sampon cu keratina de la wella,dar e f scump si la cat de des ma spal eu...nu mi-ar ajunge nici 2 saptamani sad am gasit p un site din Ro fiole de keratina...nu erau prea scumpe,cred k merita dak zici si tu big_smile
a,si mastile kallos is mega bune by the way,cea cu placenta e boboc big_smile dupa ce te usuci p par miroase de zici ca numai ce te-ai vopsit...dar e ff buna pt parul decolorat si vopsit des...si nu e scumpa deloc


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#15 2008-03-17 01:15:24

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

io keratina aia sub forma de solutie-spray am luat-o dintr-o farmacie din spania, dar aici in romania, oriunde am intrebat nu au auzit cik, de asa ceva;si in londra am gasit si nu am luat k aveam din ceallata sticluta;sper sa mai gasesc in londra k sigur o sa iau mai multe sticle chiar smile

Offline

 

#16 2008-03-17 01:18:16

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

baga mare atunci big_smile aici nu se gasesc prin farmacii,numa dak comanzi online...si habar n-ai dak chiar isi face toti banii nustiu eu pt regenerarea parului as incerca si henna neutra,e f buna...dar din cate am inteles aia numa p parul natural..cik se poate si p cel vopsit dak a trecut mult timp. oricum in Ro nu se gaseste (what a "surprise"!)


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#17 2008-08-19 15:59:01

mire_la
Full member
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 126

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

cine a incercat tonic capilar?cum se foloseste?nu te mai speli pe cap?http://www.mariplant.ro/?p=productsList&iCategory=708...scrie ceva de inlocuirea samponului cu un amestec...

Offline

 

#18 2008-08-19 16:21:10

naturalbody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 284

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

ce parere aveti despre uleiul de ricin? face rau daca imi dau cu el pe par ? am auzit ca ar fi bun, voi ati incercat ?

Offline

 

#19 2008-08-20 01:51:04

mire_la
Full member
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 126

Re: tratamente naturiste pt par....sugestii

naturalbody a scris:

ce parere aveti despre uleiul de ricin? face rau daca imi dau cu el pe par ? am auzit ca ar fi bun, voi ati incercat ?

ulei de ricin am incercat pt sprancene...si a functionat...insa daca ai parul cu tendinta de ingrasare o sa til ingrase si mai tare...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.