homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajutor umanitar


#1 2008-03-27 22:47:07

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

ajutor umanitar

imi clateam si eu ochii pe netlog si am dat de o chestie. e vorba despre blogul unei tipe. mie mi-a atras atentia, chiar am clic-uit link-urile urmatoare si mi se pare ca e o chestie destul de grava
uitati aici blog-ul fetei respective

"Nu e o gluma.Nu e un mesaj primit si pe care il dau mai departe,e coleg de facultate cu mine (eu: Ciobanu Elena Ionela-seraphine5) .Avem nevoie disperata de orice ajutor. Multumim din inima! http://georgeospir.wordpress.com/ "

chai am accesat link-ul respectiv. e vorba despre un baiat care a fost operat de o tumoare benigna. daca ar fi fost operat mai devreme poate ar fi avut sanse sa se insanatoseasca, dar cu sistemul medical din romania neutral (cred ca imi pare rau ca mi-am ales sa urmez o profesie in domeniul asta)
nu stiu cum sa va atrag atentia asupra cazului, nu stiu sa ma exprim mai frumos pt ca nu sunt o artista, dar daca vreti sa stiti despre ce e vorba mai exact puteti accesa link-urile urmatoare.

http://georgeospir.wordpress.com/
http://dansantimbreanu.wordpress.com/


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 



#2 2008-03-27 23:01:17

dulcinika007
Sr. member
De la: strada viselor
Inregistrat: 2007-12-22
Mesaje: 1443

Re: ajutor umanitar

am dat linkul tuturor celor de la mine din lista.dumnezeu sa aiba grija de el si sa il faca bine


Tu nu vezi...paradisul meu e acelasi cu al tau
            .....dar tu te joci de'a Dumnezeu...
Tu nu vezi...ca mergem toti pe un drum inchis
            .....si vise mor pe asfalt incins...

Offline

 

#3 2008-03-27 23:05:06

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: ajutor umanitar

daca ar fi facut operatia in strainatate la timp ar fi fost bine acum.
dupa 2 operatii facute in romania a ramas paralizat pe partea stanga si au scazut sansele de a scapa cu bine


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#4 2008-05-26 14:49:42

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: ajutor umanitar

Salut, fac o campanie pentru om bolnav de leucemie. Alatura-te si tu celor ce il sustin pe Constantin Istrate in marea incercare prin care trece la doar 27 de ani.

http://ce-faci.ro/register/d98c470425fa … 9d239979da

Site-ul doneaza 5 eurocenti pentru fiecare om care se inregistreaza si se alatura grupului lui Costi. Dovedeste ca esti roman, dar mai ales ca esti om!

Pretuieste Viata!


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#5 2008-05-26 17:47:00

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: ajutor umanitar

deci doar daca ma inscriu il ajut cu 5 centi ? am inteles bine ?


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-05-26 17:49:07

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: ajutor umanitar

dap tongue
e real cazul. nu e doar ca sa faca trafic la site

Ultima oara a fost editat de Chocolate22 (2008-05-31 01:13:40)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#7 2008-05-26 17:54:36

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: ajutor umanitar

eu mi-am facut cont si cam atat roll


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#8 2009-03-20 12:17:15

mimoo
Sr. member
Inregistrat: 2008-03-01
Mesaje: 1448

Re: ajutor umanitar

ok ma simt foarte prost ca postez aici dar nu mai am alta alternativa.... sufar de dermatita seboreica si de pseudopelada Brocq in limbaj liber am pe scalp coji si chelie... tratamentul meu consta in injectii locale vitamine si sampon. in urma crizei mama a ramas cu un salar de 630 din care intretine doi copii iar eu am fost data afara de la locul de munca, caut in continuare dar gasesc nimic nici macar nu se vizualizeaza cv-urile, tata este un neinteresat care ne'a parasit cand aveam eu 6 ani si nu a sunat nici macar de ziua mea, am aflat acum o saptamana ca are cancer la stomac sincer  nu ma durut deloc, prietenul meu ma sprijina pe cat posibil dar acum chiar nu mai poate. ieri cand ma pieptanam am umplut peria de par si de coji am nevoie urgenta de 200 de ron ca sa imi continui tratamentul. pot inapoia acesti bani dupa ce am sa reusesc sa ma angajez sad nu mai stiam ce sa fac.... ma simt oloaga desi am maini sunt foarte rusinata este cel mai urat lucru pe care l'am facut dar sunt disperata ....
codul meu iban este RO52BRDE410SV84107474100
stiu ca sunt cazuri mult mai disperate stiu ..doar ca nu stiu ce altceva sa fac nu am cui sa i cer ajutorul sad imi cer scuze daca am insultat pe cineva cu mesajul meu. De boala am aflat ca o am cu ajutorul lu  E.T care mi'a recomandat un doctor bun...pana atunci nimeni nu si'a dat seama exact de ce sufar ...

Ultima oara a fost editat de mimoo (2009-03-20 12:18:12)


when god made man she was only kidding.

Offline

 

#9 2009-03-20 13:59:47

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: ajutor umanitar

fac si eu o paranteza aici, n-am nimic cu nimeni si nu doresc raul nimanui, dar pt cristi minculesc de la formatia iris s-au gasit imediat fonduri pt a se opera de ce anume avea la ficat, de ce pt ceilalti muritori de rand nu se gasesc imediat solutii si statul spune ca nu dispune de fonduri necesare? sa le fie rusine celor de la Ministerul Sanatatii!!!!


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

#10 2010-03-11 19:54:04

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: ajutor umanitar

Buna fetelor smile apelez si eu la bunatatea voastra.

Voi trece direct la subiect pentru a nu va plictisi... Este vorba de o scoala din mediul rural ai carei elevi au o situatie financiara foarte proasta.. vreau sa o iau treptat si sa strang niste fonduri pentru cei mai saraci. Este vorba de o clasa de 11-12 elevi din cate am inteles... I-am ales pe ei caci mi-a fost mila cand mi-a povestit mama ca au fost singurii care nu au facut o serbare de 8 martie cu mamici si toate cele. Au stat cu invatatoarea in clasa si au inceput sa cante pentru ei. Eu mereu le trimit haine ce-mi raman mici smile

Acum vreau sa strang niste bani si sa le cumpar ceva util.. probabil ceva rechizite si ceva bun de mancare. Ei se bucura si pentru un pix si-un biscuite (sper sa am bani pentru ceva mai mult lol ). Anyway, am zis sa apelez la voi sa ma ajutati.

Dati cat vreti... macar 1 leu smile ganditi-va si spuneti-mi! La sfarsit va arat bonuri si iar bonuri smile si poze cu copilasii bineinteles!

Va pup si ms pt rabdarea de a citi tot!

P.S. daca mai aduceti si voi "sponsori", nu ne suparam lol

Offline

 

#11 2010-03-11 20:40:04

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ajutor umanitar

Ne dai si un IBAN, deea?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#12 2010-03-11 20:45:44

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: ajutor umanitar

yupiiii a sarit cineva smile va dau iban pe mail si adresa in caz de aveti si alte donatii puss voi doar scrieti aici ca vreti sa ma ajutati sau dati`mi direct mail.

Offline

 

#13 2010-03-11 20:54:16

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ajutor umanitar

dee, esti din bucuresti, nu?
eu n-am cine stie ce, dar gasesc eu sa dau ceva.
pana cand e valabila chestia asta?


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#14 2010-03-11 21:01:21

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: ajutor umanitar

sunt din bacau, studenta la bucuresti. acum sunt acasa si ma intorc in bucuresti duminica. acasa mai vin peste 2 saptamani jumate..atunci de Paste. eu am o saptamana vacanta si atunci o sa le duc lor toate. ideea e ca, daca ai chestii multisoare/grele, sa le trimiti prin posta sa`mi vina aici acasa ca le ia mama. eu vin singura cu trenul.. deja am o colega care a zis ca`mi da multe jucarii. ideea e ca nu stiu daca le voi putea cara pe toate ce mai strang. taxele postale cred ca ar fi maxim 10 lei cesafac

Offline

 

#15 2010-03-11 21:11:38

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: ajutor umanitar

Deea iti pot face un pachet si ti l trimit la bacau,direct acasa la tine......Mai vorbim pe mail
Gata dea am s.Sa vad ce reusesc sa strang si le trimit.Te poop

Ultima oara a fost editat de dya20 (2010-03-11 21:18:43)


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#16 2010-03-11 21:26:33

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: ajutor umanitar

multumesc frumos puss tinem legatura pe mail

Offline

 

#17 2010-03-12 21:25:07

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Offline

 

#18 2010-03-14 18:42:22

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: ajutor umanitar

inca mai sper ca doriti sa ajutati... smile

Offline

 

#19 2011-01-17 21:18:20

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: ajutor umanitar

fetelor, revin cu aceeasi rugaminte din 2010 smile mai stiti acei mici copii dragalasi? strang din nou cate ceva pentru ei, ma gandesc cu ocazia martisorului..sau daca nu, de Paste. depinde de cate strang in luna urmatoare. va rog intrati pe link aici: http://deealexx.blogspot.com/2011/01/ed … entru.html sa vedeti despre ce este vorba.

sper din tot sufletul sa ma ajutati. de fapt, sa ?i ajutaţi pe ei.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.